felgi i opony na zime

BuuuuuuBu
Berbeć
Posty: 23
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 10:25:57
Lokalizacja: Ostrzeszów

felgi i opony na zime

#1

Post autor: BuuuuuuBu »

Witam,

Jest to pierwsza zima w ktora bede poruszal sie moim samochodem, poniewaz autko kupilem latem, a wiec chcialbym kupic nowy komplet opon zimowych ;d felgi na jakich dotychczas jezdzilem to 16" a opony 205/45 jakie rozmiar felg i jakie opony kupic na zime? Czy lepiej zalozyc na obecne felgi ? tylko czy sie nie zniszcza? sa malowane proszkowo na bialo. z gory dzieki
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4503
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#2

Post autor: Grzesieek »

Szukaj jakiejś 14 (jeśli wejdą Ci na hamulec) czy 15. Opony na 16" są już sporo droższe. Czasem można trafić na komplet felg z niezłymi oponami za kilka stówek (4-5). Kolejna sprawa, że jak trafisz na dobrą dziurę to amelinium może polec w boju, a stalówka to stalówka.
krecik2003

#3

Post autor: krecik2003 »

dodam tez ze zima im wezsza opona tym lepiej
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#4

Post autor: Danio »

zimy nie będzie :D ja założyłem zimówki na amelinium 15" profil 50 szerokość 195 wiem że szerokie na zimę ale ciałem koszty i tak wyszło zobaczymy jak te ameliniowe fele przeżyją sól i dziury w zimie ;) grunt żeby rok tylko polatać na nich następnej zimy hanna odpoczywa a zakupię suzuki vitarę ;)
jestem Danio - jakieś pytania?!
buli86
Berbeć
Posty: 40
Rejestracja: wt 21 sie 2012, 00:24:44
Lokalizacja: z gór

#5

Post autor: buli86 »

ja mam 13 175/70. ale 2 musze nowe oponki kupić. z doświadczenia powiem Ci że najlepsze są biezniki. co prawda jak dużo jeździsz to na przodzie 2 lata wytrzymają, a później na tył a na przód nowe. jest jedna firma w której się gro osób z mojej okolicy zaopatryuje więc mogę ja polecić. wiem co mówię bo mieszkam wysoko w górach i oponki daja radę.

http://www.sklep.globgum.com.pl/index.php


aaa i bym zapomniał. na zime tylko stal! bywały przypadki że przy większych mrozach(-25 do -28) al pękało w czasie najechania np na krawężnik w czasie poślizgu
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#6

Post autor: młody »

danioeg4 pisze:wiem że szerokie na zimę ale ciałem koszty i tak wyszło
to ja Ci gratuluję .... jak można ciąć koszta na oponach zimowych?
sam mam alu na zime i zdaję sobie sprawę co sie moze dziać, ale na oponach nie oszczędzałem nigdy .. :) wiele razy mi dupe uratowały ;)
buli86
Berbeć
Posty: 40
Rejestracja: wt 21 sie 2012, 00:24:44
Lokalizacja: z gór

#7

Post autor: buli86 »

zaoszczędziłeś może 50 max 80zł na oponkach a ile możesz stracić jak poślizgu na zakręcie... o konsekwencjach chyba nie musze zbyt dużo mówić. dla mnie to totalny bezsens
BKS STAL!!
ODPOWIEDZ