Podśwetlane "klamki" od wewnątrz

Problemy z prądem.
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

Podśwetlane "klamki" od wewnątrz

#1

Post autor: Kalix495 »

Robił ktoś może takie podświetlenie delikatne, widziałem u kolegi w mondeo 2 i całkiem fajnie to wygląda takie delikatne podświetlenie na biało . Robił ktoś ?
Small3r
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: pn 02 wrz 2013, 07:33:24
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

#2

Post autor: Small3r »

Kalix495, ja robiłem z kolegą takie podświetlanie klamek w Golfie MK3 i w moim byłym Audi 90. W sumie nie myślałem, żeby grzebać tak w hondzie... W nocy to fajnie wyglądało, takie delikatne rozproszone czerwone światło. I faktycznie jak wiozłem kogoś pierwszy raz wieczorem to nie macał mi całego boczku, tylko od razu trafiał w klamkę :)

Wykonanie jest proste, dioda led, kawałek kabla, i podpiąć to pod przekaźnik świateł, czy włącznik. Zapalasz postoje, albo jakiekolwiek inne światła, to załącza się też to podświetlanie :) tyle ;)
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#3

Post autor: Kalix495 »

Small3r pisze:Kalix495, ja robiłem z kolegą takie podświetlanie klamek w Golfie MK3 i w moim byłym Audi 90. W sumie nie myślałem, żeby grzebać tak w hondzie... W nocy to fajnie wyglądało, takie delikatne rozproszone czerwone światło. I faktycznie jak wiozłem kogoś pierwszy raz wieczorem to nie macał mi całego boczku, tylko od razu trafiał w klamkę :)

Wykonanie jest proste, dioda led, kawałek kabla, i podpiąć to pod przekaźnik świateł, czy włącznik. Zapalasz postoje, albo jakiekolwiek inne światła, to załącza się też to podświetlanie :) tyle ;)
Nom muszę zrobić , całkiem fajnie to wygląda ;) dzięki;)
Awatar użytkownika
AdiX
Forumowy As
Posty: 169
Rejestracja: czw 15 gru 2011, 16:44:57
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 31

#4

Post autor: AdiX »

Ciekawie by to wyglądało , w końcu del sol miał podświetlane klamki :)
Awatar użytkownika
Eipo
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: czw 23 lut 2012, 14:35:20
Lokalizacja: 3Miasto

#5

Post autor: Eipo »

może to nie klamka, ale tez fajnie wygląda u siebie wrzucę taki patent :) Obrazek

foto by Spire H3M
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#6

Post autor: Grzybohun »

Eipo, jaki patent? Się foto nie wyświetla.

A gustownie, tzn leciutkim.światłem podświetlone klamki to bardzo fajny pomysł, można też zrobić jak w volvo żeby takim normalnym światłem, tylko podłączonym pod instalacje lampki - po otwarciu drzwi sie podświetla także przestrzeń pod deską rozdzielczą... Dużo jest takich patentów, podświetlanie stacyjki tak samo, albo światełko w przełącznikach szyb itp itd.

Jak ktoś ogarnie niech wrzuci tutorial co i jak ;)
Boniek87
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: śr 15 wrz 2010, 15:03:03
Lokalizacja: WCI/NOL

#7

Post autor: Boniek87 »

ja u siebie miałem zrobione podświetlenie guzików od elektryki szyb, fajnie to wyglądało i było funkcjonalne. Zrobienie tego to bardzo prosta sprawa. Jedyną rzeczą która wymaga trochę gimnastyki było przeciągnięcie przewodów z drzwi to budy.

jak to robiłem to od razu za jednym zamachem zrobiłem podświetlenie drzwi od dołu podłączone pod krańcówki tak żeby zapalało się tylko jak drzwi otworzę i w zależności do tego po której stronie. Wg mnie przydatne żeby nie wysiąść w kałużę lub błoto.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#8

Post autor: Hakier »

no i do tych światełek nie zapomnijcie neonów pod spód dorzucić...

bezsensowne upiększanie na siłę czegoś co tego nie wymaga...

nie trafiacie sobie w pedała czy też klamki albo przyciski od szyb no to sorry, zapamiętajcie gdzie są a nie róbcie nieładnych rzeczy ;)
kamil588
Podwójny As
Posty: 254
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 21:12:38
Lokalizacja: Małkinia

#9

Post autor: kamil588 »

HakerPL1 pisze:no i do tych światełek nie zapomnijcie neonów pod spód dorzucić...

bezsensowne upiększanie na siłę czegoś co tego nie wymaga...

