Polerowanie Kloszy/Odnowa Lamp Angel Eyes

Czyli jak to zrobić i się nie narobić.
Kubin
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: śr 21 sie 2013, 14:59:29
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Polerowanie Kloszy/Odnowa Lamp Angel Eyes

#1

Post autor: Kubin »

Tak jak w temacie ;) naprawa kloszy lamp angel eyes. Pomysł wziął się stad iż kupiłem lampy za grosze w stanie słabym i chciałem je odświeżyć:)

Do całego zabiegu potrzebujemy :
-Papier wodny 600, 1500, 2500
-Pastę woskowa ja użyłem K2 turbo
-Trochę czasu
-Nożyk do tapet, (lutownice), śrubokręt płaski i gwiazdkowy
-Silikon do szyb

Cały zabieg można tez zrobić bez ściągania kloszy jednak w środku miałem bardzo dużo syfu.

Zabieg należny rozpocząć od rozdzielenia klosza od lampy w tym celu potrzebny jest nożyk do tapet i lecimy po silikonie który trzyma nam klosz oczywiście wcześniej ściągając spinki które trzymają klosz ;) gdy już podetniemy silikon możemy delikatnie płaskim mały śrubokrętem próbować podważać ale ostrożnie by niczego nie uszkodzić.(jak dla mnie najgorsza była ta czynność - oddzielenie klosza od lampy)

Ringi są przykręcone na 2 śrubki do klosza, należny je ściągnąć z cala wkładkę.

Następnie gdy już mamy klosz osobno myjemy go i możemy przystąpić do czyszczenia moczymy papier w wodzie przez jakieś 5min, zaczynając od papieru 600 moczymy klosz i lecimy ruchamy krzyżowymi lub prostymi nie robimy żadnych kółek :) Uwaga trzeba moczyć klosz aby papier mógł pracować najlepiej wkładać papier do wody na chwile i znów szlifować, szlifujemy tak przez 10 min i zmieniamy na kolejny papier 1500, 10 min i następny papier 2500 tez 10 min, po tym mamy klosz jak na zdj :) można go umyć pod kranem i poczekać aż wyschnie.Gdy jest suchy nakładamy K2 Turbo lub inny preparat na cały klosz czekamy chwile i polerujemy :) aż uzyskamy efekt. (Szlifowanie klosza może trwać nawet dłużej zależnie od rys i lakieru bezbarwnego który trzeba usunąć).

Z lamp należny usunąć stary silikon jak najbardziej się tylko da, ;) ja użyłem lutownicy i śrubokręta płaskiego lekko podgrzałem i ściągałem. :)
Resztę czyścimy,(wkładkę i klosz lampy) ja użyłem plaka ;) ładnie nabłyszcza środek lampy :)

Klejenie lamp... silikon do szyb czarny :) gdy stary silikon częściowo lub w większości zostanie usunięty wypełniamy rowek silikonem do szyb czarnym nie za dużo bo nam się rozleje i nie będzie to ładnie wyglądało. Jeśli gdzieś wyjdzie na lampę należy olejem zwykłym kuchennym pociapkac po plamce i ściągnąć szmatką i ładnie zejdzie, :) lampy składamy tak jak rozbieraliśmy zaczynając od skręcenia klosza z wkładką z ringami aż po włożenie klosza z wkładką w obudowę lampy :)

Zakładamy oryginalne spinki na klosz i dla bezpieczeństwa ( dla siebie samego ) obkleiłem taśma malarska samochodowa tak dla pewności :) sylikon wyschnie na 2 dzień ale warto dłużej poczekać przed montażem w aucie ;)

Zdjęcie z tej zabawy poniżej:

Tak wyglądały klosze na początku:


Obrazek

Obrazek

Rozdzielenie klosza od lampy i wkładki

Obrazek

Usunięcie starego silikonu:


Obrazek
Obrazek

Dolny kloszy wyszlifowany wszystkimi turami:

Obrazek
Obrazek

Nałożenie wosku na klosz wyczyszczona (wyplakowana wkładka):

Obrazek

Po wypolerowaniu klosza po wosku:

Obrazek

Wyczyszczona obudowa lampy tez za pomocą plaka:


Obrazek

Gotowe klosze:

Obrazek

Wszystkie Elementy gotowe do montażu:

Obrazek

Sklejone lampy:

Obrazek

I efekt końcowy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Efekt końcowy w porównaniu z tym co było na początku chyba udany? :) mnie on zadowala :)

Taka sama operacje przeprowadziłem na rozpórce :) i oto efekt:

Obrazek


Może komuś informacje na ten temat przydadzą się ;) Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