Problem z odpalenie , Coś z benzyną.

Czarny
Pełnoprawny User
Posty: 60
Rejestracja: pn 29 paź 2012, 22:32:06
Lokalizacja: Gostynin

Problem z odpalenie , Coś z benzyną.

#1

Post autor: Czarny »

Siemaneczko. nie wiem gdzie umieścić mój problem jak , złe miejsce przenieście , myślałem , że dziś zrobię sobie rundę hanką , ale trudno , ale ważne , że mam ładny wydech od balcera i czyściocha zbiornik. przejdę do problemu.

Pięknego dnia gdy słoneczko świeciło wypchałem hondę po kilku latach z garażu , nie żyła :(.
Filtry , paski , oleje new-nowe . świece też. honda została zreanimowana i świeżak wacha, ale na czas 2 KM ,
nie wiedziałem co jest , mechanik ? mechanik zrobił za 1 razem przejechałem może 7km za 2 razem kawałek od domu , gdy mi padła już mnie skasował na 300 złociszy + po niego jechać odwieść to przeszło 400 zł. i powiedział mi za 2 razem tak , wina brudnego gaźnika i nie wie czemu się brudzi , poszedłem do domu się wyśmiać , wróciłem powiedziałem trudno to niech stoi , jak pojechał zacząłem sam robić , wymyłem baczuś (Bak) , filtr paliwa nowy , ale nie pasuje to do góry nogami go postawiłem , i dupa zmieniłem na stary i to samo :D zagadka co nie :P .

Ale prosta ;D honda nie dostaje Benzyny , po czyszczeniu zalałem 10L wachy i nic ??? za mało czy kuziwa co jest ??? , poprzedni było ok tylko , że benzyna ruda wylatywała, a teraz w ogóle nie podaje , kwestia czego to jest ??? mogła się pompka paliwa popsuć na bloku silnika ??? ,

jestem na 100000% pewny , że założyłem wężyki od baku jak były bo inaczej się nie da bo jeden krótki 2 dłuższy, 1 grubszy 2 cienki :P.

ale nie leci benzyna przez wężyk do gaźnika ;( co mi na to powiecie bo nie mam zielonego pojęcia w samochodach , no w sumie już trochę załapuje :D .

Moje spędzone 17 h pod samochodem i spędzone 4 dni pod maską nauczyły mnie ;D.

plus 1 tydz grzebania w cieniasie aby jechać nim do balcera , wymiana hamulcy i płynów , nie bawem olei.

Hondzina na gaźniku , silnik D13B2 , czekam na wasze wypowiedzi

ps kable przedmuchałem , bak czysty , iskra jest , świece nowe itp a benzyny brak w wężu wrr co może być pompa ta na bloku ??????
Expertise: Scooter Tuning the optical and mechanical
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#2

Post autor: Walnuts.inc »

Może być pompka niesprawna, spróbuj ją zdemontować i przetestować czy zasysa paliwo (będziesz miał taką stopkę która jest podnoszona przez krzywkę na wałku i w ten sposób pompuje benzynę)
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Zwolin
Berbeć
Posty: 23
Rejestracja: czw 09 sie 2012, 12:32:24
Lokalizacja: Żyrardów

#3

Post autor: Zwolin »

Jeśli benzyna nie dochodzi do gaźnika, to wina leży albo w pompce, albo w bezpieczniku pompki. Nic innego nie przychodzi mi do głowy ;)
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#4

Post autor: szatri »

Zwolin pisze: albo w bezpieczniku pompki.
To w mechanicznej pompce jest bezpiecznik?
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#5

Post autor: Danio »

Pompka x2. Spróbuj podpiąć kompresor pod wężyk może coś go przytkało lub załamało ;)

btw. fajnych masz mechaników ;D
jestem Danio - jakieś pytania?!
Czarny
Pełnoprawny User
Posty: 60
Rejestracja: pn 29 paź 2012, 22:32:06
Lokalizacja: Gostynin

