Audio Civic V hb

Tematy związane z odsłuchem muzyki w samochodach.
Awatar użytkownika
Davidho
Forumowy As
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 17:30:37
Lokalizacja: Gdynia

#21

Post autor: Davidho »

No może któryś odda taniej Hertza ... Radio podstawowe funkcje ma więc jest ok , ja co prawda preferuje dźwięk Alpine ale pioneer też gra dosyć fajnie (kwestia gustu). Domyslam się , że USB jest dla Ciebie ważne więc tak na prawdę każde radio do tych 450 zł zagra podobnie , bierz te które Ci się podoba z wyglądu ;D
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

#22

Post autor: Proste71 »

Zobaczę, co się wywalczy z tym ;). Dzięki za pomoc ! Pozdr !
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#23

Post autor: Kalix495 »

Davidho pisze:
Kalix495 pisze:Polecacie jakiś nie duży sub ? mam Radio kenowood KMM 257 planuje kupić PB s-6c
Zamiast małego suba zainwestuj w maty wygłluszające i podłącz te pb s6c pod wzmaka ... efekt "małego suba" uzyskasz i myślę , że będziesz zadowolony . Zdziwiłbyś się jak głośniki w drzwiach potrafią kopnąć ; ) Ja mam u siebie el compy 6 w wygłuszonych drzwiach i każdy kto wsiada pyta się jakiego mam suba :D
No jestem laikiem z dziedziny ,audio:D a jakie maty i jaki wzmacniacz?:D
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#24

Post autor: raizzo »

Kalix495 pisze:
Davidho pisze:
Kalix495 pisze:Polecacie jakiś nie duży sub ? mam Radio kenowood KMM 257 planuje kupić PB s-6c
Zamiast małego suba zainwestuj w maty wygłluszające i podłącz te pb s6c pod wzmaka ... efekt "małego suba" uzyskasz i myślę , że będziesz zadowolony . Zdziwiłbyś się jak głośniki w drzwiach potrafią kopnąć ; ) Ja mam u siebie el compy 6 w wygłuszonych drzwiach i każdy kto wsiada pyta się jakiego mam suba :D
No jestem laikiem z dziedziny ,audio:D a jakie maty i jaki wzmacniacz?:D
Jeśli chodzi o kwestie mat to dobrymi matami są maty Silent Coat, nie kosztują zbyt wiele a efekt po ich położeniu jest o niebo lepszy jak po położeniu mat APP, Boll czy też taśmy dekarskiej, która w cale nie wychodzi tak tanio jak niektórzy myślą bo żeby efekt był w miarę identyczny jak po położeniu mat butylenowych trzeba dać 2-3 warstwy a po przeliczeniu wychodzi to drożej jak przy zakupie normalnych mat. Co do wzmacniacza to zależy co on będzie napędzał, jeśli tylko sam przód to wystarczy dwu kanałówka, no chyba że chcesz mieć przód oraz suba z tyłu to wtedy w miarę mocny wzmacniacz cztero kanałowy zrobi swoje choć najlepszym rozwiązaniem był by zakup osobnego wzmacniacza na przód i monoblocka pod suba.
Awatar użytkownika
Davidho
Forumowy As
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 17:30:37
Lokalizacja: Gdynia

#25

Post autor: Davidho »

Dla kolegi Proste71 - niestety wszedł przester na jednym nagraniu na wysokich , nie wiem jaką lubisz muzykę ale powinieneś zobaczyć mniej więcej co i jak ; )

Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

#26

Post autor: Proste71 »

Całkiem fajnie Ci to gra ;). Generalnie słucham rapu, dubstepu i house'u. To grają tylko te głośniki, które mi polecałeś ? Brakuje jak dla mnie tylko basu ;). Ale dzięki wielkie za fatygę !!!
Awatar użytkownika
Davidho
Forumowy As
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 17:30:37
Lokalizacja: Gdynia

#27

Post autor: Davidho »

To grają tylko u dimension el comp 6 ... w dodatku tymczasowo podłączone pod samo radio . Basu jest dosyć sporo , nawet lusterko wsteczne lekko drga przy niektórych utworach , nie mówiac o bocznych . Każdy kto wsiada pyta jakiego mam suba . Docelowo będe zmieniał cały sprzęt ale jak na razie to całkiem mi się podoba . Klucz do sukcesu to wygłuszenie drzwi ; )
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#28

Post autor: Kalix495 »

raizzo pisze:
Kalix495 pisze:
Davidho pisze:
Zamiast małego suba zainwestuj w maty wygłluszające i podłącz te pb s6c pod wzmaka ... efekt "małego suba" uzyskasz i myślę , że będziesz zadowolony . Zdziwiłbyś się jak głośniki w drzwiach potrafią kopnąć ; ) Ja mam u siebie el compy 6 w wygłuszonych drzwiach i każdy kto wsiada pyta się jakiego mam suba :D
No jestem laikiem z dziedziny ,audio:D a jakie maty i jaki wzmacniacz?:D
Jeśli chodzi o kwestie mat to dobrymi matami są maty Silent Coat, nie kosztują zbyt wiele a efekt po ich położeniu jest o niebo lepszy jak po położeniu mat APP, Boll czy też taśmy dekarskiej, która w cale nie wychodzi tak tanio jak niektórzy myślą bo żeby efekt był w miarę identyczny jak po położeniu mat butylenowych trzeba dać 2-3 warstwy a po przeliczeniu wychodzi to drożej jak przy zakupie normalnych mat. Co do wzmacniacza to zależy co on będzie napędzał, jeśli tylko sam przód to wystarczy dwu kanałówka, no chyba że chcesz mieć przód oraz suba z tyłu to wtedy w miarę mocny wzmacniacz cztero kanałowy zrobi swoje choć najlepszym rozwiązaniem był by zakup osobnego wzmacniacza na przód i monoblocka pod suba.
Tylko prezód głosniki bedą to myśle że wystarczy 2 kanałowy , polecasz jakąś firme?:) i ile wychodzi sztuk tej maty,żeby wygłuszyć?:)
Awatar użytkownika
Davidho
Forumowy As
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 17:30:37
Lokalizacja: Gdynia

