koła

Coś puka i stuka? Trzeba to wymienić, a nie wiesz jak ?
traxxas
Berbeć
Posty: 21
Rejestracja: śr 22 sie 2012, 14:15:56
Lokalizacja: Warszawa

koła

#1

Post autor: traxxas »

witam mam pytanie czy wejda mi kola 16 calowe? i ewentualnie na oponach 205 albo 195. profil 55 50 co proponujecie? jakie opony do tego czy nic nie bedzie przycieralo itd. i czy ktos sie orientuje jakie et musi byc. bo zastanawiam sie albo 195 55 15 albo juz pomyslec o 16. pilnie potrzebuje odpowiedzi poniewaz jutro jade po oponki i felgi.
a raczej dzisiaj wieczorem:)
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#2

Post autor: BartekGib »

WYŁĄCZNIE 15". Nie ładuj 16" because :
-większa waga elementów nieresorowanych
-zawias dostanie bardziej po tyłku
-może trzeć jakaby to opona nie była (zależne od zawiasu, jego kondycji, obniżenia)
-wyższa cena zakupu opon+felg
-5Gen na 16" za ładnie nie wygląda. Dla mnie to już koza

195/55/15 albo 195/50/15 i temat załatwiony.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
traxxas
Berbeć
Posty: 21
Rejestracja: śr 22 sie 2012, 14:15:56
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post autor: traxxas »

dzieki jednak popatrze jeszcze co inni napisza. kumpel w cupe mial wlasnie 16 i wyglada fajnie i nie przyciera..
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#4

Post autor: BartekGib »

Zrobisz jak chcesz, aczkolwiek dla mnie to niemiłosierna koza się robi na 16" :)

Sam mam Coupe EJ2 i ostatnio ze znajomymi przymierzaliśmy do mnie 16" i nawet 17". O 17" to już nie mówię, bo nie ma o czym - ten samochód mógł tylko stać a nie jechać.
A 16" wyglądały nie lepiej. Zero spójności z nadkolem.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
soulem
Forumowy As
Posty: 163
Rejestracja: ndz 12 cze 2011, 18:05:51
Lokalizacja: NEB

#5

Post autor: soulem »

traxxas pisze:kumpel w cupe mial wlasnie 16 i wyglada fajnie
Bo coupe jakby nie patrzył jest większym autem i duże felgi nie rzucają się tak w oczy jak w przypadku HB... Zakładaj 195/50/15. Najlepszy wybór pod względem ceny i wyglądu. Przy rozmiarze 195/55/15 opona może być trochę baloniasta.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#6

Post autor: BartekGib »

No profil 55 najgorszym balonem jeszcze nie jest, a często ratuje sporą ilość komfortu.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#7

Post autor: Hakier »

aj koledzy, jedyne co się z tego zgadza co piszecie to to że są troszkę droższe.
masa nieresorowana? ile większa? 0,5kg? odczuje się to jakoś? - nie sądzę.

ja myślałem nad 16 do swojego ponieważ musiałbym to zrobić bo w 15 by mi hamulce nie weszły które miałem w planach i ogólnie 16 ładniej wyglądają, ale plany się zmieniają i teraz w planie jest lepsze auto a nie udoskonalanie starego grata ;)
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#8

Post autor: BartekGib »

HakerPL1 - poczytaj o masie nieresorowanej. Od tak po prostu.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#9

Post autor: Danio »

traxxas, do 16" profil opony 45 ale BartekGib dobrze Ci prawi.

Jaki masz hebel?
jestem Danio - jakieś pytania?!
kusi
Pełnoprawny User
Posty: 71
Rejestracja: pt 06 kwie 2012, 10:03:59
Lokalizacja: Zamość

#10

Post autor: kusi »

16 cali w EG to koza hahahha, chyba na serii zawiasie.
Żeby spasować rant felgi z budą w 15" trzeba położyć auto jakieś -140, a przy 16" wystarczy -100. Auto lepiej wygląda i ze względu na mniejszą glebę więcej miejsc jest przejezdnych.

