Kondensator

Tematy związane z odsłuchem muzyki w samochodach.
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Kondensator

#1

Post autor: GrzechuSuli »

Planuje kupić kondensator do swojego audio i mam pare pytan.. Jaki kupić? Pojemność, marka itp.. Skrzynia basowa aktywna z wbudowanym wzmacniaczem prawdopodobnie 800W, głośnik 1500W max, 500 rms. Taki najzwyklejszy 1 farad z niższej półki wystarczy?
Ostatnio zmieniony czw 10 sty 2013, 13:17:43 przez GrzechuSuli, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#2

Post autor: BartekGib »

Podaj dokładnie co to za skrzynia, jaki przetwornik w niej i wzmacniacz. Bo jeżeli to No-Name to raczej 500-600 W to nie ma ;)

Z takich budżetówek Lanzara kondensatory są całkiem w porządku. Takich najtańszych za 100-120 zł nie opłaca się brać, bo podzespoły użyte do ich produkcji pierwszą czy nawet drugą klasą nie są ....
Awatar użytkownika
Piooner
Obeznany
Posty: 105
Rejestracja: ndz 04 mar 2012, 22:48:40
Lokalizacja: Pińczyce/T.Góry/UK

#3

Post autor: Piooner »

Ja mam jedno zdanie o kondensatorach naprawdę nie warto lepiej dołożyć do grubszych kabli albo zainwestować w nowy akumulator bądź alternator większy.Kondensator to nie magiczne rozwiązanie na spadki napięć dla mnie strata kasy;/ Jeżeli masz skrzynie z wbudowanym wzmacniaczem to celuję że ma to 100 RMS nie więcej więc nie masz się co bać o spadki napięć.Pozdro
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#4

Post autor: BartekGib »

Ale czy uważasz, że porządny kondensator za kwotę 170-180 zł będzie gorszym rozwiązaniem od wymiany akumulatora tudzież kabli ? Jak spada napięcie bo jest za wysoki chwilowy pobór to kable tu nic nie pomogą. Akumulator również. Wymiana alternatora to też trochę abstrakcyjny pomysł.

Kondensatorem możesz właśnie "ubezpieczyć" altek i aku od zniszczenia.
Awatar użytkownika
skwaromir
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29 sie 2010, 12:08:08
Lokalizacja: LLU

#5

Post autor: skwaromir »

BartekGib pisze:Ale czy uważasz, że porządny kondensator za kwotę 170-180 zł będzie gorszym rozwiązaniem od wymiany akumulatora tudzież kabli ?
Ja uważam, że może być zbędny do sprzętu autora.
Niech opisze co posiada.
BartekGib pisze: Jak spada napięcie bo jest za wysoki chwilowy pobór to kable tu nic nie pomogą.
Jedną z przyczyn siadania napięcia mogą być kable. Prosty test dwa mierniki. Pełna pyta na basie, albo jakiś sygnał testowy i możemy popatrzyć co się dzieje.
BartekGib pisze:Wymiana alternatora to też trochę abstrakcyjny pomysł.
Dla podstawowych wymagań raczej napewno abstrakcja.
SR20DET jest. S13 jest. Kolekcjonowanie części...
Awatar użytkownika
Piooner
Obeznany
Posty: 105
Rejestracja: ndz 04 mar 2012, 22:48:40
Lokalizacja: Pińczyce/T.Góry/UK

#6

Post autor: Piooner »

GrzechuSuli pisze:cos koło 600-800 rms
No nie wiem czy to taka abstrakcja,mając mały alternator.Ja mam 500Rms i myślę nad nim;/
viewtopic.php?t=14426 szalone d13b7
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#7

Post autor: BartekGib »

Piooner - ale my się zastanawiamy w ogóle, czy u autora topicu jest ileś tam Watt, bo może to być zestaw, który nie będzie w ogóle potrzebował kondka bo i tak potrzebuje mało mocy.
Lenar
Pełnoprawny User
Posty: 63
Rejestracja: pt 22 kwie 2011, 13:19:32
Lokalizacja: Bogatynia

#8

Post autor: Lenar »

Ja sie przyłącze do postu, bo ostatnio kupiłem kondensator Hifonics'a 1F a kupilem dlatego ze przy wiekszym basie spadały mi obroty... Mam nadzieje że na dniach go sobie zamontuje i napisze czy cos sie zmienilo.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#9

Post autor: BartekGib »

Lenar pisze:Ja sie przyłącze do postu, bo ostatnio kupiłem kondensator Hifonics'a 1F a kupilem dlatego ze przy wiekszym basie spadały mi obroty... Mam nadzieje że na dniach go sobie zamontuje i napisze czy cos sie zmienilo.
To skoro temat jest gorący, to czekamy na relację :)

