Listwa szyb bocznych

szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

Listwa szyb bocznych

#1

Post autor: szatri »

Mam problem z zdemontowaniem listew bocznych zewnętrznych w sedanie, są mocowane na jakiś dziwnych spinkach:
Obrazek
Obrazek

Macie jakieś pomysły bo jedną już połamałem?
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#2

Post autor: ceelx »

domyślam się że są to listwy przyokienne. lepiej nie łam bo jedna kosztuje ok 350pln nowa :szczena: a w używce ciężko dostać właśnie z całymi spinkami.
między listwę a drzwi możesz włożyć nożyk do tapet i zwolnić zapadki tych spinek.
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#3

Post autor: szatri »

Jeśli chodzi o te 2 widoczne "haczyki" to nie da rady, spinka jakoś jest wsuwana w listwę chyba, jedyny sposób to wypiąć by wyszła razem z listwą.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#4

Post autor: ceelx »

wszystkie spinki powinny wyjść razem z listwą. pierwsza i ostatnia jest "zalana" i nie wymienna.
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
xman
Obeznany
Posty: 103
Rejestracja: wt 16 paź 2012, 11:19:30
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

#5

Post autor: xman »

ceelx pisze:pierwsza i ostatnia jest "zalana" i nie wymienna.


Dupa srali huziu bobo :P U mnie wymieniałem je. Schodzi i jest zabawy z tym ale trochu chęci i da się to wymienić ;)
kamil588
Podwójny As
Posty: 254
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 21:12:38
Lokalizacja: Małkinia

#6

Post autor: kamil588 »

Mi na autostradzie się sama "zdjęła" :/ i lepiej nie łamać tych spinek bo ten kawałek plastiku pare dych kosztuje
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#7

Post autor: ceelx »

xman pisze:Dupa srali huziu bobo U mnie wymieniałem je. Schodzi i jest zabawy z tym ale trochu chęci i da się to wymienić
to załatw mi takie spinki koleszko malinowy :p przednie szczególnie, bo tylne mozna wkleić na nowo ale przednich nie zakleisz huziu bobo :p

jutro będę miał takie listwy nowe ( jeden szaleniec zamówił :cyklop: ) to porobię zdjęcia jak to powinno wyglądać. wiesz na upartego wszystko można zdrutować :P
Ostatnio zmieniony czw 20 mar 2014, 08:57:35 przez ceelx, łącznie zmieniany 1 raz.
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Bajerant
Berbeć
Posty: 40
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 13:11:06
Lokalizacja: Gdynia

#8

Post autor: Bajerant »

Podopne się do tematu i zapytam czy ktoś malował te listwy lub inny patent próbował - chodzi mi o uzyskanie srebrnego koloru tych listw . Pokryte są u mnie jakimś tworzywem które mi schodzi i nie za ciekawie to wygląda. Jak by to wyglądało zedrzeć je do końca i czymś prysnąć ? :huh:
Bado

#9

Post autor: Bado »

Bajerant pisze:Podopne się do tematu i zapytam czy ktoś malował te listwy lub inny patent próbował - chodzi mi o uzyskanie srebrnego koloru tych listw . Pokryte są u mnie jakimś tworzywem które mi schodzi i nie za ciekawie to wygląda. Jak by to wyglądało zedrzeć je do końca i czymś prysnąć ? :huh:
U mnie ze starości właśnie ta warstwa miejscami poodchodziła więc zdarłem do blachy i pomalowałem podkładem a potem na czarno. Rok temu robiłem i zero odprysków czy łuszczenia się lakieru.



Co do zdejmowania to jak na spokojnie robisz to nic nie połamiesz. Zaczynasz od strony lusterka i czymś bardzo płaskim i metalowym grzebiesz w szczelinie między listwą a blachą drzwi a drugą ręką ciągniesz lekko listwę do góry.
xman
Obeznany
Posty: 103
Rejestracja: wt 16 paź 2012, 11:19:30
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

#10

Post autor: xman »

ceelx pisze:to załatw mi takie spinki koleszko malinowy :p przednie szczególnie, bo tylne mozna wkleić na nowo ale przednich nie zakleisz huziu bobo :p

Karol, dwa dni temu robiłem machniom ze spinkami w jednej listwie (w chromie) bo miałem powyłamywane. Ciężko to się robi ale idzie to ogarnąć. No chyba że ktoś ma parkinsona to niebardzo :P



Ja normalnie zmatowiłem to i pryskałem u znajomego matem czarnym bez żadnego podkładu i trzyma się już rok (auto stoi na polu w zimie) i nic się temu nie dzieje. Tyle że ja zostawiałem tak po 1mm po długich rantach (chodzi o uszczelkę dolegającą do szyby. I z daleka to się nie rzuca nawet w oczy. Trzeba z bliska się wpatrzeć żeby cokolwiek dostrzec ;)
Ostatnio zmieniony czw 20 mar 2014, 08:57:14 przez xman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#11

