Sprzedaż przez forum

Tu zgłaszamy problemy oraz propozycje
Jeden bład/propozycja jeden temat.
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2683
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

Sprzedaż przez forum

#1

Post autor: Laskosz »

W związku z serią oszustw jakie mają miejsce na forum (zwłaszcza w ostatnim czasie), proponuje coś pomyśleć żeby tego uniknąć. Wg mnie użytkownicy świeżo zarejestrowani, z kilkoma postami, powinni być trochę "ograniczeni".
Dało by radę zrobić to tak, że świeżynki nikomu nie znane, muszą sprzedać przedmiot tylko i wyłącznie za pobraniem lub po wystawieniu na allegro ? A jeśli odmawiają zgłaszamy to moderatorowi który usuwa ogłoszenie + daje negatyw.
Nie oszukujmy się, ale drobne ogłoszenie na allegro kosztuje grosze, a wtedy już mamy jakąś podkładkę żeby coś działać w razie oszustwa. Sam kilka razy kupiłem coś przez forum, coś sprzedałem i na moje szczęście wszystko poszło dobrze. Ale np proszę sprawdzić feedback DamianPompka gdzie wiele osób mówi o tym jak zostało oszukanych, a gość wystawia na sprzedaż znowu całą stronę gratów. Więc piszcie co o tym myślicie i co można z tym zrobić
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
kamil588
Podwójny As
Posty: 254
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 21:12:38
Lokalizacja: Małkinia

#2

Post autor: kamil588 »

x3
Jak sie czegoś z tym nie zrobi to bedą sie panoszyć i rozmnażać jak szarańcza czy inne cygany
molekss
Podwójny As
Posty: 236
Rejestracja: wt 08 lip 2008, 11:01:39
Lokalizacja: Lubań (pomorskie)
Kontakt:

#3

Post autor: molekss »

jestem za, to forum powinno być dla uczciwych ludzi
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#4

Post autor: Walnuts.inc »

x5

Jak najbardziej na tak.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#5

Post autor: gruszecky »

innej opcji nie widzę,osoby które są świeżo zarejestrowane bądź są userami-duchami powinny mieć zakaz sprzedaży
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
szortyD15
Pełnoprawny User
Posty: 51
Rejestracja: pn 15 kwie 2013, 08:12:09
Lokalizacja: Kleszczów

#6

Post autor: szortyD15 »

jestem za
sylwuss102
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: pn 01 kwie 2013, 09:17:21
Lokalizacja: Roszkowice

#7

Post autor: sylwuss102 »

jestem za ;) raz zamówiłem przez forum opony do hanki za 400zł i czekałem na nie miesiąc czasu bo gościu zwlekał . oczywiście kase przelałem na konto . mhmm.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#8

Post autor: Grzesieek »

Wypowiem się teraz jako zwykły, szary, niezielony użytkownik... Trzeba być ostatnim baranem za przeproszeniem, żeby przelać dobrych kilkaset złotych "na mordę", na konto gościa, który nie ma żadnej historii wśród innych użytkowników forów i nie wiadomo kim jest, albo na konto gościa, który w Feedbacku na wielu forach ma opinie nieuczciwego... trochę myślenia, instynktu i szukania nie zaszkodzi. Ok, zablokujemy giełdę do powiedzmy 20 postów. I co? Wielki problem naklepać 20 postów? Żaden. Trzeba myśleć i się zabezpieczać. Po to jest podawany kontakt w ogłoszeniach, żeby ew. poprosić o wystawienie tego samego ogłoszenia na Allegro, Ebayu czy innym serwisie, dopóki sami kupujący będą naiwni jak dzieci, to takie akcję będą na porządku dziennym i blokowanie giełdy nic nie zmieni... a ew. przyniesie falę spamu- sam spamowałem na CKPL, żeby mieć dostęp do giełdy, do czego się bez bicia przyznaje.
przemasSs
Nałogowiec
Posty: 587
Rejestracja: wt 15 cze 2010, 17:07:15
Lokalizacja: Sierosławice(Kraków)

#9

Post autor: przemasSs »

najlepiej i najszybciej to wysylka za pobraniem i nikt na tym nie straci.Jesli sprzedajacy nie zgodzi sie na taka opcje to juz mozna wnioskowac ze cos kombinuje
,,Jadą chłopaki w Japońcach,nikt Ich nie dogoni bo kręcą do końca"
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2683
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#10

Post autor: Laskosz »

Widzisz Grzesiek napisałeś że można poprosić o wystawienie przedmiotu na allegro czy Ebay. Jakiś czas temu prosiłem pewnego Pana o wysyłke za pobraniem lub wystawienie na allegro. Dowiedziałem się że nie wysyła za pobraniem, bo woli przelew i nie ma allegro. Dałem sobie z nim spokój, a po jakimś czasie widze ten temat: http://civic5g.pl/viewtopic.php?p=11108944#11108944

Gdyby w regulaminie było, że taki nikomu nie znany stefan nie może tak robić zgłosił bym to Tobie jako nie szaremu a zielonemu i Ty byś upomniał, usunął temat coś zrobił co może by przegoniło oszusta.

