instalacja gazowa d15b2

mako0

instalacja gazowa d15b2

#1

Post autor: mako0 »

witam chciałbym załapać troszke rady od was... chodzi mi o to że chciałbym założyć używany gaz do mojej Hondy d15b2... proźba polega na tym jaki gaz byście polecali??
mako0

#2

Post autor: mako0 »

Chodiz mi czy o senkwencje czy normalny 3 generacji albo 2 generacji z parownikiem??
i chcialbym gaz tak do 400zł za komplet
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#3

Post autor: Danio »

Kolego D15B2 ma dwupunktowy wtrysk więc nie jest to wielopunkt jak w przypadku B7 więc sekwencja nie podejdzie bez zmiany ssącego ale to już koszta... II generacja nie polecam.. Krokowce psują się często i są drogie... Poza tym ten komputer... III generacja nie spotkałem się a ja posiadam I generację i sobie chwalę... Do 400zł to raczej lipa, sama butla i elektryka przekracza ten budżet..
jestem Danio - jakieś pytania?!
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#4

Post autor: BartekGib »

Jeżeli kolego dalej chcesz jeździć tym samochodem to taki "gazik" za 400 zł sobie po prostu odpuść :)

No i jeszcze używka. Świece w samochodzie również wymieniasz na używane od kumpla z samochodu ? Sam sobie odpowiedz :)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Assur92
Podwójny As
Posty: 276
Rejestracja: ndz 20 lis 2011, 22:17:18
Lokalizacja: Łódź

#5

Post autor: Assur92 »

Zacznijmy od tego że gaziarze nie chcą zakładać używanego gazu. Po drugie nawet jak znajdziesz takowego to założy Ci co najwyżej używaną butle i ewentualnie sterownik. Parownik, przewody i resztę instalacji i tak wstawi nową. Także jak się orientowałem o cenach instalacji to na używce powiedzieli mi 850zł bodajże + butla jaką znajdę sobie. Za nową instalacje bodajże 2 generacji zapłaciłem 1200zł. Także zadaj sobie pytanie czy warto zaoszczędzić 350zł i mieć niepewną instalacje gdzie część już swoje przejeździła i będzie się dopominała wymiany niedługo.
mako0

#6

Post autor: mako0 »

tak tlyko ze ja jetsem młody nie pracuje tylko chodze do szkoły jeszce ... samochód chce meić jeszce z rok... a gaz tylko załozyć żeby oszcezdnie jeździć ... nawet nie wbijac w dowód... ale słyszalem zę 2 generacji gaz na parowniku był by najlepszy i iwidziałem do spzredania nawet za 300zł komplet... z rozbitego auta ...
Assur92
Podwójny As
Posty: 276
Rejestracja: ndz 20 lis 2011, 22:17:18
Lokalizacja: Łódź

#7

Post autor: Assur92 »

No to teraz spytam się tak. Wiesz na ile lat butla ma homologacje jeszcze? Nowa ma 10 lat homologacji, a w używce pewnie więcej niż 2-3 lata nie będziesz miał. Wiesz ile to auto przejechało? Parownik powinno się zmieniać co 50tys (ja w ciągu roku zrobiłem tyle). Następna rzecz to prawdopodobnie emulator wtrysków i lambdy. Nie wiem jak z tym dokładnie jest, ale może nie podejść do twojego auta. Do tego starych przewodów nie użyjesz bo długość auta i ich poprowadzenie będzie na pewno różne jeśli będzie to instalacja z innego auta, a nie z civa. Także do tego 300zł jest jeszcze sporo wydatków.
Po za tym myślę że taka używana instalacja to bomba z opóźnionym zapłonem.
Nawiasem to auto kupiłem sam w 4 technikum i cały czas sam utrzymuje. Instalacje gazową też sam założyłem. Po prostu trzeba chcieć zarobić na tym co się umie robić i tyle, a nie liczyć że ktoś da za darmo/zasponsoruje.
ODPOWIEDZ