Napisz jeszcze jaki masz sprzęt, na jakich kablach, etc.
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#10

Post autor: GrzechuSuli »

Skrzynia firmy Vibe sprowadzona z anglii. Wieczorem zajrzę do bagaznika i postaram sie zrobic kilka fot i umieścić w poście, to bedzie wiadomo co i jak.
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#11

Post autor: GrzechuSuli »

A więc tak, dane techniczne:
Impedancja 4 Ohm
RMS Input 500W
Max Output 1500W
Wzmacniacz 800W
Ten kondensator to w celu ochrony przed ewentualnym uszkodzeniem elektryki, lepiej zapobiegać niż leczyć.
Kilka fotek:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/19c ... 0ba2b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4b4 ... f77a7.html
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
Awatar użytkownika
Piooner
Obeznany
Posty: 105
Rejestracja: ndz 04 mar 2012, 22:48:40
Lokalizacja: Pińczyce/T.Góry/UK

#12

Post autor: Piooner »

GrzechuSuli pisze:Ten kondensator to w celu ochrony przed ewentualnym uszkodzeniem elektryki, lepiej zapobiegać niż leczyć.
to nie jest rola kondensatora,Bardziej odpowiedni bezpiecznik przy akumulatorze,Najlepiej podaj model tego głośnika i wzmacniacza.Ten Vibe może i ma 500 w RMS ale ten wzmacniacz wątpię.Aha popraw kable zasilające bo wystarczy jakaś dziura przy stłuczka i pożar gwarantowany :bored: U mnie jest 400Watt Rms i kable 21mm i są spadki u Ciebie bardziej przydały by się grubsze kable jak się okaże że ten wzmak ma te 800 rmsu Pozdro
viewtopic.php?t=14426 szalone d13b7
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#13

Post autor: GrzechuSuli »

Sprawdziłem jeszcze raz dla pewności, pisze na nim 800 Watts jak byk. Jutro postaram sie porobić foty w swietle dziennym bo wieczorem jak robiłem to flash wszystko rozmazywał.
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
Awatar użytkownika
Piooner
Obeznany
Posty: 105
Rejestracja: ndz 04 mar 2012, 22:48:40
Lokalizacja: Pińczyce/T.Góry/UK

#15

Post autor: Piooner »

Według producenta ma 500 watt Rmsu.Moja rada:
grubsze kable
grubsze kable z alternatora na akumulator
dobra masa
jeśli to nie pomoże to chyba słaby akumulator już.
viewtopic.php?t=14426 szalone d13b7
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#16

Post autor: GrzechuSuli »

Piooner pisze:jeśli to nie pomoże to chyba słaby akumulator już
Ale ja nie twierdze, że mi coś tam przygasa w aucie gdy wali basem, nie, wszystko jest ok, akumulator niedawno nowy wkładałem, po prostu chciałbym wrzucić jakiś kondensator, żeby zabezpieczyć się na przyszłość. Jakaś różnica w jakości w ogóle jest po podłączeniu kondensatora?
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
Awatar użytkownika
Piooner
Obeznany
Posty: 105
Rejestracja: ndz 04 mar 2012, 22:48:40
Lokalizacja: Pińczyce/T.Góry/UK

#17

Post autor: Piooner »

Aaa myślałem że coś przygasa i dlatego taki temat:)Niewiem ja tam różnicy nie słyszałem według mnie to taki efekt placebo bardziej no ale zrobisz jak chcesz.Co do zabezpieczenia to bezpiecznik przy aku jest jakiś?
viewtopic.php?t=14426 szalone d13b7
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#18

Post autor: GrzechuSuli »

No właśnie musze w to zainwestowac bo robilem to car audio na szybko i nie mialem bezpiecznika i powiedzialem sobie ze pozniej zaloze i sie tak zeszlo i nie zalozylem, a wiem ze to podstawa w takim czyms.
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
Awatar użytkownika
ogar
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: wt 12 lip 2011, 14:57:18
Lokalizacja: Brzostówka

#19

Post autor: ogar »

ja mam w swoim aucie dołożony drugi akumulator zamiast kondensatora i sprawdza się to o wiele lepiej niż kondensatory które można kupić za te 150 zł :D
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#20

Post autor: GrzechuSuli »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/43e ... d2810.html

Wie ktoś co to jest to PHASE, XOVER, GAIN i wjakiej to pozycji ustawić?
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
ODPOWIEDZ