pytanie o silniki V G

Dyskusje ogólne.
pejson

pytanie o silniki V G

#1

Post autor: pejson »

czy duża jest różnica jeśli chodzi o dynamike jazdy,moc i spalanie miedzy silnikiem 1,3(75 km a 1,5(90 km) obydwa w 16 v????chciałbym kupić z motorem 1.5 ale ogólnie ładnych egzemlarzy z pełnym wyposażeniem jest dosyć mało, w przeciwieństwie do 1.3. mój dylemat polega na tym czy poprostu warto czekac az pojawi sie jakis egzemlarz 1.5 czy nie zawracac sobie tym głowy i kupic 1.3. musze dodac ze zalezy mi na czasie
zonk
Podwójny As
Posty: 221
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 23:51:08
Lokalizacja: 3city
Wiek: 39

#2

Post autor: zonk »

w sumie to miedzy nimi niema takiej roznicy ponoc... jezeli myslisz o dalszym rozwoju pod wzgledem mocy to kup d15 czyli 1,5 . Ja osobiscie jezdzilem 1,3 i zadnych negatywnych rzeczy niepowiem na ten temat spalanie mi wychodzilo 5,5 max w trasie 7 w miescie. 1,5 ma chyba podobne parametry...

Musisz po 1 powiedziec do czego ma ci sluzyc to autko a pozniej mozna rozwinac sprawe dalej ;)
pejson

#3

Post autor: pejson »

ma mi służyc głównie do jazdy po mieście ale to nieznaczy ze nie bede nim jezdzil w trasie. a nie chce puzniej żałowac swojej decyzji, tym bardziej ze czytajac posty innych uzytkownikow coraz bardziej sie utwierdzam w tym ze jednak warto szukac dobrego 1,5
zonk
Podwójny As
Posty: 221
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 23:51:08
Lokalizacja: 3city
Wiek: 39

#4

Post autor: zonk »

gdzies na forum dzis pisal ktos o zakupie auta. Napewno najlepiej kupic z DE auto i tam poszukaj a znajdziesz zdrowe i wyposazone 1,5 :) I tak jak mowisz juz malo kto kupuje 1,3 zawsze tez mozesz wsadzic gaz w 1,5 i masz tez tanio za paliwo :) No i lepsza baze do modow na przyszlosc.
EG

#5

Post autor: EG »

Najważniejsza jest blacha - jak jest zdrowa to bierz, silnik - rzecz wymienna:)
ivan667

#6

Post autor: ivan667 »

zgadza sie silnik jest wymienny,ja kupilem zdrowe 1.3 i zmienilem na 1,5. jakbym kupowal jeszcze raz to nie kupilbym juz 1.3, sporo slabszy, pali tyle samo albo wiecej (duzo ssania w miescie)
Stoowa

#7

Post autor: Stoowa »

EG pisze:Najważniejsza jest blacha - jak jest zdrowa to bierz, silnik - rzecz wymienna:)
ciekawy poglad... ja mam dokladmnie odwrotny :) jak widac rzecz gustu... ja tam wole jechac z sladami rdzy... niz pchac blyszczaca fure ;p
Ostatnio zmieniony pn 09 lut 2009, 08:33:54 przez Stoowa, łącznie zmieniany 1 raz.
umek

#8

Post autor: umek »

no to fakt,ze malo jest dobrze wyposazonych 1.5 i w dobrym stanie bo rozbieznosc w cenach jest rozna - od ok. 5 tysi do 10.Mysle ze z 1.3 moze byc frajda z jazdy ale tez mysle ze lepiej sie skierowac badz co badz w strone dualpointu czyli 1.5.Co do spalania to przy rozsadnej jezdzie spalil mi 5,5 - oczywiscie sa to moje wyliczenia gdyz komputera brak.Lecz 1.5 sa oszczedne i nie zaluje kupna tej wersjii silnikowej.Z mojej strony to rada - 1.5,nowoczesniejszy silnik chociazby ze wzgledu na obecnosc wtrysku i jakby nie bylo 15 km wiecej hehe.Zwroc uwage na wnetrze bo czesto handlarze wymieniaja cale fotele,kierownice itd ktore nosza slady zuzycia na inne/w lepszym stanie itp/.Podsumowujac to z mojej strony to rada by kierowac sie ku 1.5,pospiech jest złym doradca.poza tym jak napisal stoova mala rdzawka jest do zrobienia za relatywnie niewielkie pieniadze,wazniejsza gleba i silnik - jak tam sa problemy to koszty beda duzo wyzsze...
Ostatnio zmieniony pn 09 lut 2009, 12:28:26 przez umek, łącznie zmieniany 1 raz.
pejson

#9

Post autor: pejson »

wielkie dzieki za informacje.mozecie mi jeszcze podpowiedziec gdzie mozna szukac takiego samochodu oprócz oczywiscie otomoto, bo tam za duzo ciekawych ofert narazie nie ma.i czy warto myslec w obecnej sytuacji o sporwadzeniu go np z DE czy lepiej szukac w PL ??
vidar

#10

Post autor: vidar »

autoscout.de

ale euro wysojo stoi więc nie wiem czy się opłaca teraz...
Ostatnio zmieniony wt 10 lut 2009, 06:59:37 przez vidar, łącznie zmieniany 1 raz.
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#11

Post autor: Pecado »

szukaj tez na forach hondziarzy. honda.gda.pl, civicklub.pl i wiele innych...
ODPOWIEDZ