Jaki głośnik wybrać??

Tematy związane z odsłuchem muzyki w samochodach.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#21

Post autor: BartekGib »

Bo w ogóle z tego co ja wiem, to te "Alieny" mają tendencję do "nadwyżki" mocy, stąd lubią popalić głośniki przy wyższych rejestrach głośności.

Skoro już poszły dwie skrzynie, to pójdzie i trzecia. Jak masz okazję to opierdziel tego i kup jakiegoś wyższego modelem CarPower'a - wdzięczne wzmacniacze.

8" cali głośnik Cię nie przerasta albo nie boli ? Jak nie, to TO JEST CIEKAWA PROPOZYCJA Ale to musisz się odzwyczaić od "łupania" a nastawić na ładne czyste niskie rejony częstotliwości, które będą nie pieścić Twoje plecy a uszy :)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Pawelll
Forumowy As
Posty: 168
Rejestracja: śr 11 kwie 2012, 15:26:46
Lokalizacja: kg

#22

Post autor: Pawelll »

Narazie spaliłem tylko jedną skrzynie ale rozważę zmianę wzmacniacza. A jeżeli chodzi o wzmacniacz co byś polecił do 350zł ??
Warto kupić używany wzmacniacz?


Generalnie na chwilę obecną nic się nie zmieni ale jak tylko będe miał możliwość to przebuduję trochę system audio :D
A co powiesz na temat Lanzar-a Max 12 ?? W skrzyni bass reflex 30L
Taki do łomotu! :D Ale słyszałem też że nie są najgorsze przy zwykłym słuchaniu muzyki.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#23

Post autor: BartekGib »

Monoblock, 2-kanałowy, 4 kanałowy wzmacniacz ?

Jeżeli ma to napędzać wyłącznie skrzynię basową to ja bym rozważył jakiegoś monoblocka. Choć w tej cenie coś solidnego to ciężko znaleźć ...

Co do używanego wzmacniacza - jak najbardziej. Jeżeli jest to w odpowiednim stanie to i fajnie znaleźć jakiś stary klocek. Może nie jeszcze taka stara, ale całkiem ciekawa maszynka. Wysteruje spokojnie 12" :)

A zamiast Lanzara może być TO.. Używka, ale jeżeli będzie w dobrym stanie czemu nie :)

A jeżeli może być i dwucewkowy głośnik a zależy Ci na łupnięciu, to zostawić narazie obecny wzmak i dać mu szansę przy TYM PRZETWORNIKU. Łupnięcie, zejście i prędkość. Ja to miałem podłączone pod zbyt słabą końcówkę, a pierdyknięcie miał zdecydowanie SOLIDNE :D
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Pawelll
Forumowy As
Posty: 168
Rejestracja: śr 11 kwie 2012, 15:26:46
Lokalizacja: kg

#24

Post autor: Pawelll »

[quote="BartekGib"]Bo w ogóle z tego co ja wiem, to te "Alieny" mają tendencję do "nadwyżki" mocy, stąd lubią popalić głośniki przy wyższych rejestrach głośności.


Nie spale następnego głośnika na tym wzmaku ?? Bo najchętniej bym nie zmieniał wzmacniacza.


A co powiesz o takim wzmacniaczu?
http://allegro.pl/wzmacniacz-pyle-qa400 ... 88293.html

U mnie w mieście jest używany taki do sprzedania.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#25

Post autor: BartekGib »

Zmienić nastawy radia + wzmacniacza. Odjąć trochę ognia :) Najlepszy i jedyny sposób. Albo dać grubszy kabel też od wzmaka do głośnika. Pobawić się filtracją bo może zbyt wysoko jest cięty subwoofer.

No na pewno ten Pyle będzie "grzeczniejszy" i będzie miał mniej powera. Generalnie Pyle to też niższa klasa, ale wyższa niż Peiying. Ale skoro chcesz bigosu na głośniku to musisz szukać bardziej monoblocka i dobrego okablowania do tego - podstawa :)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Pawelll
Forumowy As
Posty: 168
Rejestracja: śr 11 kwie 2012, 15:26:46
Lokalizacja: kg

#26

Post autor: Pawelll »

OK a myślisz że przy dobrych ustawieniach itp nie spale następnych głośników ??
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#27

Post autor: BartekGib »

Przetwornik, wzmacniacz, kable etc. to jedno. Drugie to ustawienie. Wzmacniacz możesz mieć ustawiony dosyć wysoko i przetwornik musi nadrabiać może i średnie a co gorsze wyższe częstotliwości .... Mówię - posiedzieć trochę, odciągnąć tego ognia. Napięcie aku etc. nie ma nic do tego, bo wtedy wzmak by poszedł. A że on ciągnie pełnią sił, tylko przeciąża głośnik to jak mówię - dać lepszy i grubszy kabel wzmak-przetwornik i posiedzieć nad ustawieniami.

