Padły woofery z zestawu hertz dsk 165, co zamiast nich?

Tematy związane z odsłuchem muzyki w samochodach.
Get
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: czw 23 maja 2013, 22:23:22
Lokalizacja: Warszawa

Padły woofery z zestawu hertz dsk 165, co zamiast nich?

#1

Post autor: Get »

Jak w temacie jeden głośnik całkiem poszedł sie kochać, wstawiłem tam stocka od civica 5g, ale i tak nigdzie nie widzę na sprzedaż pojedynczego czy nawet 2 głośników z tego konkretnie zestawu, a drugi głośnik powoli też umiera. Mam nowe zwrotnice w razie gdyby to one stwarzały problem. Teraz pytanie co dołożyć zamiast tych wooferów z zestawu tak do 100 zł, żeby nie kupowac całego nowego zestawu?

Nie bardzo się znam w temacie więc prosiłbym o jakieś wskazówki.

Na allegro patrzyłem na te http://allegro.pl/show_item.php?item=3349526205 (nawet nie wiem czy to sa 2 drożne bo mało info jest w aukcji) coś z nich by było czy nie bardzo?
Czarna zagazowana '94 1.5 90KM Hatchback
Eles
Obeznany
Posty: 104
Rejestracja: śr 06 mar 2013, 17:53:42
Lokalizacja: Reykjavik / SO

#2

Post autor: Eles »

no przeciez widzisz gołym okiem ,ze jest to sam woofer :) ?!
LOW & SLOW SSIE PAŁE !!!

ej2 => colt CJ0 => ek3
Awatar użytkownika
Piooner
Obeznany
Posty: 105
Rejestracja: ndz 04 mar 2012, 22:48:40
Lokalizacja: Pińczyce/T.Góry/UK

#3

Post autor: Piooner »

Widzę że wgl Ci na jakości nie zależy no ale Twój wybór,lepiej wsadź serie i nie kupuj tego dziadostwa.
viewtopic.php?t=14426 szalone d13b7
Get
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: czw 23 maja 2013, 22:23:22
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post autor: Get »

Piooner pisze:Widzę że wgl Ci na jakości nie zależy no ale Twój wybór,lepiej wsadź serie i nie kupuj tego dziadostwa.
Nie żebym najeżdżał na Ciebie, jaki sens ma Twój post?

Masz jakieś info o tych głośnikach z pierwszej ręki?

Nie wiesz tego, że np.: seria którą mam teraz z jednej strony podpięta prawie nie gra w porównaniu do tweetera od dsk 165.

Na jakości mi jakoś bardzo nie zależy, bo moje eg4 nie należy do najcichszych samochodów, więc ciężko się jakością rozkoszować, szczególnie jadąc w mieście z otwartymi szybami albo kręcąc ją trochę wyżej i nie mając wyciszenia wnętrza którego nie zamierzam mieć.

O jakości mówisz jako audiofil czy fan bassu?

Te raczej będą przynajmniej grać w porównaniu do serii, której nie słychać i głośnika z zestawu który pierdzi jak szalony.


Następnym razem podaj chociaż jakiś argument, który ma sens, albo alternatywną propozycję bo tak to po prostu zrobiłeś +1.
Czarna zagazowana '94 1.5 90KM Hatchback
Awatar użytkownika
Piooner
Obeznany
Posty: 105
Rejestracja: ndz 04 mar 2012, 22:48:40
Lokalizacja: Pińczyce/T.Góry/UK

#5

Post autor: Piooner »

Nie żebym najeżdżał na Ciebie, jaki sens ma Twój post?
Chciałeś porady gdybyś miał te 200zł to radził bym Ci kupić Diore GDS 1607 ale masz tylko 100zł.
Get pisze:Masz jakieś info o tych głośnikach z pierwszej ręki?
Dla mnie to porostu nie gra.Popatrz czasem na używki można za małą kasę wyrwać np. Morel Tempo 6
Get pisze:O jakości mówisz jako audiofil czy fan bassu?

Te raczej będą przynajmniej grać w porównaniu do serii, której nie słychać i głośnika z zestawu który pierdzi jak szalony.
Pierdzi ? Tutaj nie winne są gośniki a zapewne radio które masz kręcąc volume do max dajesz bardzo zniekształcony sygnał na głośniki które po prostu nie wyrabiają,,mały wzmacniacz rozwiązał by sytuację no ale Tobie na tym przecież nie zależy więc szukaj.Jeśli jestem fanem bassu to nie ma jakości u mnie tak ? bo nie rozumiem za bardzo co miałeś na myśli.


Zrób sobie jakąś skrzynkę 6 l zamkniętą powiedzmy wsadź serie a później to co chcesz kupić zobaczysz że seria jednak lepiej gra..
viewtopic.php?t=14426 szalone d13b7
Get
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: czw 23 maja 2013, 22:23:22
Lokalizacja: Warszawa

#6

Post autor: Get »

Dzięki, własnie o to mi chodziło!

Głośnik z zestawu pierdzi już przy 1/5 głośności jak tylko jakiś bass się pojawi, w ogóle przeniosłem balance całkowicie na stronę ze stockiem, bo on mimo że cicho gra, to jednak gra.

Co do zniekształconego sygnału to właśnie dlatego mam nowe zwrotnice, założę je przed zmianą wooferów, może to coś zmieni. One tutaj chyba dużo mają do powiedzenia, dobrze rozumiem?

Skrzyni nie chcę, mało miejsca na pace mam ze względu na gaz w kole, zapas w bagażniku luzem. Zakupy ledwo się mieszczą, a co dopiero jakby była skrzynia. Chcę tam mieć po prostu 2 woofery w drzwiach.

Dzięki za te które podałeś, ale to jednak całe zestawy i nie ma z nich nic jeśli chodzi o poszczególne części jak woofery.
Czarna zagazowana '94 1.5 90KM Hatchback
EG_WL
Pełnoprawny User
Posty: 55
Rejestracja: pn 09 kwie 2012, 20:41:34
Lokalizacja: WL

#7

Post autor: EG_WL »

pierdolicie panowie....
Get
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: czw 23 maja 2013, 22:23:22
Lokalizacja: Warszawa

#8

Post autor: Get »

Nowe zwrotnice polepszyły sprawę, ale głośnik z zestawu był już tak przerdzewiały, że nawet to mu nie pomogło, chociaż gdyby nie pierdzenie grałby 3x lepiej niż stock czy ten admar. Admary grają minimalnie gorzej od stocka, ale jak grają oba na raz po przeciwnych stronach, różnicy raczej nie słychać. Na razie wsadziłem jeden admar zamiast pierdzącego głośnika z zestawu.

Swoją drogą przy powrocie z weekendu siadł mi wiatrak od chłodnicy, sweet.
Czarna zagazowana '94 1.5 90KM Hatchback
Nikoś
Pełnoprawny User
Posty: 94
Rejestracja: czw 26 lip 2012, 22:04:14
Lokalizacja: Kartuzy

#9

Post autor: Nikoś »

ODPOWIEDZ