Wiadomo, że to ludzie muszą przestać być naiwni, ale czasami ktoś z jednym postem może nie być oszustem. Wtedy od razu wszyscy mają rezygnować z zakupów u takiego ? Jeśli komuś zależy żeby coś od niego kupić niech regulamin mu pozwoli się zabezpieczyć. I to jest to o co mi chodzi
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#11

Post autor: gruszecky »

Jeśli ktoś ma 1 post i wystawia coś tu to znaczy że w zasadzie zarejestrował się na forum po to żeby ten przedmiot wystawić. Mniej więcej tyle samo czasu będzie potrzebował, żeby się zarejestrować na allegro.
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#12

Post autor: Grzybohun »

Popieram jak najbardziej ograniczenia, ale dla takich ludzi co do których jesteśmy pewni na podstawie feedbacka możnaby ten regulamin zostawić, powiedzmy 10-20 postów innych userów w dziale feedback i wtedy wiadomo.
Aaaalbo przypinać łatki nierzetelnym ale też rzetelnym sprzedawcom, taki "standard c5g.pl"
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#13

Post autor: szatri »

To może i jak się wypowiem, jak zauważyliście mam parę gratów na ogłoszeniach i mam wrażenie że wszystkich do jednego worka wrzucacie. Rozumiem że chcecie by paczki były wysłane za pobraniem, ale pomyślcie również w drugą stronę, ja wysyłając za pobraniem wykładam kasę na przesyłkę bez gwarancji że druga stroną za nią zapłaci (bo przykładowo sąsiad ma taką część więc po co płacić jak taniej i pewniej) i co wtedy, dwa razy płace za przesyłkę a umowa kupna na gębę przez telefon. Więc ja dziękuję takim kupującym. Najważniejsze jest zdrowe podejście do tematu.
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#14

Post autor: szatri »

Proponuję by w treści ogłoszenia sprzedaży na początku był wymagany link do feedbacka danego sprzedawcy, kombinatorów to momentalnie wyeliminuje jak potencjalni kupujący sprawdzą historię transakcji
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#15

Post autor: gruszecky »

ale jak ktoś jest świeży na forum to żadnego feedbacka nie ma. Więc koło się zamyka. Fakt faktem dośc radykalna opcja z banem za nie wysyłanie za pobraniem, bo ja np. nie lubie bo trzeba coś wypisać,nigdy tego nie robiłem, nie wiem, nie znam się, nie chce mi się. Ale kasowanie takiego tematu to już krok w dobrą stronę. Albo allegro, albo za pobraniem, albo znany user i wtedy na własną odpowiedzialność
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#16

Post autor: Walnuts.inc »

Nie chcę przedziurawiać Twojej bańki mydlanej Negroazor ale za pobraniem dwie cegły też można wysłać... Odbierze to ktoś inny z domowników za Ciebie nie sprawdzając zawartości i masz dupa blada wałek gotowy.

Jak dla mnie świeżaki mogliby wystawiać aukcje na Allegro, przynajmniej jakiś program ochrony kupujących tam działa...
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
wojtu
Potrójny As
Posty: 449
Rejestracja: ndz 26 paź 2008, 16:34:33
Lokalizacja: Łódź

#17

Post autor: wojtu »