Post autor: ceelx »

xman pisze:Karol, dwa dni temu robiłem machniom ze spinkami w jednej listwie (w chromie) bo miałem powyłamywane. Ciężko to się robi ale idzie to ogarnąć. No chyba że ktoś ma parkinsona to niebardzo
pierwszą też zrobiłeś ?? dostałeś ją nową ??
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Bajerant
Berbeć
Posty: 40
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 13:11:06
Lokalizacja: Gdynia

#12

Post autor: Bajerant »

U mnie ze starości właśnie ta warstwa miejscami poodchodziła więc zdarłem do blachy i pomalowałem podkładem a potem na czarno. Rok temu robiłem i zero odprysków czy łuszczenia się lakieru.
A jak najlepiej usunąć ta warstwe do srebrnej , żeby nie podrapac tej blachy ?
Arczi
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: sob 13 lut 2010, 13:29:18
Lokalizacja: Katowice

#13

Post autor: Arczi »

ceelx pisze:
xman pisze:Karol, dwa dni temu robiłem machniom ze spinkami w jednej listwie (w chromie) bo miałem powyłamywane. Ciężko to się robi ale idzie to ogarnąć. No chyba że ktoś ma parkinsona to niebardzo
pierwszą też zrobiłeś ?? dostałeś ją nową ??
Kiedyś też się trochę namęczyłem z listwami przy szybach, kilka spinek połamałem i jeśli dobrze pamiętam to kupowałem takie http://allegro.pl/spinka-listwy-honda-c ... 84936.html ,chyba wszystkie spinki miałem takie same na listwie
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#14

Post autor: szatri »

Sama listwa chodzi bez problemu, należy odpiąć/podważyć skrajne spinki a te środkowe podważyć od środka tak by zapadka się schowała.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#15

Post autor: ceelx »

Arczi pisze:Kiedyś też się trochę namęczyłem z listwami przy szybach, kilka spinek połamałem i jeśli dobrze pamiętam to kupowałem takie http://allegro.pl/spinka-...4000484936.html ,chyba wszystkie spinki miałem takie same na listwie
proszę was :szczena: czy ta spinka wygląda wam na całkowicie wymienną ???
Obrazek
Obrazek

bo mi nie. to jest skrajna spinka pod lusterkiem i oczywiście można mieć ją połamaną i listwa nie bądzie odstawać bo obudowa lusterka ją dociska, ale nie mówcie mi że można ją bezinwazyjnie wymienić nic nie klejąc itp.
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Arczi
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: sob 13 lut 2010, 13:29:18
Lokalizacja: Katowice

#16

Post autor: Arczi »

To było parę lat temu gdy robiłem blacharke, zdejmowałem listwy i możliwe że już nie miałem tej skrajnej spinki ale pamiętam że wymieniałem tylko te spinki co były na wklejonej aukcji allegro, listwa nie odstaje bo tak jak piszesz dociska ją lusterko.
Bado

#17

Post autor: Bado »

ceelx pisze:
Arczi pisze:Kiedyś też się trochę namęczyłem z listwami przy szybach, kilka spinek połamałem i jeśli dobrze pamiętam to kupowałem takie http://allegro.pl/spinka-...4000484936.html ,chyba wszystkie spinki miałem takie same na listwie
proszę was :szczena: czy ta spinka wygląda wam na całkowicie wymienną ???
Obrazek
Obrazek

bo mi nie. to jest skrajna spinka pod lusterkiem i oczywiście można mieć ją połamaną i listwa nie bądzie odstawać bo obudowa lusterka ją dociska, ale nie mówcie mi że można ją bezinwazyjnie wymienić nic nie klejąc itp.
dzisiaj wymieniałem dolną listwę od drzwi i tam skrajne spinki były wybijane. Może tutaj też wystarczy popukać młotkiem i spinka się wysunie
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#18

Post autor: ceelx »

o jakich ty listwach mówisz ??????
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#19

Post autor: Grzybohun »

Pewnie listwach drzwi. Ale tych plastikowych odbojowych na ktore w drzwiach jest wgłębienie :D a tutaj mowa jest o listwach przyokiennych, tak jakby ktos nie skojarzył :D
Bado

#20

Post autor: Bado »

ceelx pisze:o jakich ty listwach mówisz ??????
Chodziło mi o tą listwę.
Obrazek
Patrzyłem na te listwy co wstawiłeś i ostatnia spinka jest chyba wsuwana podobnie jak ta w listwach co ja wstawiłem.
ODPOWIEDZ