Ale generalnie coś mi się wydaje po kilu opisach, że masz to całkiem solidnie podkręcone - stąd palące się głośniki ;)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Pawelll
Forumowy As
Posty: 168
Rejestracja: śr 11 kwie 2012, 15:26:46
Lokalizacja: kg

#28

Post autor: Pawelll »

Po jakimś czasie odświeżę temat skrzyni basowej.

Na chwile obecną mam w bagażniku Blaupunkt GTB-1200 i wzmacniacz Carpower HPG-602.
Ale czas na coś innego, mocniejszego, co lepiej zatrzęsie mi autem, grając przy tym przyjemniej od Bladegopunkta :D

Myślicie że wzmacniacz mi uciągnie jakiś inny głośnik, żeby grał lepiej od Blaupunkta??
Czy zmienić piec na mocniejszy?
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#29

Post autor: raizzo »

Spokojnie ten wzmacniacz poradzi sobie z czymś większym jak ten Blaupunkt GTB-1200 np. Infinity Ref1260W, Lanzar Max 12 itp. o podobnej mocy.
Pawelll
Forumowy As
Posty: 168
Rejestracja: śr 11 kwie 2012, 15:26:46
Lokalizacja: kg

#30

Post autor: Pawelll »

Ale ten Carpower poradzi sobie?

tzn czy np Infinity lub Lanzar zagra lepiej i mocniej od mojego blaupunkta na tym wzmacniaczu??
Pawelll
Forumowy As
Posty: 168
Rejestracja: śr 11 kwie 2012, 15:26:46
Lokalizacja: kg

#31

Post autor: Pawelll »

Odpowie ktoś na moje pytanie ??
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#32

Post autor: raizzo »

Z Lanzarem da sobie spokojnie rade ja u siebie miałem Magnata The Rock 600 i grał całkiem fajnie a twój Carpower powinien rozbujać go jeszcze bardziej. Po za tym pomyślał byś nad budową nowej skrzyni specjalnie pod nowy głośnik, chociaż pod tego Blaupunkta też coś by się znalazło. Ja teraz testuję obudowę dedykowaną pod SW.STX.8.2.300.2x4.F.S.PC i puki co jestem bardzo zadowolony z tego jak taki głośnik budżetowy może fajnie grać.
Pawelll
Forumowy As
Posty: 168
Rejestracja: śr 11 kwie 2012, 15:26:46
Lokalizacja: kg

#33

Post autor: Pawelll »

Ok dzięki za odpowiedź. A w co lepiej zainwesowac JBL GT5 czy Infinity 1260 ??

I mam jeszcze jedno pytanie jakie są wasze opinie na temat głośników firmy Kruger&Matz ??
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#34

Post autor: raizzo »

Pawelll pisze:Ok dzięki za odpowiedź. A w co lepiej zainwesowac JBL GT5 czy Infinity 1260 ??

I mam jeszcze jedno pytanie jakie są wasze opinie na temat głośników firmy Kruger&Matz ??
Powiem tak JBL możesz już na starcie odpuścić, akurat ten model za fajnie to nie gra. Jeśli już miał bym wybierać to zdecydowanie kupił bym głośnik Infinity, jak na budżetową konstrukcję gra całkiem przyjemnie zarówno w skrzyni BR jak i closed. Co do firmy Kruger&Matz to możesz śmiało kreślić ze swojej listy no chyba że lubisz sprzęt pokroju Voice Kraft, mówiąc krótko nawet jak byś wrzucił do bagażnika dwa takie głośniki to nie zagrają ci tak jak firmowa budżetówka. Najlepiej napisz ile $ możesz wydać na głośnik wtedy się coś dobierze.
Pawelll
Forumowy As
Posty: 168
Rejestracja: śr 11 kwie 2012, 15:26:46
Lokalizacja: kg

#35

Post autor: Pawelll »

Aha wielkie dzięki za odpowiedź, plus poszedł!!
ODPOWIEDZ