#6

Post autor: Czarny »

danioeg4 pisze:Pompka x2. Spróbuj podpiąć kompresor pod wężyk może coś go przytkało lub załamało ;)

btw. fajnych masz mechaników ;D
a to jakiś dziadek mi robił Ps. Pierw spróbuje twoją opcję dmuchnę kompresorem ustawie na 2 bary i dmuchnę w ten czerwony co idzie benzyna do gaźnika bo jak dmuchałem od spodu 8barami to moj kolega był cały rudy czy tam pomarańczowy ^^

a co do bezpiecznika to nie mam pojęcia gdzie on jest , pompka działała jakieś 2 dni temu :D hehe
Expertise: Scooter Tuning the optical and mechanical
Czarny
Pełnoprawny User
Posty: 60
Rejestracja: pn 29 paź 2012, 22:32:06
Lokalizacja: Gostynin

#7

Post autor: Czarny »

Zwolin pisze:Jeśli benzyna nie dochodzi do gaźnika, to wina leży albo w pompce, albo w bezpieczniku pompki. Nic innego nie przychodzi mi do głowy ;)
a gdzie ten bezpieczni ??? , pompka działała 2 dni temu ze wyrzucała paliwo na około 50 cm a teraz ni chu chu ani kapki nawet jak zaciągam ustami to sucho było i po jakiś 15 min dopiero udało mi się zassać odrobinkę :) a hanka stoi i stoi już od 4 dni :( i ma grypę gaźnikową , raka odbytu wydechowego już wyleczyłem dzięki balcer za wydeszek opłacało się jechać :) jak odpaliłem do łał inna hania :) stary jutro na złom wywoże ,
Expertise: Scooter Tuning the optical and mechanical
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#8

Post autor: Walnuts.inc »

Nie ma żadnego bezpiecznika.

Pompka jest mechaniczna i nie ma w niej żadnej instalacji elektrycznej, jak pisałem jest napędzana krzywką z wałka...

Zdemontuj ją i sprawdź ręcznie czy zasysa. Jeśli pompka jest ustawiona w pozycji zamkniętej to myślisz że ciśnienie przejdzie?

A przejść może i przy okazji rozwalisz sobie membrany które się w niej znajdują...
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#9

Post autor: szatri »

A czy jak by była uszkodzona membrana to czy paliwo mogło by się przedostać do oleju?
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#10

Post autor: Walnuts.inc »

Jeśliby nie wytwarzała podciśnienia to nie miałaby siły pompować paliwa.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#11

Post autor: Danio »

I jak tam kolego problem znaleziony i naprawiony? ;]

Dmuchanko wężyków zrobiłeś?
jestem Danio - jakieś pytania?!
Dameq

#12

Post autor: Dameq »

Siemanko . Bez rozbierania i wyjmowania pompki , weź kawalek szmatki jakiegos nitro,lub benzyny lub czegokolwiek (cos aby czyscilo) i przeczysc ja dokladnie. Z jednej strony owej pompki jest taka malutka dziurka przez ktora pompka zaciaga sobe powietrze jesli jest zabrudzona(zatkana) to nie bedzie dobrze pompowac paliwka. pozdr
Czarny
Pełnoprawny User
Posty: 60
Rejestracja: pn 29 paź 2012, 22:32:06
Lokalizacja: Gostynin

#13

Post autor: Czarny »

danioeg4 pisze:I jak tam kolego problem znaleziony i naprawiony? ;]

Dmuchanko wężyków zrobiłeś?
właśnie robiłem dmuchanko wężyków , dziś tylko odkręciłem i wyciągłem 2 rzeczy 1 pompka a 2 to chyba parownik. bo było za zimno na robotę a w piecyku w garażu nie chciało mi się już rozpalać, dokręciłem bak i ponownie dmuchanko i znowu syf tym razem przez te 2 rzeczy nie przechodził, jutro będę z chrzestnym zmieniał sprzęgło w jego peugeot 306 98r więc garaż zwolniłem akurat sobie do cienquecento gume na wydech założyłem i odkryłem , że w cieniasiem mam opony tak przód str kierowcy pirelli letnia , przód str pasarzera dębica letnia , tył debica letnia i od str kierowcy tył vivo wielosezonowa to dla tego jak przy 100km puszczałem kierownice lekko ściągało, bo robiłem test od 40km do zero z puszczonymi kołami zbierznosc trzymał a tu oponki dobrze ze mam jakieś w zapasie za grosze na zime ... do cina... tak się rozpisałem , że aż mi fajka zgasła , jutro cyknę foto ty owych 2 części i powieci mi czy ta jak by rurka to pompa czy to jak przy butli z gazem ten dyfuzor czy jak się tam zwie :) mam nadzieje , że zadziała po przeczyszczeniu jak nie to trudno na szrot stoi taka sama i VI zielona :D hehe


