wydech

Serce samochodu niedomaga ?
Lucas2014
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: ndz 09 mar 2014, 21:39:01
Lokalizacja: Siedlce

wydech

#1

Post autor: Lucas2014 »

Witam

2 tyg. temu nabylem civica z silnikiem d16z6.Wydech jest juz przerdzewialy i przymierzam sie do wymiany . Chcialbym wiedziec ile moze wyniesc zmiana wydechu na sportowy.Dodam ze jestem uczniem i chce to zrobic niskim nakladem finansowym.Co polecacie?
RychuBMX
Nałogowiec
Posty: 643
Rejestracja: pt 18 lis 2011, 22:06:55
Lokalizacja: Łódź

#2

Post autor: RychuBMX »

no wszystko zalezy co chcesz zmienic. Czy caly wydech-kolektor,wyciac kata,srodkowy i koncowy nowy wraz z rurami?
No wlasnie czy srodkowy tlumik i koncowy,bo mozesz dac tylko koncowy...
Jakie tlumki... czy koncowy wm sport czy np twin loop...
teoretycznie to w 600zetach mozna sie zmiescic na wydeszku na zwyklych rurach i jakis niedrogich tlumikach... typu wm za ok 200zeta...(wiadomo mozna kupic za 100 i za 500),tak samo kolektor jak dojdzie np 4-2-1 chinol to dodatkowo ok 320 z przesylka(oczywiscie mowa o nowym) a mozna kupic inny ori d16z6 (jezeli tez masz zardzewialy i wymieniasz go) to uzywka ok 100-150zeta...
poszukaj na allegro,tablicy badz na forach moze ma ktos uklad juz zrobiony na sell,bo zmienia-zlomuje auto... to mozna tanio wtedy wyrwac...
no jest masa opcji...
Okresl sie chociaz co bys mniej wiecej chcial...
Lucas2014
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: ndz 09 mar 2014, 21:39:01
Lokalizacja: Siedlce

wydech

#3

Post autor: Lucas2014 »

Wiec tak gdy dodaje gazu strqsznie jest glosny i niewiem czy wymiana tylko koncowki zalatwi sprawe.to moje 1 auto wiec chciałem sie dowiedzieć jak najwiecej
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#4

Post autor: Grzybohun »

Ale czym jest.dla Cb sportowy wydech? Coś co drze morde czy cos co poprawia osiągi. Jesli to drugie to polecam Ci kontakt z Saitim z ckpl albo z DJHanmerem tez z civicklubu. Oni sie zajmują wydechami, a do d16z6 wydech od początku do końca może wynieść... 1000? Zalezy jakie tłumiki jakie rury i jaki kolektor. Na chińczyku 4-2-1 moze byc ok tylko wypada go skrócić bo na glebie lubi szurac. Same rury 2" (wiecej nie trzeba) i spawanie to tak 300 mozna liczyc, do tego środkowy i końcowy (u saitiego komplet przelotowych jak sobie szukalem był za 500), mozna też dać imitacje katalizatora - jakies 70pln.

Jeszcze jest opcja szukania uzywek bo czasami ludzie sprzedaja po stłuczce albo rozbiórce auta. ;)

Za głośność odpowiada też dolot wiec moze drze Ci sie tzn "parówa" ;) cóż civiki do najcichszych nie należą
Lucas2014
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: ndz 09 mar 2014, 21:39:01
Lokalizacja: Siedlce

#5

Post autor: Lucas2014 »

Glownie chodzi mi o ladny dzwiek a nie dziki ryk;) dzieki za pomoc :) a uwazasz ze wspwanie rurki i dodanie tylko koncowki wystarczy?
kamil588
Podwójny As
Posty: 254
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 21:12:38
Lokalizacja: Małkinia

#6

Post autor: kamil588 »

