Stacyjka odmawia posłuszeństwa

uk4shr
Berbeć
Posty: 29
Rejestracja: ndz 25 lis 2012, 20:46:27
Lokalizacja: Częstochowa

Stacyjka odmawia posłuszeństwa

#1

Post autor: uk4shr »

Wkładając kluczyk do stacyjki i chcąc przekręcić raz się to udaje ale więcej razy kluczyk się blokuje co uniemożliwia odpalenie auta. Czy mial ktos podobny problem? Muszę liczyć się z wymianą stacyjki na nową czy da sie to jakos naprawic? Odwracam kluczyk i nic to nie daje, trzeba go szybko wsadzic i szybko przekrecic wówczas czasem uda się
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#2

Post autor: JokerNH »

Rozbierz i zobacz może coś tam wpadło..a jak nie to wymiana , stacyjka to nie są chyba wielkie koszty..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#3

Post autor: Danio »

Może spróbuj WD-40? Albo jakiś smar do zamków.

btw W jakim stanie masz kluczyk? Może to on jest przyczyną całej imprezy ;]
jestem Danio - jakieś pytania?!
uk4shr
Berbeć
Posty: 29
Rejestracja: ndz 25 lis 2012, 20:46:27
Lokalizacja: Częstochowa

#4

Post autor: uk4shr »

kluczyk jest ok bo nawet na zapasowym się tak dzieje, jak szybko i energicznie włożę i przekręcę to czasem sie udaje
Hondzia

#5

Post autor: Hondzia »

U mnie jest tak cos zrypane ze jak wloze kluczyk oryginalny to wszystko ok a jak włoze zapasowy i potem wyciagne to auto idzie srubokretem odtworzyc.
Poprostu do konca nie dochodzi
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#6

Post autor: Danio »

Dobry ślusarz (spec od zamków) powinien zregenerować taką stacyjkę koszt może być równy nowej ale wtedy masz jeden kluczyk do wszystkiego a nie trzy i każdym otwierasz coś innego :D Popytaj na pewno zrobi Ci to ktoś ;)
jestem Danio - jakieś pytania?!
soulem
Forumowy As
Posty: 163
Rejestracja: ndz 12 cze 2011, 18:05:51
Lokalizacja: NEB

#7

Post autor: soulem »

Miałem identyczny problem w dniu zakupu auta. Nie pamiętam czy to było 25 zł czy 45 zł z kluczykiem Pan od wyrabiania kluczy zregenerował/naprawił mi stacyjkę i od 1,5 roku nie mam problemu :-) Także bierz stacyjkę i udaj się do jakiegoś klucznika. Powinien sobie poradzić.
danioeg4 pisze:Może spróbuj WD-40?
Broń Boże od czegoś takiego! Przecież to jest tłuste lepkie i w ogóle... po tym może być jeszcze gorzej!

Sorry kolego danioeg4, ale widzę, że na siłę chcesz się w każdym temacie udzielać ;) bez urazy oczywiście...
uk4shr
Berbeć
Posty: 29
Rejestracja: ndz 25 lis 2012, 20:46:27
Lokalizacja: Częstochowa

#8

Post autor: uk4shr »

czy trzeba byl owyjmować stacyjke czy jakos w zamocowanej zrobil?
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#9

Post autor: Laskosz »

Myślisz że gościu Ci bedzie w aucie majstrował ? Jasne że trzeba wyjąć. Ale prawdopodobnie taniej wyjdzie kupić inną stacyjkę i mieć 2 klucze przy dupie
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
soulem
Forumowy As
Posty: 163
Rejestracja: ndz 12 cze 2011, 18:05:51
Lokalizacja: NEB

#10

Post autor: soulem »

laskosz480 pisze:Ale prawdopodobnie taniej wyjdzie kupić inną stacyjkę i mieć 2 klucze przy dupie
No nie wiem czy taniej skoro ja zapłaciłem 25 zł, a kluczyk łapał raz na 50 przekręcenie albo i lepiej;\ Najlepiej wymontuj kolego stacyjkę i zawieź ją do klucznika, ewentualnie wcześniej podjedź bez stacyjki i podpytaj się ceny... ewentualnie zadzwoń - to nic nie kosztuje.

Toć to zwykła stacyjka sprzed 20 lat, myślę, że choć trochę ogarnięty "specjalista" powinien sobie poradzić. A ten dzień czy dwa pojeździsz ze śrubokrętem zamiast kluczka ;)
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#11

Post autor: Laskosz »

Jeśli masz gościa który robi za 25 to nie wiem jak on na życie zarabia :D Z tego co pamiętam 60-70zł za taką regeneracje krzyczą. Oczywiście nie zaszkodzi zapytać i wtedy zdecydować co robić
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
ODPOWIEDZ