Problem Mini Me

NepaloV
Berbeć
Posty: 39
Rejestracja: pn 29 lis 2010, 13:47:53
Lokalizacja: Szczerców

Problem Mini Me

#1

Post autor: NepaloV »

Mam problem złożyłem mini me dol D13b2 gora Z6 pasek rozrządu Z6 i nie mogę ostawić rozrządu żeby odpaliła jak załapie to nie równo mogl by ktos jakies zdjecie szukam po calym mecie i nic nie moge znalezc mozliwe ze walek o 180 zle zamontowalem ??
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#2

Post autor: Hakier »

musisz mieć kółko rozrządu z d16y7 albo regulowane, inaczej nie ustawisz rozrządu
Assur92
Podwójny As
Posty: 276
Rejestracja: ndz 20 lis 2011, 22:17:18
Lokalizacja: Łódź

#3

Post autor: Assur92 »

Na seryjnym kółku od z6 też da się ustawić, tylko będzie wyprzedzony/opóźniony, ale powinien chodzić. A regulowane najlepiej, tylko przynajmniej ja nie wiem jak dokładnie ustawić i że tak powiem mam na oko, ale chodzi jakoś. Bez strojenia prawdopodobnie będą Ci obroty falowały. Sprawdz czy nie masz problemu z zaplonem- iskra na wszystkie swiece itp. komp nie wywala zadnego bledu?
Syszka
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: czw 15 sie 2013, 21:24:05
Lokalizacja: Końskie

#4

Post autor: Syszka »

Ja mam na kółku od Z6 i jest przyśpieszony o ząbek ale i tak będę regulowane zakładał.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#5

Post autor: Hakier »

Assur92 pisze:Na seryjnym kółku od z6 też da się ustawić, tylko będzie wyprzedzony/opóźniony
zastanów się czy w końcu da się ustawić czy będzie przyspieszony albo opóźniony? bo albo tak albo tak.

niestety trzeba tak jak pisałem kupić kółko z y7 albo regulowane.

jak wszystko masz poskładane jak należy i wgrane odpowiednie mapy nic nie powinno falować
NepaloV
Berbeć
Posty: 39
Rejestracja: pn 29 lis 2010, 13:47:53
Lokalizacja: Szczerców

#6

Post autor: NepaloV »

To co dol klin na godzine 14 gora jak na znak na 19 ??
Poldek44
Pełnoprawny User
Posty: 53
Rejestracja: czw 21 cze 2012, 01:27:29
Lokalizacja: SGL

#7

Post autor: Poldek44 »

Panowie ostatnio wymieniałem rozrząd u siebie, mam kółko z6 i pasek z6, wszystko chodzi idealnie bez żadnych problemów.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#8

Post autor: Hakier »

NepaloV, ustawiasz tak jak pokazują znaki, ściągnij sobie serwisówkę to będziesz wszystko wiedział

Poldek44, chodzić to może chodzi, ale jeśli masz na seryjnym kółku d16z6 to masz rozrząd pół zęba przestawiony
NepaloV
Berbeć
Posty: 39
Rejestracja: pn 29 lis 2010, 13:47:53
Lokalizacja: Szczerców

#9

Post autor: NepaloV »

Jest ustawiony idealnie i nie odpala wkurwilem sie i siedze w domu dzis nawet tam nie ide silników sie naskładałem pelo hondy mini me i D13 + Z2 itd zawsze za pierwszym tu 3 dni sie mecze i mam dosc to jest kurwa nie mozliwe ;(
NepaloV
Berbeć
Posty: 39
Rejestracja: pn 29 lis 2010, 13:47:53
Lokalizacja: Szczerców

#10

Post autor: NepaloV »

HakerPL1, jest serwisowka MiniMe ;) ?? czy serwisowka D13b2 i D16z6 :)
Assur92
Podwójny As
Posty: 276
Rejestracja: ndz 20 lis 2011, 22:17:18
Lokalizacja: Łódź

#11

Post autor: Assur92 »

HakerPL1, jestem po samodzielnym zrobieniu mini me i zrobiłem ~3-4k km, więc nie biorę wiedzy z palca. Wiadome że nie może być i taki i taki więc między słowani jest znak "/". Czyli jak wybierze tak będzie miał.
NepaloV, Dół ustawiasz jak w d13b2, góre jak w d16z6 i powinno właśnie wyjść pół ząbka róznicy jak napisał HakerPL1 i będziesz miał wybór czy chcesz opóźniony czy przyśpieszony.
Poldek44, honda jest wdzięcznym autem i chodzić będzie, u mnie nawet na seryjnej mapie nie falował, jedynie koło minuty jak był na ssaniu.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#12