nie trafiacie sobie w pedała czy też klamki albo przyciski od szyb no to sorry, zapamiętajcie gdzie są a nie róbcie nieładnych rzeczy ;)
Mi sie taki modzik podoba, Tobie nie, ale dyskusja o guście jest bezsensowna bo zawsze bedą przeciwnicy i zwolennicy. I podświetlenie klamki czy przełączników szyb porównywane do neonów jest mocno naciągnane i przesadzone
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#10

Post autor: Hakier »

mi się kojarzy z niebieskimi diodami w kabinie, niebieskim podświetlaniem wszystkiego co się dało itd. z resztą sam na pewno znasz temat takiego tjuningu.
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#11

Post autor: Grzybohun »

Każdy mod zrobiony z gustem i z umiarem jest dobry, Haker wiadomo że o gustach się nie dyskutuje, dlatego przestań krytykować na każdym kroku to że ktoś chce to zrobić w aucie. Powiedziałeś raż że Ci sie nie podoba, ok - nie musi. A skoro to jest taka wieś to zastanawia mnie czemu robią takie rzeczy fabrycznie w autach klasy wyższej, jak wspomniane volvo.
Nie każdy musi nap***ć neonami z bodykitem F&F przy dźwiękach disco polo ;)
Boniek87
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: śr 15 wrz 2010, 15:03:03
Lokalizacja: WCI/NOL

#12

Post autor: Boniek87 »

HakerPL1 pisze:mi się kojarzy z niebieskimi diodami w kabinie, niebieskim podświetlaniem wszystkiego co się dało itd. z resztą sam na pewno znasz temat takiego tjuningu.

Trochę takie porównanie bez sensu z Twojej strony

jak się zrobi to ładnie, da odpowiednie ledy a nie takie które działają jak te neony, których tak nie znosisz to nie ma żadnego wieś tuningu ale to trzeba sprawdzić a nie siedząc przed komputerem oceniać...;) poza tym są też inne kolory niż niebieski. Nikt nie mówi żeby okleić połowę wnętrza wężami i taśmami ledowymi. To o czym pisałem to nie był tunning typu "każda dioda to +5 KM do mocy" tylko podniesienie funkcjonalności pewnych rzeczy ;)

jeśli chodzi o te neony to pod podwoziem też mi się to nie podoba, na wentylach i końcówce wydechu tak samo, paski ledowe do jazdy dziennej na starszych autach tak samo ale niech każdy sobie czepia co tam chce do auta - jego sprawa.

Celem wyprostowania - podświetlenie drzwi było zrobione poprzez wstawienie w boczki od dołu lampek z innego auta, ponieważ neon mi się niestety nie zmieścił. Podświetlenie guzików od szyb było zrobione na 1 diodzie o dziwo zielonej bo mi się niebieskie skończyły jak robiłem podświetlenie dywaników na podłodze;)
równie dobrze możesz z zajebistych części zrobić wieś.
Eles
Obeznany
Posty: 104
Rejestracja: śr 06 mar 2013, 17:53:42
Lokalizacja: Reykjavik / SO

#13

Post autor: Eles »

macie jakies fotki gdzies tego patentu ?

chcetnie zobaczyl bym jak to wyglada w praktyce :)
LOW & SLOW SSIE PAŁE !!!

ej2 => colt CJ0 => ek3
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#14

Post autor: Hakier »

Grzybohun94 pisze:A skoro to jest taka wieś to zastanawia mnie czemu robią takie rzeczy fabrycznie w autach klasy wyższej, jak wspomniane volvo
no powiem ci szczerze że w żadnym innym aucie prócz volvo tego dziwnego wynalazku nie widziałem.
Boniek87 pisze:podniesienie funkcjonalności pewnych rzeczy ;)
ogólnie zasada jest taka ze im mniej rzeczy świeci w nocy w aucie tym mniej rzeczy człowieka rozprasza, a im mniej rzeczy rozprasza tym jest bezpieczniej.

w naprawdę niewielu autach montują takie rzeczy, o ile jeszcze w jakichkolwiek montują i to nie z powodu cięcia kosztów tylko dlatego że się takie bajery ludziom nie podobają, może to było fajne w latach 90, ale nie teraz...

po prostu ani to:

Obrazek

ani to:

Obrazek

w aucie dobrze nie wygląda, i kojarzy się z "festynem"

ale jak dla mnie możecie sobie obwiązać w koło auto lampkami choinkowymi, ważne że ja takim czymś jeździć nie będę musiał ;)
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#15

