Problem z odpaleniem na lpg

Piekal
Podwójny As
Posty: 289
Rejestracja: czw 31 sty 2013, 22:08:44
Lokalizacja: Brodnica

Problem z odpaleniem na lpg

#1

Post autor: Piekal »

Siemka. Mam taki problem ze czasami honda odpali od strzała a czasami krecii naprawde dlugo zanim zlapie. Odpalam na lpg. Co moze byc przyczyna ?
Poldek44
Pełnoprawny User
Posty: 53
Rejestracja: czw 21 cze 2012, 01:27:29
Lokalizacja: SGL

#2

Post autor: Poldek44 »

Jak zgasisz na lpg to on po jakimś czasie gaz się ulotni, najlepiej przed gaszeniem przełączyć na benzynę i niech chwilkę pochodzi ok 30sek nie powinno być problemów z odpaleniem po dłuższym postoju samochodu :) Oczywiście na benzynie później sobie przełączysz na gaz.
Piekal
Podwójny As
Posty: 289
Rejestracja: czw 31 sty 2013, 22:08:44
Lokalizacja: Brodnica

#3

Post autor: Piekal »

Tylko ze bylo dobrze. Dopiero teraz cos sie stalo. tak to dobrze odpalal.
Piekal
Podwójny As
Posty: 289
Rejestracja: czw 31 sty 2013, 22:08:44
Lokalizacja: Brodnica

#4

Post autor: Piekal »

Rano gdy samochod jest zimny to nawet ladnie odpali a jak pojade do pracy i postoi 8h na sloncu to kreci z 15s zanim zalapie. Pomoze ktos?
gruchass
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: wt 21 maja 2013, 19:45:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5

Post autor: gruchass »

Przełączanie na benzynę mija się z celem, tym bardziej na gaźniku, gdzie później będzie musiał ją wypalać, przełączać itd.

Odpala ciężko, a jak wygląda sytuacja gdy dodasz odrobinę gazu przy odpalaniu? Odpali szybciej, w przeciągu 3s?

Miałem podobną sytuację w poprzednim aucie. Gaz również na śrubę. Ciepły i zimny palił dobrze, ale lekko zagrzany lub po dłuższym postoju miał problemy. Okazało się, że błędna była regulacja na parowniku. Delikatne odkręcenie pomogło i jak ręką odjął.
Piekal
Podwójny As
Posty: 289
Rejestracja: czw 31 sty 2013, 22:08:44
Lokalizacja: Brodnica

#6

Post autor: Piekal »

Zaprowadze do gazownika i mam nadzieje ze to ogarnie.
ODPOWIEDZ