Miedzy oponą 195/50R15 a 195/45R16 jest 6mm różnicy w średnicy...

BartekGib- w większości Twoich wypowiedzi można stwierdzić, że według Ciebie każde auto powinno być seryjne, hejtujesz większość modów, a na tym forum pewnie 90% osób chce robić "tuningi" to nie jest forum klasycznych aut.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#11

Post autor: Hakier »

BartekGib pisze:HakerPL1 - poczytaj o masie nieresorowanej. Od tak po prostu.
mało tego ze czytałem to i przetestowałem wiele opcji ;)
to co pisałeś to jest kombinacja sztuka dla sztuki, wydać kupę pracy i kasy dla nieodczuwalnej różnicy
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#12

Post autor: BartekGib »

kusi pisze:BartekGib- w większości Twoich wypowiedzi można stwierdzić, że według Ciebie każde auto powinno być seryjne, hejtujesz większość modów, a na tym forum pewnie 90% osób chce robić "tuningi" to nie jest forum klasycznych aut.
Z góry sorry za OFF... ale zostałem zgłoszony do tablicy :) :

To czytaj dokładnie i konkretnie. Są mody i mody dla modów - czyli zrobię bo nie mogę być gorszy, wydam siano a i tak nici z tego. Dla mnie możesz mieć i 19" w Hondzie a mi się nie będzie podobało. Bo stwierdzę, że to koza. Ale to jest moje zdanie i mam wolne prawo do wyrażania jego :) A ja proponuję ludziom alternatywy, bo jeżeli ktoś chce wydać kasę na np. durne Washers'y a w zamian za to może już sobie kupić komplet świec zapłonowych to co lepiej wybrać ? Ktoś kto jeździ i ma w du... mechanikę wybierze Washers'y. A samochód polega GŁÓWNIE na mechanice. Im więcej zadbanych aut też mechanicznie tym lepiej dla Nas wszystkich. Stąd moje częste alternatywy na wydawanie kasy przez ludzi. A ładna Honda Civic nie musi być "przesadzona". Jajko na niższym zawiasie, z dobrym kołem, lotką i po prostu ZADBANE ZADBANE ZADBANE będzie robiło lepszą robotę aniżeli Spoon, Skunk2, Benen i inne tego typu pierdoły, które są nędznymi dodatkami a dla mnie Civic musi być spójny. Często OEM+ są ładniejsze aniżeli np. typowe JDM'y.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
kusi
Pełnoprawny User
Posty: 71
Rejestracja: pt 06 kwie 2012, 10:03:59
Lokalizacja: Zamość

#13

Post autor: kusi »

To forum o tematyce civic V gen tu większość dąży do tego żeby mieć grupy projekt JDM/Stance, a nie na seryjne dupowozy. Spoko jestem za tym żeby auta były sprawne technicznie, ale widzę, że Ty nie dopuszczasz do siebie faktu że ktoś chce modzić auto. Jakby ktoś chciał kupić dobry gwint za 2,5 tyś to Ty doradziłbyś mu pewnie żeby kupił sobie nowe ori amory z ori sprężynami.


Tu się tuninguje auta, jak ktoś ma 2tyś na wydech to nie kupi oryginalnego z salonu Hondy tylko kupi customowy.

Ogólnie zakończmy tą rozmowę bo nie od tego jest temat, no ale, i takie osoby muszą być na forum.

pozdro
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#14

Post autor: Grzesieek »

BartekGib, nie znasz się- tuning to tuning...