PS : co do Fiata cinquecento 704cc z 95r to autko zastępcze :)
zawsze musi być , nawet jak miałem skutery to chinola kupiłem na zastępstwo jak tuningowłem yamahe :P
Expertise: Scooter Tuning the optical and mechanical
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#14

Post autor: Danio »

Czarny, Proszę oszczędź mi wypracowań na temat Cinquecento a skup się na problemie z Hondą. Rozpisałeś się a 75% posta to OT. Interesuje nas treść jeśli mamy Ci pomóc a nie stek bzdur ;(
jestem Danio - jakieś pytania?!
Czarny
Pełnoprawny User
Posty: 60
Rejestracja: pn 29 paź 2012, 22:32:06
Lokalizacja: Gostynin

#15

Post autor: Czarny »

danioeg4 pisze:Czarny, Proszę oszczędź mi wypracowań na temat Cinquecento a skup się na problemie z Hondą. Rozpisałeś się a 75% posta to OT. Interesuje nas treść jeśli mamy Ci pomóc a nie stek bzdur ;(
.

proszę się nie smucić i gniewać daję radę jutro po zmianie sprzęgła w bełgocie , zabieram się za hondę , jeśli mi to zejdzie nawet do 5 rano , ale jutro po robię to i owo z tą pompką i daję znać tylko proszę o cierpliwość ciągle siedzę z kolegą w garażu i dłubie przy hondzie , wszystko mi się podoba prócz małych drobiazgów jak progi i lakier, mam nadzieje , że jutro hondzia da posłuchać swojego ryku :) Trzymam kciuki i jestem 1 wielki kłeb nerwów, bo chcę hondką jeździć :( do 15 muszę to ogarnąć bo ten cienias 0 wygody i plecy i kolano boli :( a hondzia od 1 spotkania jest moim oczkiem w głowie :(
Expertise: Scooter Tuning the optical and mechanical
Czarny
Pełnoprawny User
Posty: 60
Rejestracja: pn 29 paź 2012, 22:32:06
Lokalizacja: Gostynin

#16

Post autor: Czarny »

Czarny pisze:
danioeg4 pisze:Czarny, Proszę oszczędź mi wypracowań na temat Cinquecento a skup się na problemie z Hondą. Rozpisałeś się a 75% posta to OT. Interesuje nas treść jeśli mamy Ci pomóc a nie stek bzdur ;(
.

proszę się nie smucić i gniewać daję radę jutro po zmianie sprzęgła w bełgocie , zabieram się za hondę , jeśli mi to zejdzie nawet do 5 rano , ale jutro po robię to i owo z tą pompką i daję znać tylko proszę o cierpliwość ciągle siedzę z kolegą w garażu i dłubie przy hondzie , wszystko mi się podoba prócz małych drobiazgów jak progi i lakier, mam nadzieje , że jutro hondzia da posłuchać swojego ryku :) Trzymam kciuki i jestem 1 wielki kłeb nerwów, bo chcę hondką jeździć :( do 15 muszę to ogarnąć bo ten cienias 0 wygody i plecy i kolano boli :( a hondzia od 1 spotkania jest moim oczkiem w głowie :(

pompka wyczyszczona była zaje**** :D idę kręcić dalej zobaczymy czy odpali mam jeden minus na dworze jest -3 :( wieczorem dam znać czy chodzi idę skręcać pozdrawiam.

No jestem już na prostej pompka działa wszystko od , ale mam teraz 2 problem on tkwi w górnej części gaźnika , tam gdzie paliwo ma wchodzić za chu** nie da wejdzie zapchane , nawet sprężarka się spaliła ;/ co powiecie na to jak to zrobić ???
Expertise: Scooter Tuning the optical and mechanical
Czarny
Pełnoprawny User
Posty: 60
Rejestracja: pn 29 paź 2012, 22:32:06
Lokalizacja: Gostynin

#17

Post autor: Czarny »

edytowałem swoją wypowiedz i powiem hania działa jednak miałem coś z gaźnikiem kupiłem używkę i śmiga jak nie ten samochód ^^ jupi temat do zamknięcia
Expertise: Scooter Tuning the optical and mechanical
ODPOWIEDZ