turbo

Serce samochodu niedomaga ?
traxxas
Berbeć
Posty: 21
Rejestracja: śr 22 sie 2012, 14:15:56
Lokalizacja: Warszawa

turbo

#1

Post autor: traxxas »

witam zastanawiam sie nad montazem tego oto zestawu w swoim samochodzie silnik jest po kompletnym remoncie gora i dol. chodzi mi o to co ewentualnie jeszczebym potrzebowal i czy warto wsadzic to czy lepiej wydac ok 5 tysi w pl i skompletowac to samemu wszystko.. montowal ktos taki zestaw czy cos?
http://www.ebay.com/itm/Civic-SI-Integr ... 48&vxp=mtr

glupie komentarze zachowac prosze dla siebie
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#2

Post autor: Laskosz »

dużo pieniędzy. Lepiej sam skompletuj wszystko co potrzebne
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
traxxas
Berbeć
Posty: 21
Rejestracja: śr 22 sie 2012, 14:15:56
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post autor: traxxas »

to wychodzi ok 4 tysiecy i mam wszystko nowe wyprofilowane rury. Wszystko chyba plug end play wydaje mi sie ze brakuje ta tylko kompa dobrego i strojenia ktos kupowal taki zestaw gdzies? patrzac ze w PL wyjdzie to 5 na uzywanych czesciach i w miare sredniej turbinie w dobrym stanie nie wiem czy nie jest wygodniej kupic ten zestaw i za jakis czas odlozyc i kupic wieksza turbine wtryski cooler itd.. narazie zastanawiam sie nad tym zestawem czy sie to oplaca.
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#4

Post autor: Laskosz »

lepiej szukać jakiegoś używanego zestawu. zdarza się że ludzie sprzedają projekty na części i można wtedy dorwać zestaw w dobrej cenie. A to że wszystkie rury błyszczą na zdjęciu nie znaczy że są super joł madafaka
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#5

Post autor: Grzesieek »

"Kup teraz" jest 1700$, więc ~5400PLN + transport 450$ (~1400PLN), jakieś cła itd... wyjdzie niemało. Kombinowałbym zestaw na miejscu, porozmawiał z ludźmi którzy siedzą w temacie uturbiania, a trochę ich jest.
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#6

Post autor: GrzechuSuli »

Kiedyś na angielskim ebay'u widziałem gotowy zestaw turbo, co prawda wymontowany chyba był z jakiegoś cifa po wypadku, przesyłka napewno by wyniosła taniej. Poszukaj takiego zestawu na ebay w europie.
http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewit ... 0664803024
http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewit ... 0589761843
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1661
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#7

Post autor: Logan »

Koszt uturbienia na sofcie w polsce, ze strojeniem i zrobieniem wydechu wychodzi koło 5k. Zależy też w jakiej cenie części się dostanie, ale to jest taka górna granica.
Więc nie widzę sensu ściągania gratów z USA czy Anglii.
Bolsik
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: pn 20 lip 2009, 17:47:00
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

#8

Post autor: Bolsik »

Też twierdził bym że lepiej kupić jakiś używany kit a często się trafiają po około 2000 zł należało by dodać ewentualny koszt montażu (robocizna) i strojenie
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#9

Post autor: Hakier »

Powiem szczerze że cena bardzo średnia tego jebajowego wynalazku, ja również tak jak koledzy mówią doradzę ci żebyś poskładał to na używanych częściach. Nie nastawiał bym się specjalnie na gotowe softy co trafiają się na forum za 2 tys zł, bo to są już padliny. Dobra turbina to ok 1000zł i idą jak ciepłe bułeczki, jakiś przyzwoity kolektor to ok 600zł, wtryski to jakieś 400zł, do tego ic ok 300zł itd.
Uturbienie hondy na przyzwoitych częściach to koszt ok 6000-8000zł z robocizną i ze strojeniem, tak ze ie rozumie po co kombinować z jakimiś wynalazkami od hamburgerów
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1661
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#10

