olej do skrzyni biegów d13b2

wiesiek39

olej do skrzyni biegów d13b2

#1

Post autor: wiesiek39 »

3 lata temu z braku MTF-u zalałem skrzynię biegów olejem Fuchsa Titan Cytrac HSY 75W/90-syntetyk-i skrzynia chodzi bez zastrzeżeń-kiedyys nawet wsteczny lekko zgrzytał przy wkładaniu a po zast.w/w juz nie zgrzyta.
luknow27

#2

Post autor: luknow27 »

i co w zwiazku z tym bo nie rozumie po co ten temat ?
wiesiek39

#3

Post autor: wiesiek39 »

luknow27 pisze:i co w zwiazku z tym bo nie rozumie po co ten temat ?
Piszę to że z braku oryginalnego można śmiało stosować inny,tańszy bez ryzyka uszkodzenia skrzyni
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Post autor: Pecado »

czesto jest tak, ze ludzie z braku MTF zalewaja zwykły oklej silnikowy. Co ciekawe, mozna wyczytać ze to skrzyn Hond wlewa sie 10W40. (zwykły silnikowy)
Kiedys natrafiłem na watek, ze do wiekszosci samochodów innych marek do skrzyń zalewa sie własnie oleje 75W90.
Wie ktos dlaczego do skrzyn Hond zaleca sie właśnie 10W40?
NeoN

#5

Post autor: NeoN »

skrzynie do 96' zalewa sie syntetykiem 5W/40 (z braku MTF-u) w katalogach np: Shella jest tak napisane i dowiedziałem sie również w ASO Hondy
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#6

Post autor: ceelx »

natomiast elf podaje w swoich tabelach10w40 do skrzyni w hankach i taki tez mam zalany u siebie.
sa rozne oleje do przekladni
75w90
80w
80w90
tak samo jak silnikowe sa to oleje syntetyczne, polsyntetyczne itd.
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Post autor: Pecado »

No właśnie, wiec 10W40 czy 80W90 ? Mam coprawda 10W40 u siebie, jak czesto powinno sie taki olej wymieniać ?
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#8

Post autor: ceelx »

ja wymieniam co jakis 15-20tkn i zalewam 10w40
wszyscy mechanicy mowili ze honda zalewana jest w skrzyni wlasnie polsyntetycznym olejem silnikowym, tak tez wyczytalem z tabel elfa i z tecdoc'a

80w90 to gesty olej zalewny do mostow itp albo w golfach w skrzyniach
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
wierzba

#9

Post autor: wierzba »

Pecado pisze:Mam coprawda 10W40 u siebie, jak czesto powinno sie taki olej wymieniać ?
Co 40k km a MTF z tego co piszą co 80k km...
zajonc

#10

Post autor: zajonc »

Ja zalałem u siebie też silnikowy, półsyntetyczny Shell Helix Plus 10W-40. W tabelach Shella napisane jest że taki i taki wybrałem. Nie wiem co tam miałem wcześniej nalane ale teraz odczuwam lepszą płynnośc przy zmianie biegów.

A tak piszą w instrukcji do Hanki:

''Jeśli nie ma tego oleju (Honda-MTF), można zastosowac czasowo olej silnikowy o lepkości SAE 10W-30 lub 10W-40 i klasie API SG lub SH''
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#11

Post autor: AriN »

Oka Panowie, a takie pytanie sporo jest zabawy ze zmianą oleju w skrzyni? Jak to zrobić (krok po kroku)? Ile wchodzi oleju w skrzynię?
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#13

Post autor: AriN »

Dzięki Vidar :D :*
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
dimon92

#14

Post autor: dimon92 »

a ja proszę o pomoc gdyż ja mam znowu problem ze wrzuceniem wstecznego biegu coś go blokuje lekko wchodzi ale jak puszczam sprzęgło to cały czas zgrzyta co to może być proszę o szybkie odpowiedzi wiem ze to trudne przed sylwkiem ale z góry dzięki bo wo gule nie mam wstecznego
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2880
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#15

Post autor: K23 »

dimon92 pisze:a ja proszę o pomoc gdyż ja mam znowu problem ze wrzuceniem wstecznego biegu coś go blokuje lekko wchodzi ale jak puszczam sprzęgło to cały czas zgrzyta co to może być proszę o szybkie odpowiedzi wiem ze to trudne przed sylwkiem ale z góry dzięki bo wo gule nie mam wstecznego
Dobrze wrzucasz ten wsteczny? Mnie tak się zdarzyło ze dwa razy, ale to dlatego, że nie wpiąłem biegu do końca.
To optymistyczna opcja, przy założeniu, że Ty jesteś winien, a nie jakaś usterka mechaniczna.
dimon92

#16

Post autor: dimon92 »

bieg wchodzi jak by do połowy potem jest opór chyba prędzej bym złamał lewarek wchodzi tak jak by miało być puszczam powoli sprzęgło
zgrzyta czasem uda sie tek ze cofnie 10cm i zgrzyta i koniec masakra nie wiem co z tym robić
dimon92

#17

Post autor: dimon92 »

Pomocy
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#18

Post autor: ceelx »

a inne biegi wchodza normalnie ?/
w hondach wsteczny wchodzi wlasnie troche ciezej
wymien olej na poczatek
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Pyrek

#19

Post autor: Pyrek »

Puść auto z ręcznego, wbij powiedzmy jedynkę albo trójkę i wtedy wsteczny. Po takim combo zawsze wsteczny wchodzi jak złoto :D
dimon92

#20

Post autor: dimon92 »

olej w skrzyni wymieniony a z tym kombo juz tez próbowałem tylko na tej 3 to puścić sprzęgło lekko potem znowu sprzęgło i wtedy wsteczny czy jak bo tak już próbowałem i inaczej po lini prostej bez wstecznego to jest co bądz :) dzieki za odpowiedzi
ODPOWIEDZ