Centralny zamek ST-2AL

Problemy z prądem.
PROfiL93
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: pn 03 lut 2014, 22:09:07
Lokalizacja: Rzeszów

Centralny zamek ST-2AL

#1

Post autor: PROfiL93 »

Witam. Bawiąc się troszkę ostatnio z moją Hanią naszła mnie chrapka na centralny zamek z pilota (póki co nie mam nawet z kluczyka). Okazało się, że siłowniki są w jednych i drugich drzwiach jednak nie miałem sterownika. Dostałem od kumpla jakiś niepotrzebny niby sprawny z dwoma pilotami. Kabelki mam wszystkie podciągnięte koło skrzynki bezpieczników jednak nie wiedziałem co i gdzie, więc szukałem schematu (z trudem znalazłem) i natrafiłem na takie coś

Obrazek

ale nie rozumiem o co chodzi z tym "Oryginalny sterownik od kompletu centralnego zamka" ? Czyli co ? Muszę mieć 2 sterowniki czy jak ? I o co chodzi z tym wyzwalaniem masami ?

Dodam, że mam Hatchback'a a to jest schemat chyba do wersji 5-drzwiowej ale to mało istotne.
Z góry dzięki za pomoc.
Gaz jest do kuchenek
Ropa do traktorów
novi
Pełnoprawny User
Posty: 97
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 18:12:24
Lokalizacja: Polska

#2

Post autor: novi »

Może tu chodzi o fabryczny sterownik centralnego, który był seryjnie montowany. Wtedy centralny masz z kluczyka. To mam na myśli http://allegro.pl/honda-civic-v-92-95-s ... 32324.html
PROfiL93
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: pn 03 lut 2014, 22:09:07
Lokalizacja: Rzeszów

#3

Post autor: PROfiL93 »

Fabrycznie nie było niczego (uboga wersja). O i teraz zauważyłem, że od kierowcy i pasażera mam siłowniki typu slave, a z tego co się orientuję to od kierowcy (albo od pasażera) powinien być master. Przeszkadza to w czymś jeśli chcę mieć centralny tylko na pilota ?
Gaz jest do kuchenek
Ropa do traktorów
novi
Pełnoprawny User
Posty: 97
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 18:12:24
Lokalizacja: Polska

#4

Post autor: novi »

Master daje sygnał do pozostałych siłowników, ale jak odpowiednio podepniesz pod sterownik oba siłowniki to powinno też działać. Najlepiej jakbyś miał schemat połączeń konkretnie pod twój sterownik.
PROfiL93
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: pn 03 lut 2014, 22:09:07
Lokalizacja: Rzeszów

#5

Post autor: PROfiL93 »

Ten schemat jest chyba pod tą centralkę, którą mam (przynajmniej nie udało mi się innego znaleźć). Podpiąłem ją dzisiaj tylko nie mam jeszcze kluczyków bo gdzieś zaginęły. Jak się znajdą to się zobaczy czy działa.

EDIT:
znalazłem kluczyki (piloty) no i tak po podłączeniu +12,masy, kierunków P+L, siłowników (dwa przewody zmostkowałem siłowniki) i diody okazuje się, że po przyciśnięciu jednego guzika dioda mruga (wtedy mają być chyba zamknięte drzwi) i po wciśnięciu drugiego gaśnie (drzwi powinny być chyba otwarte) ale siłowniki ani drgną (są sprawne bo sprawdzałem podpinając pod nie bezpośrednio +12 do jednego i masę do drugiego przewodu. Nie wpinałem do centralki syreny bo nie mogłem znaleźć przewodu ale to chyba nie ma znaczenia ?
Więc o co tu chodzi ? Centralka zepsuta ?
Gaz jest do kuchenek
Ropa do traktorów
ODPOWIEDZ