Strzał w tył

EjDrian0
Obeznany
Posty: 110
Rejestracja: śr 14 wrz 2011, 22:26:11
Lokalizacja: Pigża City / Toruń

Strzał w tył

#1

Post autor: EjDrian0 »

Witam,

W zeszłą środę miałem zdarzenie, co widać na zdjęciach - Pan wjechał mi w *upe. Jeszcze tego samego dnia zgłosiłem szkodę oraz byłem w warsztacie (jeden z lepszych w Trn, polecony przez TU), który powiedział mi, że nic z tego nie będzie i że mam się przygotować na uznanie szkody jako całościowa.

Na dzień dzisiejszy czekam na rzeczoznawcę, który kontaktował się ze mną już następnego dnia (może dlatego, że wziąłem na polisę sprawcy samochód zastępczy)

Co dalej, jak się przygotować na wizytę rzeczoznawcy, czy muszę decyzję o tym co dalej z autem podjąć przy nim?

To moja pierwsza taka akcja i nie bardzo mogę się odnaleźć, a nie ukrywam, że chcę ubezpieczalnie wycisnąć możliwie mocno jak cytrynkę :)

Photo:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Generalnie tył jest poszerzony o ok. 2 cm - tylna półka w ogóle nie wchodzi na swoje miejsce, szyba się nie zamyka + lekko pogięta felga :(


Poradźcie coś.

Dzięki [img]
My Civic 95' HB
viewtopic.php?t=12569
Mared
Pełnoprawny User
Posty: 86
Rejestracja: pn 03 wrz 2012, 19:30:06
Lokalizacja: Łódź

#2

Post autor: Mared »

Przygotuj się na całkowitą ;) u mnie było 2 razy mniej szkód a takowa była.Dostałem 2400 gdyz zostawilem sobie autko,tak to wycenili na 3000,a była z 93 roku za twoja moze dostaniesz wiecej.Teraz zadaj sobie pytanie czy wolisz brać kase na coś nowego czy ratować to ;)
Nic tylko się cieszyć,a i nie zapominaj iść do lekarza,że boli cię kark ;))

Edit

Tak wyglądała moja o:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 6258af9b77
Ostatnio zmieniony pn 14 paź 2013, 22:30:06 przez Mared, łącznie zmieniany 1 raz.
matik123
Forumowy As
Posty: 189
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 14:05:31
Lokalizacja: Kutno

#3

Post autor: matik123 »

szkoda calkowita, tego jestem pewien, bo koszty naprawy przewyzsza wartosc samochodu, tak to juz jest ze "starszymi" autami. jesli kwota ubezpieczenia nie bedzie cie zadowalala zawsze mozna sie odwolywac tylko nie wiem za bardzo czy to cos da.
EjDrian0
Obeznany
Posty: 110
Rejestracja: śr 14 wrz 2011, 22:26:11
Lokalizacja: Pigża City / Toruń

#4

Post autor: EjDrian0 »

Mared pisze:a i nie zapominaj iść do lekarza,że boli cię kark ;))
Właśnie gdzieś doczytałem, że mnie boli tylko czy po tygodniu to coś mi da ?
Typowo jak to Polak - po szkodzie mądry, a obok jego kolega 'a trzeba było" :)


Edit:

Powiem szczerze, że jak się przyglądałem to nawet nie wiem czy bym chciał z przestawionym tyłem jeździć.

Pytanie: Czy muszę zostać z autem? Tj. żeby je wycenił i mi tą kasę wręczył (o ile będzie mnie to satysfakcjonowało), a to co zostało niech sobie weźmie. :P
Ostatnio zmieniony pn 14 paź 2013, 23:17:10 przez EjDrian0, łącznie zmieniany 1 raz.
My Civic 95' HB
viewtopic.php?t=12569
Mared
Pełnoprawny User
Posty: 86
Rejestracja: pn 03 wrz 2012, 19:30:06
Lokalizacja: Łódź

#5

Post autor: Mared »