Post autor: Hakier »

NepaloV, nawet serwisówka minime jest, proszę bardzo link:

http://www.civicklub.pl/forum/showthrea ... -o-mini-me

masz tu opisane dosłownie wszystko na każdy problem związany z mini me, całe 126 stron wiedzy. tak że życzę miłej lekturki ;)
rozrząd ustawiasz taj jak kolega Assur92 napisał.

Assur92 a ja nigdy w życiu nie robiłem mini me, raz na oczy widziałem silnik ze zrobionym mini me przez całe 10 sekund ;)
Poldek44
Pełnoprawny User
Posty: 53
Rejestracja: czw 21 cze 2012, 01:27:29
Lokalizacja: SGL

#13

Post autor: Poldek44 »

Assur92, a da się na fabrycznym kółku z6 ustawić tak żeby było po bożemu.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#14

Post autor: Hakier »

Poldek44, no przecież piszemy obaj z Assur92, że się nie da ustawić rozrządu przy mini me na seryjnym kółku z z6
Assur92
Podwójny As
Posty: 276
Rejestracja: ndz 20 lis 2011, 22:17:18
Lokalizacja: Łódź

#15

Post autor: Assur92 »

HakerPL1, w opisie widzę d16w4 więc nie wiem ile masz wspólnego z mini me ;) A ten temat szczerze mówiąc za dużo nie daje. Przeczytałem dosłownie cały i tylko się załamałem i stwierdziłem że nie mam szans tego zrobić. Jedyne co dzięki temu tematowi zrobiłem i o tym pamiętałem to wyciągnięcie zatyczki ;)
NepaloV, sprawdź czy komp wywala błędy, czy masz iskrę pompa oby na pewno daje cały czas paliwo, a nie przerywa. Na tą chwilę więcej pomysłów nie mam co by jeszcze można było sprawdzić jeśli dobrze ustawiłeś rozrząd.
A, jeszcze jedno. miałem coś podobnego na pierwszych kilometrach zrobionych po minime, było to spowodowane źle dokręconą cewką, która się ustawiła w skrajnej pozycji. Ustaw mniej więcej na środku i powinno być ok.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#16

Post autor: Hakier »

Assur92 wiesz, tak jak pisałem dwa posty wyżej nigdy nie robiłem minime ani nie miałem z tym bezpośredniej styczności, ale powiem w ten sposób że nie muszę mieć basenu koło domu żeby umieć pływać ;)

kiedyś w swoim planowałem zrobić mini me i o mały włos bym popełnił największy błąd w życiu i zrobił to minime. teraz wiem że to zupełnie nie ekonomiczne rozwiązanie. dobre bo powszechnie dostępne części jak i wiedza na ten temat, ale jeśli chodzi o koszty to jest to śmieszne że ludzie je robią. ja cały silnik d16w4 kupiłem sporo taniej niż kosztuje głowica wraz z aparatem i kolektorami z d16z6.
koszt zrobienia minime to coś koło 3-4tys zł, za niewiele więcej idzie kupić b16 która na dzieńdobry będzie mocniejsza niż to całe mini me

ale wracając do tematu jak wspomniałem to planowałem to zrobić i zbierałem wszystkie informacje jakie były dostępne gdziekolwiek się dało, stąd wiem co gdzie poco i naco ;)
NepaloV
Berbeć
Posty: 39
Rejestracja: pn 29 lis 2010, 13:47:53
Lokalizacja: Szczerców

#17

Post autor: NepaloV »

Informacje do roboty maja się nijak :) Paliwo jest Iskra jest rozrząd ok nie odpala lapie na 3 na 1,2,4 tlok i chuj wie
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#18

Post autor: Hakier »

skoro według ciebie informacje nie mają nic wspólnego z robotą to gratuluje rozumu ;)

a wracając do tematu to sprawdź czy nie pomyliłeś kolejności przewodów do świec ;)
adicrx
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: czw 10 paź 2013, 09:27:33
Lokalizacja: Głogów

#19

Post autor: adicrx »

ja miałem od y8 i hulało bez zarzutu
Only [H] !!!
ODPOWIEDZ