Wygłuszenie

FlyKamil
Podwójny As
Posty: 274
Rejestracja: pt 18 sty 2013, 16:08:34
Lokalizacja: Polkowice

Wygłuszenie

#1

Post autor: FlyKamil »

Czy wygłuszenia używa się tylko do "kształtowania przestrzeni akustycznej"??

Bo irytuje mnie ogólny szum/hałas podczas jazdy. I właśnie tego chciałbym się pozbyć bo do przestrzeni akustycznej nie mam odpowiedniego sprzętu Car-audio i póki co nie będę miał bo jest on dosyć nisko na mojej liście rzeczy potrzebnych do samochodu.(Bardzo lubię i chciałbym porządne głośniki wzmaka itp ale nie to jest najważniejsze)

Jakie maty będą najlepsze do zmniejszenia hałasów z zewnątrz?

Butylenowe, bitumiczne a może filcowe ?

Ile M2 jest potrzebnych do wygłuszenia jajka ?
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#2

Post autor: Laskosz »

Łatwiej zmienić auto niż dobrze wygłuszyć civica :D Ja wykleiłem drzwi pod wzmocnienia taśmą dekarską i w tylnych boczkach zatkałem dziury tą taśmą i nie dało to nic. No cóż stare auta tego segmentu są głośne w środku, a zwłaszcza civic który nie ma robić za dupowóz do wygodnej jazdy pełnej elegancji i prestiżu
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#3

Post autor: Walnuts.inc »

Ja planuję akcję wygłuszającą przeprowadzić w sierpniu/wrześniu jak już samochód wróci od blacharza i wtedy podliczę co ile czego zużyłem i porobię jakieś zdjęcia w trakcie pracy.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
FlyKamil
Podwójny As
Posty: 274
Rejestracja: pt 18 sty 2013, 16:08:34
Lokalizacja: Polkowice

#4

Post autor: FlyKamil »

Też właśnie chciałbym się tym zająć pod koniec wakacji jak Moja wróci od blacharza. Będę miał golasa więc warto wykorzystać okazje.
Nie przeszkadza mi ani praca silnika ani dźwięk z wydechu przeszkadza mi ogólny szum i jego chciałbym sie pozbyć. Wiadomo, że nigdy nie będzie jak w serii 7 ale nie o to chodzi :D
FlyKamil
Podwójny As
Posty: 274
Rejestracja: pt 18 sty 2013, 16:08:34
Lokalizacja: Polkowice

#5

Post autor: FlyKamil »

No właśnie żeby do tych ok. 150 można było normalnie rozmawiać bo przy 200 trza się skupić a nie pitolić :D
ODPOWIEDZ