Ja bym poszedl ;) Ja mialem taki problem ze jechalem nastepnego dnia do Niemiec i nie mialem na to czasu po 3 tygodniach nie bylo sensu.Idz :gunsmilie:
matik123
Forumowy As
Posty: 189
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 14:05:31
Lokalizacja: Kutno

#6

Post autor: matik123 »

To jest chyba tak jak Mared pisal, jesli zostawiasz go sobie dostajesz mniej kasy bo ewentualnie możesz sprzedac go na czesci jesli zlomujesz dostajesz wiecej
EjDrian0
Obeznany
Posty: 110
Rejestracja: śr 14 wrz 2011, 22:26:11
Lokalizacja: Pigża City / Toruń

#7

Post autor: EjDrian0 »

Pytanie czy mogę i zdążę wyciągnąć radio, głośniki, el. szyby i lusterka ?
Czy zrobić to zawczasu i podmienić ?
My Civic 95' HB
viewtopic.php?t=12569
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#8

Post autor: Grzybohun »

na chłopski rozum to możesz wybebeszyć to autko i mieć graty do następnej albo na sprzedaż... W końcu jak i tak będzie złomowane to co to za różnica czy z radiem boczkami reflektorami itp
EjDrian0
Obeznany
Posty: 110
Rejestracja: śr 14 wrz 2011, 22:26:11
Lokalizacja: Pigża City / Toruń

#9

Post autor: EjDrian0 »

Panowie dostałem wycene:
4000,- ogółem - 1300,- wartość pojazdu = 2700,- do portfela.

Pytanie nr1 : Czy i jak się odwołać ?
Pytanie nr2 : Co zrobić i jak zrobić coby te 4k widniały u mnie na koncie ?
Ktoś ma jakieś większe doświadczenie ? :)
My Civic 95' HB
viewtopic.php?t=12569
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#10

Post autor: Grzesieek »

Ad1. Zawsze się odwołuj, przynajmniej dwa razy. Argumentacje możesz znaleźć gdzieś w internetach. Pierwsza wycena zawsze musi być zaniżona, dla nich hajs się musi zgadzać (i tak będzie się im zgadzał, ale już trochę mniej).
M!R@S
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: pn 20 lut 2012, 10:39:54
Lokalizacja: Polkowice

#11

Post autor: M!R@S »

odwołanie ! Kolega crx'a rozwalił na ciągniku który mu wyleciał i wycenili na 3k... cały po remoncie, walczył chyba 3miesiące, ale cena ostateczna 9tys wyszła więc chyba warto ;)

Tą budę można reaktywować, ale trzeba trochę kasy blacharzowi zostawić (z 1500zł) + malowanie około 500zł + części zderzak 100, felga, tłumik itd itp. wyjdzie w sumie około 3000zł i nic Ci nie zostanie i będziesz miał to samo auto tyle że krzywe bo zawiecha pewnie też oberwała jak po kole poszło.
Mared
Pełnoprawny User
Posty: 86
Rejestracja: pn 03 wrz 2012, 19:30:06
Lokalizacja: Łódź

#12

Post autor: Mared »

Skoro chłopaki mówią,że warto się odwoływać to tak zrób ;) Za mnie załatwiał wszystko blacharz,ale u mnie doszedl koszt lawety z Wrocławia ;) Chcieli na poczatku dać 500 zł za lawete,ale rachunek za holowanie 1500 zł wyszedł ;) Zapłacili i blacharz powiedział,że dobra kasa wyszła.Tak czy siak zwróciły mi się wszystkie mody i byłem na plus 300-400 zł ;p Zawsze coś ;)
Powodzenia z walką z tymi hienami bo pobierać składki to oni już są chętni,ale wypłacić to troszkę trzeba się pomęczyć.
Informuj na bieżąco :gunsmilie:
EjDrian0
Obeznany
Posty: 110
Rejestracja: śr 14 wrz 2011, 22:26:11
Lokalizacja: Pigża City / Toruń

#13

Post autor: EjDrian0 »

