Woda w miejscu na kolo zapasowe

Uafar
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: wt 03 kwie 2012, 10:21:28
Lokalizacja: Halinów - Warszawa

Woda w miejscu na kolo zapasowe

#1

Post autor: Uafar »

Mam taki problem ostatnio wyjmowałem kolo zapasowe i zauważyłem ze mam tam sporo wody.
Zastanawiałem sie skąd ona mogła sie tam dostać?? Dookoła tego korytka na kolo bylo sucho wiec moje podejrzana skierowałem na dziurkę odpływową(ta miedzy burta a gwintem do mocowania koła) Zakleiłem te dziurkę i wytarłem wodę do sucha rano, wieczorem zaglądam i znowu widzę wodę(przejechane ok 100km padał deszczo-śnieg i było mokrawo). Skąd ona się tam dostaje? Ktoś się spotkał z takim efektem? Z dachu nie leci bo podsufitka jest sucha uszczelka pod szyba też nie przepuszcza boczków tylnych nie ściągałem jeszcze no ale nie ma śladu żeby woda tamtędy ściekała.
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#2

Post autor: Walnuts.inc »

Spękana szpachla na dachu pod listwami dachowymi.

Zresztą zapoznaj się z tym tematem: http://civic5g.pl/viewtopic.php?t=16212
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#3

Post autor: tsunami »

Powiem Ci ze mam ten sam problem a objawow zadnych podsufitka sucha, wszystkie uszczelki tez suche. Dodam ze mam butle gazowa w kole zapasowym i jest tam mala dziura na srodku ale nawet jak ja zaklejam to tak dalej jest mokro w bagazniku i to nie tylko kolo zbiornika tylko tak ogolnie. :bored:

dziwne ???
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#4

Post autor: tsunami »

Zapoznalem sie z tematem, dosc obszerny wsumie jest co badac. Jak tylko wjade na garaz ogarne co tam sie dzieje.
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#5

Post autor: JokerNH »

lampy tylne sprawdz bo przez nie też lubi woda się dostawać a konkretnie uszczelki..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
Uafar
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: wt 03 kwie 2012, 10:21:28
Lokalizacja: Halinów - Warszawa

#6

Post autor: Uafar »

Z dachu nie leci sprawdzałem. lampy hmm niby je ostatnio zdejmowałem i naklejałem nowa uszczelkę z pianki dobrze przylega nie powinno tamtędy ciec. Pod burtą jak jest łączenie blachy z płyta podłogowa (ten kawałek gdzie jest posmarowane chyba gumą-żółtą) może to jest nieszczelne.
Kamil_BBa
Berbeć
Posty: 39
Rejestracja: śr 15 cze 2011, 17:57:53
Lokalizacja: Silesia

#7

Post autor: Kamil_BBa »

Spójrz czy masz odpowietrznik bagażnika zamontowany, bo mi tamtędy syf leci i muszę sobie skołować ten odpowietrznik.
FlyKamil
Podwójny As
Posty: 274
Rejestracja: pt 18 sty 2013, 16:08:34
Lokalizacja: Polkowice

#8

Post autor: FlyKamil »

Też tak miałem po kupnie auta ale u mnie dodadkowo oprocz wody był zamarznięty sok jak kubuś
Awatar użytkownika
dam01ian
Podwójny As
Posty: 212
Rejestracja: pt 27 sie 2010, 12:42:17
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#9

Post autor: dam01ian »

ja tez mialem problem z woda, co sie okazało woda ciekla na zgrzewach blachy nad lampami pod uszczelka szyby...
kunik91
Pełnoprawny User
Posty: 88
Rejestracja: czw 11 sie 2011, 17:17:45
Lokalizacja: częstochowa

#10

Post autor: kunik91 »

ja uszczelniałem, lampy, uszczelki szyby, listwy dachowe, odpowietrznik bagażnika, nadkola a i tak któredyś wchodzi woda, wiec to olałem, wyierciłem dwie dziurki zeby spływało przy zapasie
ODPOWIEDZ