Post autor: Logan »

HakerPL1 pisze:Powiem szczerze że cena bardzo średnia tego jebajowego wynalazku, ja również tak jak koledzy mówią doradzę ci żebyś poskładał to na używanych częściach. Nie nastawiał bym się specjalnie na gotowe softy co trafiają się na forum za 2 tys zł, bo to są już padliny. Dobra turbina to ok 1000zł i idą jak ciepłe bułeczki, jakiś przyzwoity kolektor to ok 600zł, wtryski to jakieś 400zł, do tego ic ok 300zł itd.
Uturbienie hondy na przyzwoitych częściach to koszt ok 6000-8000zł z robocizną i ze strojeniem, tak ze ie rozumie po co kombinować z jakimiś wynalazkami od hamburgerów
8k to z zakuciem...
Po co rzucasz cenami nie mając pojęcia o nich?
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#11

Post autor: Hakier »

Loganek pisze:8k to z zakuciem...
Po co rzucasz cenami nie mając pojęcia o nich?
To żeś doje*ał :D

Mógłbym spytać dokładnie o to samo...

Ale nieważne, daj mi warsztat który to zrobi z zakuciem za 8 koła :D
Poskładanie samego zakutego słupka d16 to koszt przynajmniej 6 tys zł...

ps. z samej ciekawości rzuciłem okiem na racingfactory.pl za częściami do d16 i masz tam tak:
kute tłoki - 2449zł
korby - 1239zł (najtańsze)
panewki acl race - 450zł
szpilki arp - 559zł

Już tutaj za same części masz 4697zł, bez uszczelki głowicy, zrobienia głowicy i reszty gadżetów i oczywiście bez robocizny :)

Nie mam zielonego pojęcia skąd ty wykombinowałeś zakute turbo za 8 tys zł, no ale człowiek przynajmniej może się pośmiać z niewiedzy innych ;)


Wracając do tematu to jeśli kolega sam sobie poszuka i poskłada cały soft to może faktycznie wyniesie go poniżej 5 tys ze strojeniem, budżetowy soft znajomego do d15 kosztował o ile dobrze pamiętam ok 3000zł wraz ze strojeniem, z tym że sam składał wszystko, i na takich niezbyt częściach, no ale chodziło mu to ;)
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#12

Post autor: gruszecky »

a dochodzi osprzęt czyli

turbo-jakieś sensowne trza liczyć 1000PLN
Blow Off-chińczyk - 250 PLN
IC chińczyk-350 PLN
Kolektor chińczyk-450 PLN
rury+DP custom-trza liczyć jak za wydech czyli pewnie z 1000PLN (ew na złączkach siliconowych i alururach to ze 300 PLN pewno)
EGT - 700 PLN
wtryski-400 PLN

no i pytanie czy nie trzeba przerabiać flanszy np. z DP do turbo to podwyższa koszt roboty

pamiętajmy że poza robocizną przy składaniu trza jeszcze wydać 700 PLN na strojenie a jak nie ma to i 150 PLN na kompa typu P06
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1661
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#13

Post autor: Logan »

HakerPL1 pisze:
Loganek pisze:8k to z zakuciem...
Po co rzucasz cenami nie mając pojęcia o nich?
To żeś doje*ał :D

Mógłbym spytać dokładnie o to samo...



Wracając do tematu to jeśli kolega sam sobie poszuka i poskłada cały soft to może faktycznie wyniesie go poniżej 5 tys ze strojeniem, budżetowy soft znajomego do d15 kosztował o ile dobrze pamiętam ok 3000zł wraz ze strojeniem, z tym że sam składał wszystko, i na takich niezbyt częściach, no ale chodziło mu to ;)
Trochę przesadziłem to fakt :P
Ale turbo w d16 na sofcie to 5k ze wyspawaniem wydechu i strojeniem.
Na nowych częściach z używaną turbiną.
ODPOWIEDZ