A tak serio to identycznie to widzę... Najlepiej prawdziwe modyfikacje opisuje znane już zdanie "function of racing is the fashion"... Bo od takiego założenia ludzie zaczęli zjawisko tuningu (nie mylić z upośledzaniem auta, na które moda pojawia się, znika i przychodzi kolejna w stylu obniżeń -2m, negatywów 89* i sticker bomba). Jeszcze Kwapcio musi podzielić zdanie i już wszystko będzie grało ;)
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#15

Post autor: BartekGib »

kusi może zaraz mi powiesz, że jestem niepotrzebny na forum i mam się przymknąć :bored:
Skoro lubisz obklejać swój samochód i z tego czerpać przyjemność to Twoja sprawa. Ja dopuszczam do siebie tylko samochody "ładnie" i dobrze zrobione, a nie oblane kiczem, tandetą i okrzesanymi fantami. Nie piję tutaj do Twojego samochodu - gwoli wyjaśnienia. Ale takie moje zdanie :)

Gdybym widział, że ktoś ma pordzewiałego Civica, który ciężko by miał na przeglądzie i chciałby do niego władować zawias za 2.5 tyś zł to OCZYWIŚCIE że od siebie bym mu zaproponował zmianę decyzji i ogarnięcie auta. A potem mody. A NIESTETY fakt faktem wręcz 70 % grupy użytkowników 5Gen przedkłada mody nader technikalia. Lepiej niech puka cały zawias i się drze bok opony ale mam gwint !

Grzesieek - no chyba faktycznie gdzieś zatraciłem swoje natchnienie względem tuningu i pogubiłem jego rzeczywistą teorię :) I faktycznie jeszcze ULTRAHEJTER!! by się tutaj przydał ;) Halo Halo ?
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2836
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#16

Post autor: K23 »

Haha, w realnym a nie internetowym świecie to bym Wam zrobił taką pieczątkę "Kwapcio23 ULTRAHEJTER potwierdza". :D
Się zgadzam, bo co mam się nie zgadzać. ;) Przegięcia nie lubię i też popieram najpierw jazdę, a potem wygląd. Co innego drobiazgi typu oprawki do świecących amberów za 20 zł. a co innego lotki, burty, a potem nagle siema koło stanęło w poprzek, sworzeń skrzypiał od miesiąca, ale kupiłem lotkę. :D
Co do pierwszego posta 16 cali to zbyt dużo do EG i już. Wizualnie i w kwestii działania jak ktoś ma słaba D-serię, a nie 190 konne B18 gdzie większe koło już ma sens. Dziękuję dobranoc, przepraszam, że nie podoba mi się to co większości. ;)
biker2332
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 19:03:26
Lokalizacja: Rybnik

#17

Post autor: biker2332 »

16 bez problemu wchodza nic nie przycieraja, ja mam 205/45 r16 i jest ok, sam mam i jestem zadowolony, co prawda drozsze ale da sie z tym zyc.
Ziomseba
Berbeć
Posty: 38
Rejestracja: śr 14 mar 2012, 21:35:12
Lokalizacja: Złotoryja

#18

Post autor: Ziomseba »

Mam 16 i będąc szczery idealne opony to 195/45R16. Przy drobnej glebie wyglądają idealnie i nie obcierają. 205/45/16 Potrafią nieraz przytrzeć przy większej glebie. A co do wyglądu to w dzisiejszych czasach prawie wszystkie nowe auta wychodzą na 16. Jeszcze HB jak HB ale Coupe z 15 wygląda nieco śmiesznie. Sam mam 15 i 16 i to niby tylko cal różnicy, ale jakbym miał wybierać to na lato tylko i wyłącznie 16. Co do prowadzenia to już kolejny sezon latam i nie odczuwam żadnej różnicy, auto wjeżdża na trzepaczki i jest 80% więc nie wiem w czym problem, co do rozpędzania to może coś tam się minimalnie pogorszyło.

A jakoś nie wydaje mi się by auto wyglądało jak koza.
Obrazek
Chociaż pewnie się nie znam...
xman
Obeznany
Posty: 103
Rejestracja: wt 16 paź 2012, 11:19:30
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

#19

Post autor: xman »

Panowie a na jakie ET patrzeć lub w jakim zakresie do 15" i do 16" ?
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#20

Post autor: Laskosz »

xman, przy jakim obniżeniu i szerokości felgi ?
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
ODPOWIEDZ