Modyfikacja wnętrza

wygląd zewnętrzny, tuning wizualny itd
KamiloWKS
Potrójny As
Posty: 320
Rejestracja: śr 08 sie 2012, 19:07:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Modyfikacja wnętrza

#1

Post autor: KamiloWKS »

Taki mały mod dla niektórych dla mnie jednakże jest on dosyć znaczący w najbliższym czasie wpadnie radyjko z otwieranym ekranikiem ,który na moje nieszczęście zasłoniłby panel nawiewu.

Wiadome można ekranik złożyć itd ale wolałbym podczas jazdy mieć cały czas dostęp do regulacji nawiewu. A więc czy jest możliwość zamiany (jak na załączonym obrazku) Panelu Nawiewu z radiem. Co trzeba by nie robić tego na wcisk/ na chama. (uprzedam ,że tak na pewno nie będę robił)


PS. Tak wiem mógłbym wyjść posprawdzać itp , ale niestety auto na kilka dni ma braszka.

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 03 sty 2013, 21:19:13 przez KamiloWKS, łącznie zmieniany 1 raz.
sebolewusik
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: sob 07 sty 2012, 14:41:29
Lokalizacja: Poznań

#2

Post autor: sebolewusik »

zamontuj w konsoli na dole :P
Życie zaczyna sia na V-tecu
KamiloWKS
Potrójny As
Posty: 320
Rejestracja: śr 08 sie 2012, 19:07:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3

Post autor: KamiloWKS »

ta a później 3/4 deski rozdzielczej ciąć aby ekran otworzyc :D
"Nigdy się nie poddawaj"
sebolewusik
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: sob 07 sty 2012, 14:41:29
Lokalizacja: Poznań

#4

Post autor: sebolewusik »

ale ja mowie o konsoli dolnej tej kolo biegow :P
Życie zaczyna sia na V-tecu
KamiloWKS
Potrójny As
Posty: 320
Rejestracja: śr 08 sie 2012, 19:07:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5

Post autor: KamiloWKS »

wiem , wiem. Ale to nie zbyt miejsce na radio tylko ewentualnie ta opcja co na zdjęciu pokazałem. Nie wiem nawet czy otwór od panelu nawiewu a radia jest równy bo jeśli tak to chyba tylko kombinacja z kablami.
"Nigdy się nie poddawaj"
sebolewusik
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: sob 07 sty 2012, 14:41:29
Lokalizacja: Poznań

#6

Post autor: sebolewusik »

na oko wyglada ze to samo ale napewno bez rzezby sie nie obedzie :)
Życie zaczyna sia na V-tecu
KamiloWKS
Potrójny As
Posty: 320
Rejestracja: śr 08 sie 2012, 19:07:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

#7

Post autor: KamiloWKS »

W takim razie zobaczymy , dzięki za info. Może ktoś jeszcze coś wie ;P
"Nigdy się nie poddawaj"
Smirnoff

#8

Post autor: Smirnoff »

Da się na pewno, wszystko się da ale musiał byś to kompletnie zmodyfikować, zacznij od oględzin:
1. sprawdź jakie wymiary
2. ogarnij cięgna co do czego (linki)
3. Elektronika
4. Kieszeń

P.S. Ja jak już to przeniosił bym radio na dół a jak już bo to radio nie z myślą o tym samochodzie i też takie chciałem ale wybrałem lepszego Soniacza ;) A jak już chcesz to kup sobie jakieś radio DVD DIN1 do auta + wyświetlacz na piny bo niektóre radia umożliwiają podpięcie wyświetlacza :) i wyświetlacz wsadź tam na dole :) bo jak mniemam półeczka na kasety ci nie potrzebna, popielniczka też :)
KamiloWKS
Potrójny As
Posty: 320
Rejestracja: śr 08 sie 2012, 19:07:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

#9

Post autor: KamiloWKS »

Zbytnio z radiem wyboru nie mam bo ma być to tak jakby spóźniony prezent :D. Tu jest ewentualne otwieranie ekraniku na przycisk. Wychodzi na to ,że jest to za dużo modzenia a chyba jednak psuć coś to lepiej zostawić w standardzie.

jednak jak auto dostane to postaram się to oblookać ;)
"Nigdy się nie poddawaj"
Smirnoff

#10

Post autor: Smirnoff »

Albo sprzedać radio (tak wiem prezentów się nie sprzedaje) ale no cóż poradzisz :) twoja decyzja. Możemy tylko doradzić a decyzję podjąć musisz sam .
KamiloWKS
Potrójny As
Posty: 320
Rejestracja: śr 08 sie 2012, 19:07:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

#11

Post autor: KamiloWKS »

Sprzedać nie ma opcji nie sprzedam co najwyżej zostawię stare. Ale to bez sensu skoro radyjko może działać bez ekranu albo z ekranem i wyłączać ekran tylko kiedy potrzebuje to jaki sens starego radia :D.


