Sonda lambda -pytanie

Problemy z prądem.
Awatar użytkownika
Davidho
Forumowy As
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 17:30:37
Lokalizacja: Gdynia

Sonda lambda -pytanie

#1

Post autor: Davidho »

Witam , moje b16a2 odżyło po remoncie ale jest problem - sonda lambda . Uszkodziła się chyba przy montażu ale to nieistotne . Chodzi mi głównie o to czy muszę szukać sondy od vti czy pasuje np z d serii ? Prosze o pomoc ...konkretnie jest to błąd 41-grzanie sondy lambda ,teraz pytanie czy cała sonda do wymiany czy jak to interpretować ?
Awatar użytkownika
Eipo
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: czw 23 lut 2012, 14:35:20
Lokalizacja: 3Miasto

#2

Post autor: Eipo »

robisz podstawkę w kompie, nagrywasz eprom i robisz opcje bez grzałki i wszystko działa dodajesz przy okazji bajery typu procedura itp . ogarnie Ci to każdy co bawi się z kompami :)
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#3

Post autor: Hakier »

Eipo, taniej będzie kupić na szrocie inną sondę,

na 90% masz walniętą sondę, często sondy uszkadzają się od wstrząsów, tak ze trzeba je delikatnie wykręcać, a pasuje praktycznie każda hondowska czterożyłowa
Martino26
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: sob 18 sty 2014, 21:08:47
Lokalizacja: Europe

#4

Post autor: Martino26 »

Zapakujesz byle jaką sonde do 1V 4 zylowa i bedzie tez chodzic tylko trzeba odpowiednio ją zarobic bez lutowania :) i owijania tasmą parcianą jak to niektorzy robią. Ogolnie nie ma sensu przerabiania kompa zeby wylaczyc tylko sonde sprawa wyjdzie drozej jak kupno samej sondy. Moglbym Tobie zrobic kompa pod eeprom ale po co masz wydawac niepotrzebnie kase skoro tylko u ciebie sonda padła i wystarczy ja wymienic :) Pozdr
Swapy, remonty silnikow , elektryka, elektornika , malowanie komór silnikowych, strojenie
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#5

Post autor: Hakier »

Martino26 pisze:byle jaką sonde do 1V 4 zylowa i bedzie tez chodzic
nie będzie
Martino26
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: sob 18 sty 2014, 21:08:47
Lokalizacja: Europe

#6

Post autor: Martino26 »

Nie bede hejtowac i sie sprzeczac lecz ja ma zrobioną sonde od peugeota firmy bosch i smiga az milo :) ważne tylko skad jest podawana masa czy prosto ze sterownika czy tez z masy wydechu :) podepnji sobie oscyloskop lub tez miernik i zobaczysz jak smiga ;) Pozdr :gunsmilie:
Swapy, remonty silnikow , elektryka, elektornika , malowanie komór silnikowych, strojenie
ODPOWIEDZ