Nikt Ci tego nie powie bo nikt nie widział twojego wydechu i nie wie w jakim jest stanie. Zajrzyj pod spód i zobacz czy pordzewiały masz tylko końcowy czy środkowy czy może już całość wymaga wymiany. Jak nie masz warunków albo nie potrafisz tego stwierdzić to jedź do mechanika, niech ci powie
Paweł.
Nałogowiec
Posty: 921
Rejestracja: śr 22 lut 2012, 16:29:45

#7

Post autor: Paweł. »

Grzybohun pisze:Ale czym jest.dla Cb sportowy wydech? Coś co drze morde czy cos co poprawia osiągi. Jesli to drugie to polecam Ci kontakt z Saitim z ckpl albo z DJHanmerem tez z civicklubu. Oni sie zajmują wydechami, a do d16z6 wydech od początku do końca może wynieść... 1000? Zalezy jakie tłumiki jakie rury i jaki kolektor. Na chińczyku 4-2-1 moze byc ok tylko wypada go skrócić bo na glebie lubi szurac. Same rury 2" (wiecej nie trzeba) i spawanie to tak 300 mozna liczyc, do tego środkowy i końcowy (u saitiego komplet przelotowych jak sobie szukalem był za 500), mozna też dać imitacje katalizatora - jakies 70pln.
Mam owego PROEXa ;) cena dobra, dźwięk fajny i cichy, wygląda też dobrze, ale np. ja dostałem taki zjebany że musiałem go sam polerować, a końcówka jest delikatnie uszkodzona w jednym miejscu, dla mnie taki wydech nie ma prawa być wysłany do klienta ;) Widziałem wydechy od Hammera i są wykonane idealnie ;)
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#8

Post autor: Grzybohun »

Tylko są troche droższe. Ja dostalem paczke z wydechem i był w super stanie ;) ładny pomruk... Twinloop ale to bez sensu przy seryjnym.wydechu.... Oem.look Ci pozostaje ;)
Lucas2014
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: ndz 09 mar 2014, 21:39:01
Lokalizacja: Siedlce

w

#9

Post autor: Lucas2014 »

Wlasnie wrocilem od mechanika wydech jest bez dziur zdrowy wiec moze wystarczy zmienic koncowke .Moze to jest problem

I tu mam kolejne pytanie jaki najlepszy jakosc/cena.? i czy trzeba cos dokupic czy wystarczy sam koncowy i finito:) dzieki z gory i wybaczcie za tak blache pytania lecz dopiero zaczynam przygode z autami:)
RychuBMX
Nałogowiec
Posty: 643
Rejestracja: pt 18 lis 2011, 22:06:55
Lokalizacja: Łódź

#10

Post autor: RychuBMX »

wejdz na allegro,youtuba czy popatrz nawet w tematach na forum,wybierz jakies chociaz ze 2-3 ktore by ci pasowaly wizualnie,czy nawet po yt dzwiekiem i wtedy bd doradzac bo tak to jest cala masa opcji,np.twin loop,wm sport,remus,supersprint,oem look od jakiegos usera i wieeele innych...
cenowo przewaznie jak nowki to od 200-700...
a co do zamontowania samego koncowego to kazdy zaklad zajmujacy sie wydeszkami bez problemu ci wspawa,jak bd trza doda jakis wieszak,zrobi redukcje(jezeli srednica rury wyd. bd mniejsza od wejscia w tlumiku)
Lucas2014
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: ndz 09 mar 2014, 21:39:01
Lokalizacja: Siedlce

wydech

#11

Post autor: Lucas2014 »

Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#12

Post autor: Grzybohun »

Ten owalny będzie najcichszy z racji pojemności, ale nie spodziewaj się wodotrysków ani w wyciszaniu układu ani w brzmieniu. Każdy WM jest etapem przejściowym - każda honda kiedyś miała WMa i albo właściciel sam kupił a potem mu zaczął przeszkadzać albo kupił z WMem i zmienił na cos innego ;)
ODPOWIEDZ