M!R@S, masz jakieś szczególy co trzeba mieć i jak się odwołać? albo jakiś namiar na kolegę

generalnie to i z 4k jest ok ale jak widzę że felgi mi wycenili na 143,- (opony 2x8mm 2x5mm) szyby el 47,- i lustra el na 17,-
I chyba ich mama nie kocha

Zdaje sobie sprawę że to że jak kupię felgi za 8k to nie znaczy że wartość auta wzrasta o 8k ale bez jaj
My Civic 95' HB
viewtopic.php?t=12569
reaktor
Berbeć
Posty: 31
Rejestracja: pt 18 paź 2013, 07:13:37
Lokalizacja: wro

#14

Post autor: reaktor »

EjDrian0 pisze:Panowie dostałem wycene:
4000,- ogółem - 1300,- wartość pojazdu = 2700,- do portfela.

Pytanie nr1 : Czy i jak się odwołać ?
Pytanie nr2 : Co zrobić i jak zrobić coby te 4k widniały u mnie na koncie ?
Ktoś ma jakieś większe doświadczenie ? :)
gdzie tyle płacą?

mi za eg 5 chcieli dac 2k
Ostatnio zmieniony pt 18 paź 2013, 09:46:54 przez reaktor, łącznie zmieniany 1 raz.
reaktor
Berbeć
Posty: 31
Rejestracja: pt 18 paź 2013, 07:13:37
Lokalizacja: wro

#15

Post autor: reaktor »

EjDrian0 pisze:M!R@S, masz jakieś szczególy co trzeba mieć i jak się odwołać? albo jakiś namiar na kolegę

generalnie to i z 4k jest ok ale jak widzę że felgi mi wycenili na 143,- (opony 2x8mm 2x5mm) szyby el 47,- i lustra el na 17,-
I chyba ich mama nie kocha

Zdaje sobie sprawę że to że jak kupię felgi za 8k to nie znaczy że wartość auta wzrasta o 8k ale bez jaj
pokaz wyliczenie z audatexu to zabaczymy co sie da zrobic

ale generalnie baaardzo wysok ci wycenili

4k za 1.3 to bardzo duzo
katalogowo nawet 1.6 jest tańszy
EjDrian0
Obeznany
Posty: 110
Rejestracja: śr 14 wrz 2011, 22:26:11
Lokalizacja: Pigża City / Toruń

#16

Post autor: EjDrian0 »

Proszę: http://alkoholewina.pl/dsl/Wycena.pdf

Jak mówiłem taka wycena nawet mi odpowiada, ale nie z wyceną felg z oponami za 140 zł..

Ktoś wie jak się pisze odwołanie ? W internetach nie znalazłem nic co by miało ręce i nogi.
I czy przed odwołaniem mam zawezwać niezależnego rzeczoznawce? Bo tak też gdzieś wyczytałem

Edit:
Tak właściwie to widze, że mnie ktoś już na dzień dobry w chuja robi na 20 zł :)
My Civic 95' HB
viewtopic.php?t=12569
reaktor
Berbeć
Posty: 31
Rejestracja: pt 18 paź 2013, 07:13:37
Lokalizacja: wro

#17

Post autor: reaktor »

EjDrian0 pisze:Proszę: http://alkoholewina.pl/dsl/Wycena.pdf

Jak mówiłem taka wycena nawet mi odpowiada, ale nie z wyceną felg z oponami za 140 zł..

Ktoś wie jak się pisze odwołanie ? W internetach nie znalazłem nic co by miało ręce i nogi.
I czy przed odwołaniem mam zawezwać niezależnego rzeczoznawce? Bo tak też gdzieś wyczytałem