Zobaczymy dzięki za porady , będzie auto to posprawdzam. Może ktoś jeszcze się trafi co coś podobnego robił?: P
Fantomas
Pełnoprawny User
Posty: 78
Rejestracja: ndz 08 sty 2012, 22:56:41
Lokalizacja: WrocłaW

#12

Post autor: Fantomas »

Ja ci nie polecam radia z ekranem na windzie na polskie drogi, bo szybko się konstrukcja obluzuje i ekran będzie ci latał ze nic nie zobaczysz na nim w czasie jazdy. Bardziej polecam radio 2DIN np. (http://allegro.pl/sklep-2din-dvd-divx-m ... 59313.html) pierwsze tańsze z allegro zależy jaki masz też budżet i co chcesz osiągnąć wkładając takie radio. na twoim miejscu jak już bym się zdecydował to albo bym przełożył sterowanie nawiewów na dół do szerokiej konsoli a radio wrzucił na górę akurat będzie pasować, szpachla na to nowy sticker i nawet nie będziesz musiał super profesjonalnie szpachli wygładzać bo pod stickerem nie widać dziurek itp. Albo drugą prostą opcją jest wrzucenie tego w szeroką konsole a półkę robisz sobie ze starego miejsca gdzie teraz masz radio.
KamiloWKS
Potrójny As
Posty: 320
Rejestracja: śr 08 sie 2012, 19:07:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

#13

Post autor: KamiloWKS »

Więc tak rozebrałem wszystko na części pierwsze i w miejsce radia nie da się panelu nawiewu wsadzić bez rzeźby. Wszystko zostanie tak jak jest szkoda szczerze mówiąc niszczyć :P ,a wystarczy tylko kliknąć wrazie co by schować ekran.

Fantomas, radia nie kupuje. Radio dostane. Gdybym miał kupować to wolałbym zostać przy swoim ;P, ale jak dają to brać :D


PS. Przy okazji ,że zdjąłem można dopracować sticker bo jednak idealnie nie wyszedł :huh:
Smirnoff

#14

Post autor: Smirnoff »

Nie ma co się bawić :D kolego a nawiewu chyba co 5 minut nie klikasz :] ... Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić :P

P.S. do zagiętych powierzchni najlepsze folie wylewane... ale nie oszukując się są w pip** drogie :)
KamiloWKS
Potrójny As
Posty: 320
Rejestracja: śr 08 sie 2012, 19:07:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

#15

Post autor: KamiloWKS »

To jest prawda ,że nie klikam ,a nie warto psuć dla jednego kliknięcia :P


Dla ludzi którym by taki pomysł trafił do głowy - Owszem da się, trzeba troche pokombinować porzeźbić poprzerabiać mocowania itp , da się ale czy jest sens?


PS. Temat do zamknięcia.
"Nigdy się nie poddawaj"
zabas
Pełnoprawny User
Posty: 74
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 12:31:14
Lokalizacja: Oświęcim

#16

Post autor: zabas »

jeszcze ze tak wtrące mozesz poszukać takiej o to konsolki :)

OEM 92-95 OEM Optional Audio Console

Obrazek
Smirnoff

#17

Post autor: Smirnoff »

A czym się różni :P i tak ekran zasłania konsole nawiewu :P ???
KamiloWKS
Potrójny As
Posty: 320
Rejestracja: śr 08 sie 2012, 19:07:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

#18

Post autor: KamiloWKS »

Chodzi o dolną konsolę :P. Tam można umieścić radio bez rzeźby ale to mnie nie urządza. Mimo że ta konsola to jakby nie patrzeć fajna sprawa :)

W środe radyjko będzie założone to w moim temacie będzie fotka jak to wyszło.
zucker
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: ndz 31 maja 2009, 13:24:28
Lokalizacja: Zakopane

#19

Post autor: zucker »

to jeszcze tak wracając:) kieszeń z radia jest węższa od tej od panelu więc trzeba by było ją przerobić a potem zastanowić się jak zrobić uchwyty do panelu no i teraz radio trzeba by było ładnie osadzić bo kieszeń po panelu jest większa i zostają szpary (praktycznie z każdej strony) no i na sam koniec zostają kable które teraz trzeba wyminąć i nie poplątać w cięgno:) chyba tyle:) jak dla mnie to za dużo zabawy:)
Skiper
Forumowy As
Posty: 167
Rejestracja: ndz 01 sie 2010, 01:29:07
Lokalizacja: Opole

#20

Post autor: Skiper »

Ważne też Kiedy chcesz tego używać. Za dnia jest spokój, ale w nocy kiedy odpalisz dvd na tej wysokości - szczerze nie polecam. Emitowane światło za bardzo męczy i rozprasza
U mnie tak to siedzi w samochodzie, panel mimo swego położenia jest bardzo dobrze widoczny :)
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