Post autor: gruszecky »

oj haker haker hejterze jeden, chłopaki już zrozumieli z czym Ci się kojarzy podświetlenie klamek, co to dla Ciebie jest i czym nie jest. Daj im w spokoju porozmawiać na ten temat, jak już zostało powiedziane, są gusta i guściki ,

podświetlenie klamek jest praktyczne w przeciwieństwie do podświetlenia nóg na niebieskiego, ale już podświetlenie podłogi na biało jest obecnie stosowane seryjnie w autach luksusowych, to nie jest już wtedy festyn? Nie odpowiadaj, wiem że nie, ale daj im spokojnie porozmawiać o rozwiązaniach technicznych takiego podświetlenia klamek :)
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Boniek87
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: śr 15 wrz 2010, 15:03:03
Lokalizacja: WCI/NOL

#16

Post autor: Boniek87 »

haker, z tym drugim foto to się zgadzam, to nie jest do niczego potrzebne ale podświetlenie guzików to dla mnie rzecz normalna. Mnie ta jedna zielona dioda nie rozpraszała. Przecież taka dioda nie wali Ci światłem na całe auto, tylko delikatnie od spodu podświetla guzik. Myśląc w ten sposób to powinieneś też zasłonić radio albo najlepiej je wywalić bo nie dość, że świeci w nocy, czasem nawet literki mrugają to jeszcze gra... to dopiero rozprasza.
Z żadnym festynem mi się to nie kojarzy i nie wiem jak doszedłeś do tego festynu ;) w poprzednim poście już Ci wytłumaczyłem wszystko i już wystarczy, pozdrawiam
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#17

Post autor: Hakier »

Boniek87 pisze:Myśląc w ten sposób to powinieneś też zasłonić radio albo najlepiej je wywalić
no i często zasłaniam radio, a dokładniej to otwieram panel żeby nie świecił zwłaszcza jak przychodzi robić kilkaset kilometrów po nocy ;)

a tak poważnie ja nie widzę w tym żadnego sensu i nie widziałem żeby było to robione w którymkolwiek z aut aktualnie produkowanych. po prostu mam taką odrazę do prawie wszystkiego co świeci w aucie i nie jest fabryczne. rozumie radio nie oryginalne, no ale wsadzać se światełko w klamkę niewiadomo po co to nie rozumie.
mam nadzieję ze nikogo nie uraziłem tym co pisze, po prostu to tylko moje zdanie i tyle
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#18

Post autor: Grzybohun »

Haker, chyba trzeba coś sprostować... Ja chciałbym zastosować u siebie w aucie taki patent, żeby wraz z otwarciem odpowiednich drzwi (u mnie są tylko 2 opcje) podświetlała się wnęka na nogi, tak jak na tym obrazku mniej więcej (albo nawet słabiej). W czasie jazdy tak jak lampka do czytania byłoby wyłączone!
Obrazek

Jeśli uważasz że któryś z nas mówił o takim podświetleniu nonstop, to chyba masz o nas baaardzooo niskie mniemanie.
Obrazek

Zastanawiam się jeszcze jak zrobić z podświetlaniem klamek, bo faktycznie podświetlanie ich nonstop ma mało sensu... albo zastosować bardzo słabe oświetlenie, taką mgiełkę a nie mocne punktowe żródło światła, coś takiego - wtedy spoko.
Obrazek
Obrazek (bez tych kabelków na wierzchu)

Robienie takiego poświetlenia także jest masakrycznie wieśniackie - Obrazek
Obrazek


Mam nadzieję że teraz wsio jasne ;)
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#19

Post autor: Hakier »

można zrobić bez problemu patent który rozświetli klamki po wyłączeniu zapłonu na kilka-kilkanaście sekund

można się tez zastanowić czy nie dało by się zrobić tak żeby się zaświecały po zatrzymaniu auta
Boniek87
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: śr 15 wrz 2010, 15:03:03
Lokalizacja: WCI/NOL

#20

Post autor: Boniek87 »

co do klamek to można je leciutko podświetlić a nie wiercić dziurę i wystawiać w niej diodę. Trzeba dać diodę od środka, kawałek dalej od klamki tak żeby podświetlało jej cięgno od spodu, wtedy nie będzie razić w oczy. Dodatkowo można trochę przyciemnić światło diody dając na nią opaskę termokurczliwą - to takie najszybsze metody.

Oświetlenie nóg zapalające się podczas otwierania drzwi jest bardzo proste do zrobienia - trzeba to podłączyć pod krańcówki i już
ODPOWIEDZ