Panowie
Długi czas w dziale giełda obowiązywała zasada że każdy temat musi być zaakceptowany przez moderatora i co, padały zarzuty że ogłoszenie wisi długo bez aktywacji, więc zostało to zmienione. Na waszą, użytkowników prośbę. Wracamy do poprzedniego rozwiązania? ;)
Co do oszustw, od tego mam w Polsce odpowiednie służby i na prawdę możemy dawać im zajęcie, wielu jest mocnych na forum szukają innych także oszukanych i czekaja kto pierwszy zgłosi, a tu wystarczy iść na najbliższy komisariat, zgłosić i po sprawie. Wiele z tych spraw zostało pozytywnie zakończonych (zwrot kasy). Nie ma co czekać na to co inni zrobią.
To że pojawiło się wielu sprzedawców nie koniecznie uczciwych nie jest naszą winą, ale to do każdego z nas należy obowiązek sprawdzenia i potwierdzenia tożsamości sprzedawcy. Regulamin forum? jesteśmy tylko nieformalną grupą zapaleńców, regulamin jest formalnością bez możliwości jakichkolwiek formalnych akcji z naszej strony, co najwyżej można takiego użytkownika zablokować. Ale też dopiero po zgłoszeniu.
Sprawdzajcie sprzedawców, jest wiele sposobów na to, od sprawdzenia pełnego adresu, feedbacku, nawet link do profilu na facebooku może być pomocny, a Google wszystko znajdzie. Te kilka stówek czasem jest warte 10 minut poszukiwać w Internecie, a tu można znaleźć wszystko.

Na koniec zamiast lamentować jaki to świat jest straszny, a na forum nic nie robią żeby nam pomóc, każdy przed zakupem niech się zastanowi i poświeci to 5 minut na sprawdzenie sprzedawcy.

To jest w waszym interesie i nikt nie zrobi tego za was!

Wojtek
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#18

Post autor: gruszecky »

no ale zobacz, temat wisi od 19 października a Ty dopiero teraz w nim napisałeś. Jeśli to ma być okres podejmowania decyzji czy dany temat może moderator zaakceptowac czy nie , nie dziw się że były słowa oburzenia. Moderator ma być pewnym punktem forum a nie duchem który pojawia się raz na kilka dni i akceptuje ogłoszenia, bo wtedy te zdąża się zdezaktualizować.

Nie zasada akceptacji przez moderację była zła tylko sposób w jaki moderatorzy ją realizowali, czyli koszmarna opieszałość. Teraz na szczęście jest Grzesiek który wpada tu przynajmniej raz dziennie bo reszta to raczej wybiórczo...
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
wojtu
Potrójny As
Posty: 449
Rejestracja: ndz 26 paź 2008, 16:34:33
Lokalizacja: Łódź

#19

Post autor: wojtu »

Racja, rzadko bywam na forum, jest to spowodowane innymi, ważniejszymi obowiązkami, ale jeśli mogę, pojawiam się.
Od 19 minęły ledwo 2 dni, z niedzielą, podczas której można robić wiele ciekawszych rzeczy. Jaki według Ciebie powinien być czas reakcji na pojawienie się nowego tematu? Liczyć w minutach? ;) Tylko jako użytkownicy powinniśmy się wtedy złożyć na etat dla takiej osoby.
W temacie jak widzę połączone są dwie sprawy: nagminne oszustwa na formowej giełdzie oraz możliwość wstępnej filtracji ogłoszeń na giełdzie (gdzie poprzednie rozwiązanie-akceptacja moderatora było zbyt opieszałe) w pewnym sensie powiązane, ale nikt nie zagwarantuje że pomimo akceptacji moda, sprzedawca nie będzie oszustem-tego nie ma jak sprawdzić.
Dlatego co do zakupów myśleć dwa razy przed wysłaniem pieniędzy.
A filtracja/akceptacja ogłoszeń od sprzedawców powinna zacząć się od sprawdzenia możliwości jakie daje skrypt forum (najlepiej coś automatycznego typu licznik postów lub czas aktywności na forum)
W.
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#20

Post autor: gruszecky »

jesteś w błędzie. Zobacz, ilu tu jest użytkowników, spędzają po 3h dziennie na forum i nikt im za to nie płaci. Co więcej, doskonale się przy tym bawią. Jasne,traci się zapał, kiedyś Pecado czy Uszy czy Ty i paru innych czuło klimat , teraz się znudziło no i spoko. Nie winię Ciebie że nie moderujesz jak należy bo masz inne ważniejsze obowiązki. Ale wprowadzenie pojawiania się postów na giełdzie tylko po akceptacji moderatorów bez zadanych wartości brzegowych czasu sprawdzenia takiego ogłoszenia itp. powoduje że jest stolcokał a nie giełda.

Powiedzmy co 12 godzin powinny być sprawdzane moim zdaniem nowe ogłoszenia żeby była ciągłość. Jeden może to robić o godzinie 9:00 rano, drugi o 21:00 i daje to około 20 minut na dobę poświęcenia przez moderatora na rzecz forum które moderuje. Wiem, koszmarnie dużo
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
ODPOWIEDZ