#29

Post autor: Davidho »

Podaj jakąś kwotę i pod jakie głosniki ma być ten wzmacniacz to cos się dobierze ; ) Teraz nie pamiętam ile tych mat używałem ale coś koło 6 sztuk na strone z tego co pamiętam . Nie zapomnij o porzadnym okablowaniu bo to połowa sukcesu ;D
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#30

Post autor: Kalix495 »

Davidho pisze:Podaj jakąś kwotę i pod jakie głosniki ma być ten wzmacniacz to cos się dobierze ; ) Teraz nie pamiętam ile tych mat używałem ale coś koło 6 sztuk na strone z tego co pamiętam . Nie zapomnij o porzadnym okablowaniu bo to połowa sukcesu ;D
hmm jakoś z 500zł? wzmacniacz planuje używke kupić i power bass do tego ? Da rade wgl za tyle ?:> ?
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#31

Post autor: raizzo »

Kalix495 pisze:
Davidho pisze:Podaj jakąś kwotę i pod jakie głosniki ma być ten wzmacniacz to cos się dobierze ; ) Teraz nie pamiętam ile tych mat używałem ale coś koło 6 sztuk na strone z tego co pamiętam . Nie zapomnij o porzadnym okablowaniu bo to połowa sukcesu ;D
hmm jakoś z 500zł? wzmacniacz planuje używke kupić i power bass do tego ? Da rade wgl za tyle ?:> ?
Spokojnie ci starczy jeśli oczywiście te 500zł jest tylko na głośniki PB oraz wzmacniacz, same głośniki to koszt 139-239 wszystko zależy gdzie i od kogo kupujesz :) za resztę możesz kupić już fajną 2 kanałówkę.
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

#32

Post autor: Proste71 »

Dołączę się.. Mam dylemat, które głośniki kupić Morel Tempo 6 czy Audio system MX plus 165 ? Oba mam w mega dobrych cenach, więc się zastanawiam na grubo. Całość będzie grała pod Hertz'em EP4 i radiem Kenwood KMM120RY. Później dorzucę suba w bagajer, ale na tę chwilę interesuje mnie zestaw na przód. Furtki jak i całe autko wygłuszone. Pozdrawiam i dzięki za pomoc !!
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#33

Post autor: gruszecky »

to jak wybierzesz jedne to powiedz mi , np. na pw w jakiej cenie masz drugie bo obie opcje sa orajt, chociaż ja bym wybrał Morele , dlatego że o nich więcej słyszałem
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#34

Post autor: raizzo »

Zestaw Audio system MX plus 165 jest całkiem spoko, radzi sobie nawet całkiem dobrze pod samym radiem ale podpięty pod wzmacniacz potrafi nieźle zaskoczyć oczywiście na plus, moim skromnym zdaniem bierz ten, który wychodzi taniej na oby dwu się nie zawiedziesz.
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

#35

Post autor: Proste71 »

Różnica między M 165, a Tempo 6 to 70 zł, więc jest znikoma. W jednym punkcie polecają mi zdecydowanie Audio system, a w drugim Tempo 6 ze względu na lepszy środek i tweeter. Na korzyść AS usłyszałem tyle, że ma lepszy bas. Osobiście AS słyszałem pod samym radiem i byłem w ciężkim szoku szczerze mówiąc, nie wiem jak Tempo 6, bo nie miałem okazji ich usłyszeć, ale facet, gdzie planuje od którego planuje kupić poleca minimalnie droższe Morele. Co Wy na to ?
Awatar użytkownika
Davidho
Forumowy As
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 17:30:37
Lokalizacja: Gdynia

#36

Post autor: Davidho »

Ja miałem okazję słyszeć jedne i drugie , osobiście bardziej podchodzi mi dźwięk Moreli ... więcej szczegółów . AS też nie są złe ale jedne i drugie idzie dostać praktycznie w tej samej cenie a wtedy jak dla mnie wybór jest oczywisty . Jeśli ktoś chce namiary na Morele tempo 6 w fajnej cenie 479 zł to mogę dać namiary na priv ( o ile jeszcze są w takiej cenie kiedy ja kupowałem ) .
Awatar użytkownika
Electrolit
Podwójny As
Posty: 261
Rejestracja: wt 13 sie 2013, 17:37:53
Lokalizacja: łódzkie

#37

Post autor: Electrolit »

KrzoQ pochwal się co ostatecznie zakupiłeś
Awatar użytkownika
jblQ
Berbeć
Posty: 29
Rejestracja: czw 24 paź 2013, 12:02:20
Lokalizacja: Gdańsk

#38

Post autor: jblQ »

Po długim czasie zakupiłem i zamontowałem uDimension El Comp 6 według rad innych forumowiczów. Musze przyznać że głośniki robią robotę pod wzmacniaczem. Wygłuszoną mam tylko przestrzeń za głośnikiem :) Lusterka przy głębszym basie lubią się zatrząść, tweetery grają czysto i fajnie (nie kłują w uszy) bas schodzi dosyć nisko, więc polecam! teraz trzeba bedzie sie zabrac za wygluszenie reszty powierzchni drzwi i wyciszenie plastików w środku i na zewnatrz.
ODPOWIEDZ