Edit:
Tak właściwie to widze, że mnie ktoś już na dzień dobry w ##### robi na 20 zł :)

felgi sa potraktowane jako oryginalne czyli 20 letnie dlatego tak tanio

jakje kupiłeś pozniej to musisz jakiś papier na to znależć



+z oponami chyba w chuja polecieli
jak masz 8mm czyli nowe to powinna byc dopłata do wartosci jakies 150zł za opne czyli razem 300


tu sobie zrob wycene
https://plus.info-ekspert.net/web/KalkN ... %2fcK.aspx


i zobaczysz jak to wyglada

ja mam konto do oddania za 15zł

albo kup swoje za 30



co do pozostałości to ja mam np. taka opcje ze jak oddam na legalny złom to mi oddadze wartość wraku


mi sie opłacało rozebrac na czesci bo miałem eg 5 wiec graty sporo warte u ciebie to w sumie tylko blachy sa do sprzedania

niemniej mozesz tak zrobic ze sprzedajesz wszystko oddajesz bde na leglany złom i powinni ci jeszcze dopłącici to 1300 (ale to musisz sprawdzic bo nei wiem czy maja obowiazek czy tylko dobra wola )
EjDrian0
Obeznany
Posty: 110
Rejestracja: śr 14 wrz 2011, 22:26:11
Lokalizacja: Pigża City / Toruń

#18

Post autor: EjDrian0 »

Z tego co się dowiadywałem i wcześniej, jeszcze przed wyceną, powiedziała mi Pani z infolinii mam takie prawo aby sprzedać / oddać auto na złom wtedy oni wyrównają mi wartość auta w stanie obecnym(czyli do 1300 zł)

Pytanie czy jak oddam na złom to czy będą robić jakąś większą specyfikację co do tego ?
Wtedy fele, szyby, lustra i kilka innych pierdół spokojnie mógłbym wyciągnąć i zostawić dla siebie, pozostawiając auto na szrocie.

Pytanie czy nie za dużo kombinowania i czy to się opłaca?

Co do papieru to mam potwierdzenie przelewu z początku tego roku, w tytule opis 'Felgi artek 15' + opony' - starczy ?

reaktor, rozumiem, że wycena która mi wyjdzie jest już podstawą do upominania się o podwyżeszenie wartośći auta?
My Civic 95' HB
viewtopic.php?t=12569
reaktor
Berbeć
Posty: 31
Rejestracja: pt 18 paź 2013, 07:13:37
Lokalizacja: wro

#19

Post autor: reaktor »

EjDrian0 pisze:Z tego co się dowiadywałem i wcześniej, jeszcze przed wyceną, powiedziała mi Pani z infolinii mam takie prawo aby sprzedać / oddać auto na złom wtedy oni wyrównają mi wartość auta w stanie obecnym(czyli do 1300 zł)

Pytanie czy jak oddam na złom to czy będą robić jakąś większą specyfikację co do tego ?
Wtedy fele, szyby, lustra i kilka innych pierdół spokojnie mógłbym wyciągnąć i zostawić dla siebie, pozostawiając auto na szrocie.
zalezy od złomu




Pytanie czy nie za dużo kombinowania i czy to się opłaca?



Co do papieru to mam potwierdzenie przelewu z początku tego roku, w tytule opis 'Felgi artek 15' + opony' - starczy ?
a ja wiem spróbuj
EjDrian0 pisze: reaktor, rozumiem, że wycena która mi wyjdzie jest już podstawą do upominania się o podwyżeszenie wartośći auta?
to raczej dla ciebie informacja

ale mozna podjac pewne kroki zeby stała sie podstawa ale o tym nie bede publicznie pisał:D
EjDrian0
Obeznany
Posty: 110
Rejestracja: śr 14 wrz 2011, 22:26:11
Lokalizacja: Pigża City / Toruń

#20

Post autor: EjDrian0 »

Żeby nie było, że dałem sobie siana.

W dniu dzisiejszym poszło odwołanie razem z wnioskiem o przedstawienie dokumentów, na podstawie których zrobili wycenę.

Znając życie napiszą że mam się wypchać.

Będę informował na bieżąco.



Edit z 07/11/2013

Cała kasa jaka miała dojsc doszła + zostały mi graty do sprzedania (Elektryka szyb, centralka od STIG.PL alu z oponam itp) i do zostawienia dla siebie :P

Dziękuję wszystkim za porady oby nikomu się już nie przydały :-)

Na dzień dzisiejszy poszukiwania idą w kierunku Preli IV / V gen :)

Bezkolizyjności :)
My Civic 95' HB
viewtopic.php?t=12569
ODPOWIEDZ