kupno silnika

witchdog
Obeznany
Posty: 100
Rejestracja: śr 09 maja 2012, 02:05:47
Lokalizacja: EL

kupno silnika

#1

Post autor: witchdog »

Mam pytanie do wyjadaczy tematu. Trafia mi się silnik 1,6 vtec z rozbitej budy. Nie jestem pewien czy to czasem nie jest d16z6 ale nie wiem. Dopiero będę go oglądał. Moje pytanie brzmi. Na co zwrócić uwagę, by nie wtopić. Gdzie wycieki oleju są bardziej poważne, a gdzie mogą być jedynie błahostką. Może ktoś przerabiał podobną historię i podzieli się uwagami.
Żyj zdrowo, myśl pozytywnie
http://www.serpens-bio.pl/
Awatar użytkownika
SiVy
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: ndz 01 mar 2009, 22:33:45
Lokalizacja: Wielgie/Włocławek
Kontakt:

#2

Post autor: SiVy »

Wycieki z silnika to najmniej istotna sprawa.

ale najbardziej wkurzający jest uszczelniacz pompy oleju( bedzie mokro w okolicach rozrzadu na dole) drugi wkurzający wyciek jest miedzy skrzynią a silnikiem. Inne wycieki to juz pikuś.
Części Honda OEM, markowe zamienniki. Zapraszam
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2878
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#3

Post autor: K23 »

Wycieki oleju to moim zdaniem nie jest koszmarny problem. Czy to z miski, czy spod pokrywy, czy jakiś simering, to wszystko wymienisz i będzie dobrze. Pytanie co się dzieje w środku tego silnika. Oczywiście zawsze lepiej kupić ładny, czysty, bez wycieków, jednak nie wygląd powinien być priorytetem. Możesz ten silnik w ogóle odpalić, nawet bez jeżdżenia?
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#4

Post autor: Dj Diablo »

Kwapcio23 pisze:Wycieki oleju to moim zdaniem nie jest koszmarny problem. Czy to z miski, czy spod pokrywy, czy jakiś simering, to wszystko wymienisz i będzie dobrze. Pytanie co się dzieje w środku tego silnika. Oczywiście zawsze lepiej kupić ładny, czysty, bez wycieków, jednak nie wygląd powinien być priorytetem. Możesz ten silnik w ogóle odpalić, nawet bez jeżdżenia?
dokładnie odpal sobie jak masz możliwość żeby później nie było nie spodzianek jak go założysz do siebie np bedzie gotował wode odpal u gościa jak masz mozliwość :-)
jetson
Berbeć
Posty: 21
Rejestracja: ndz 07 cze 2009, 00:09:34
Lokalizacja: 3miasto

#5

Post autor: jetson »

Jak jest mozliwosc odpalenia na miejscu to poczekaj jak sie nagrzeje. Zakrec nim pod odcinke pusc gaz i jak zejdzie do 5 tys obr. znowu dokrec go do odcinki. Jak pusci dymka na niebiesko to pierscienie olejowe kaput.
ODPOWIEDZ