el.szyby

Piekal
Podwójny As
Posty: 289
Rejestracja: czw 31 sty 2013, 22:08:44
Lokalizacja: Brodnica

el.szyby

#1

Post autor: Piekal »

Witam. Panowie moge kupic swap el.szyb czyli sterowniki silniczki przelaczniki i wiazke z drzwi. I moje pytanie jest takie czy ktos wie jak to zamontowac ? Moze ktos mi z tym pomoc. Jesli tak to prosze o kontakt tu albo na PW.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#2

Post autor: ceelx »

manual wie :P , po za tym jeśli masz zdolności manulne to ogarniesz temat. pytanie tylko czy masz pod drzwi podciągnięte kable :rolleyes:
ile masz kabli w kostce która dochodzi do drzwi ??
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Piekal
Podwójny As
Posty: 289
Rejestracja: czw 31 sty 2013, 22:08:44
Lokalizacja: Brodnica

#3

Post autor: Piekal »

Dzis sprawdze ile tam jest kabli. Ale pewnie nie ma podciagnietych. Jesli nie bedzie to bede musial podciagnac plusa ?
Piekal
Podwójny As
Posty: 289
Rejestracja: czw 31 sty 2013, 22:08:44
Lokalizacja: Brodnica

#4

Post autor: Piekal »

W drzwi mam tylko podciagniete kable od głosnika. Mozesz zrobic manual ?
CrystalDrill
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: sob 29 wrz 2012, 21:47:28
Lokalizacja: Bolesławiec

#5

Post autor: CrystalDrill »

Jeśli kupujesz kompletny mechanizm - to na zasadzie plug and play jest - nawet masz mocowanie na sterownik od szyb w każdej wersji. Zajmuje to może z godzinkę, odkrecasz "analogowe" przykrecasz elektryczne - poziomujesz i masz elektryczne szyby :)
EmpTy212
Forumowy As
Posty: 171
Rejestracja: pn 16 kwie 2012, 17:06:35
Lokalizacja: Łódź

#6

Post autor: EmpTy212 »

Wiązkę która idzie do drzwi to nie problem zrobić. Ciągniesz masę, oraz plus z bezpiecznika, do lewych drzwi, z lewych drzwi wyciagasz 3 kable jeszcze które idą do prawych z czego na jeden z tych kabli idzie plus od drugiego bezpiecznika. Wkładasz przekaźnik w puszkę bezpieczników i działa. Robiłem w 6 genie elektrykę i brakowało wiązek pod deską.

Pojedź najlepiej na szrot i weź wtyczki sobie poucinaj te które wychodzą z auta do drzwi i na podstawie tego rzeźbij ale zrób sobie duży zapas. W internecie łatwo znaleźć schematy elektryczne gdzie są ładnie kable kolorami opisane, chociaż podstawa to znaleźć plus do lewych i prawych drzwi i masę dociągnąć. Reszta idzie kolorami z lewych do prawych drzwi.

Przekaźnik od elek. szyb jest taki sam jak od podgrzewania tylnej szyby jak coś :) U mnie w 5 genie się to przydało gdyż byłem straszliwie zdziwiony czemu nie działają mechanizmy po czym zauważyłem brak przekaźnika :)
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#7

Post autor: ceelx »

Piekal pisze:W drzwi mam tylko podciagniete kable od głosnika. Mozesz zrobic manual ?
chodzi mi o kostkęod strony wiązki kabinowej, nie od drzwi. rozumiem że nie masz luster w prądzie i centralnego
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Piekal
Podwójny As
Posty: 289
Rejestracja: czw 31 sty 2013, 22:08:44
Lokalizacja: Brodnica

#8

Post autor: Piekal »

A czy sa dziurki na śrubki zeby mechanizm zamocowac ?
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#9

Post autor: ceelx »

ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
ODPOWIEDZ