civic V hb 95r 1,3 immobilizer

Problemy z prądem.
milan240
Berbeć
Posty: 27
Rejestracja: ndz 26 sie 2012, 10:52:39
Lokalizacja: Olsztyn

civic V hb 95r 1,3 immobilizer

#1

Post autor: milan240 »

Witam. mam problem z immobilizerem bylo dobrze a cos sie stało. mam pytanie czy ktos juz mial doczynienia z takim czyms i jak to wymontowac . po dotknieciu pilotem w ten metalowy migajacy punkt wlacza sie zaplon a przez ostatnie dni cos nie lapie dlugo sie mecze az zalapie ;/ wiec najchetniej chcial bym to wymontowac.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
motomaniek10
Pełnoprawny User
Posty: 92
Rejestracja: ndz 29 sty 2012, 22:23:49
Lokalizacja: Kraków

#2

Post autor: motomaniek10 »

Witam. Immobiliser rozcina dwie wtyczki fabryczne samochodu. Wystarczy Wypiąć jego wtyczki, a fabryczne spiąć do kupy ze sobą.
milan240
Berbeć
Posty: 27
Rejestracja: ndz 26 sie 2012, 10:52:39
Lokalizacja: Olsztyn

#3

Post autor: milan240 »

od tego co przykladam ten pilocik ida 3 kable i wchodza w glowna wiazke kabli i nie wiem gdzie dalej to leci . ;/
EmpTy212
Forumowy As
Posty: 171
Rejestracja: pn 16 kwie 2012, 17:06:35
Lokalizacja: Łódź

#4

Post autor: EmpTy212 »

Szukaj przy puszcze bezpieczników z tyłu bo tam znajdują się wtyczki odpowiedzialne za stacyjkę i zapłon i resztę głupot :)
headzik
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: wt 24 cze 2008, 16:50:49
Lokalizacja: Toruń

#5

Post autor: headzik »

Ooo...mam ten sam problem :)
Chętnie się pozbędę tego badziewia :P
Mam zamiar w weekend wpaść do garażu i działąć :)
Jak ogarniesz szybciej, mógłbyś sie pochwalić :D
milan240
Berbeć
Posty: 27
Rejestracja: ndz 26 sie 2012, 10:52:39
Lokalizacja: Olsztyn

#6

Post autor: milan240 »

narazie nie moge tego ogarnac;/ jak zrobisz to podzel sie wiedza jak sie tego pozbyc. (gdzie sa z tylu bezpieczniki?)
motomaniek10
Pełnoprawny User
Posty: 92
Rejestracja: ndz 29 sty 2012, 22:23:49
Lokalizacja: Kraków

#7

Post autor: motomaniek10 »

Rozbierz tapicerkę pod kierownicą. Zobaczysz moduł immobilizera. Z niego wychodzą tylko czarne przewody. W Hondzie fabrycznie przewody są zawsze kolorowe. Szukaj wtyczek, które łączą przewody czarne z kolorowymi i porozpinaj je (4szt.) Następnie zepnij ze sobą wtyczki z przewodami kolorowymi a te czarne zostaw.
milan240
Berbeć
Posty: 27
Rejestracja: ndz 26 sie 2012, 10:52:39
Lokalizacja: Olsztyn

#8

Post autor: milan240 »

od tego wychodza 3 kable po rozebraniu sa one polaczone "wtyczka" i dalej te kable ida w wiazke oryginalnych kabli i nie wiem gdzie dalej. po rozpieci tej wtyczki nie dziala to a nie ma zadnej oryginalnej zeby to ominac;/
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#9

Post autor: Hakier »

motomaniek10, czy cię podupczyło że tak bardzo łagodnie spytam? Od kiedy to na forum opisuje się jak ominąć zabezpieczenia przeciwkradzieżowe? Weź chłopie pomyśl nim coś napiszesz, bo przez takie "pomocne dusze" jak ty coraz częściej na forum czytamy że zniknęła następna honda...

Gdzie są moderatorzy? dziwne że nie wywalili jeszcze tematu.

Niech kolega milan240 odwiedzi warsztat samochodowy to pozbędzie się problemu.
milan240
Berbeć
Posty: 27
Rejestracja: ndz 26 sie 2012, 10:52:39
Lokalizacja: Olsztyn

#10

Post autor: milan240 »

Ale afera .. Daj Cie spokoj chyba po to jest te forum zeby sobie pomagac wzajemnie ,nikomu chyba jeszcze nie zginela fura przez wymontowany immobilizer. Po to otworzylem ten temat zeby zaoszczedzic i nie jezdzic do mechanika z takim czyms ,tylko samemu to zrobic.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#11

Post autor: Hakier »

Jasne... Kolego jak najbardziej ci pomogę, przyjedź tylko do mnie na podwórko a za przysłowiowe piwo ci wszystko porozłączam, ale nigdy w sieci nie udostępnia się jak rozpracować zabezpieczenia przeciwkradzieżowe aut, a już na pewno nie zabezpieczenia swojego auta... Tym bardziej takiego auta jak się samemu ma.
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#12

Post autor: ernest90s »

No to jest niestety problem że jest cienka granica pomiędzy pomóż a przyczyń się do kradzieży auta... nigdy nie wiadomo kto siedzi z drugiej strony komputera. W takich kwestiach niestety trzeba zabulić za taką usługę ale żeby nie było.. też zalecam przyglądać się wszystkiemu co robią Panowie w takich serwisach. W końcu złodzieje samochodów to bardzo dobrze zorganizowana grupa przestępców. I jakoś nikt nie może ich namierzyć... rozbiorą auto do cna i posprzedają na części. Kto wie może i na forum kupujemy kradzione części... nigdy nie wiadomo...
ODPOWIEDZ