D16Z6 po zacięciu

Serce samochodu niedomaga ?
gr33g
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: sob 11 lut 2012, 13:51:47
Lokalizacja: Lublin

D16Z6 po zacięciu

#1

Post autor: gr33g »

zdarzyło się nieszczeście,

a takie,że jadąc ktoregoś razu ...long time ago.... dodawałem gazu i tak jakby w jednym momencie zaciął się tak,że obroty na max Vtec sie zapalił i głośny ryk. ok ogarnałem sytucje.wyłaczyłem,pod machą linke pomacałem odpaliłem,cacy.

mineły ze dwa miesiące,ścigając sie zmieniam biegi(duże obroty).... :dots: sytuacja sie powtarza.. tyle że jadąc i myślac...skoro pomogło pociagniecie linki to pedałem ruszenie też pomoże.pomogło ale po tym silnik przy obrotach tak 3,5 - 5 tys. zaczyna jakby ...pierdzieć? taki dziwny do opisania dźwięk,a odczucie jakby miał vtec zaraz odpalić,jakby go dławiło delikatnie i takie buchanie .

przy hamowaniu silnikiem też dzwięk sie zmienił na taki grubszy..


co to może być?co tam się mogło stać? i co jest przyczyną "zacinania"? przeraża to troche...
dlugi999
Forumowy As
Posty: 159
Rejestracja: pn 12 mar 2012, 16:31:52
Lokalizacja: Grójec

#2

Post autor: dlugi999 »

Zrób samodiagnostyke zobacz błedy :kid:
viewtopic.php?t=14883

Komentować:)
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#3

Post autor: Laskosz »

Zacinanie to jak dla mnie wina linki od gazu. Mogła się rozwarstwic i wcina się w pancerz. A temu dziwnemu dźwiękowi towarzyszy spadek mocy ? większe spalanie ? dymienie ? może po prostu tłumik dziurawy. I co to znaczy że się vtec zapala przy d16z6 ?
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
LoOka
Berbeć
Posty: 45
Rejestracja: śr 14 mar 2012, 21:41:53
Lokalizacja: tarnów

#4

Post autor: LoOka »

laskosz480 pisze: I co to znaczy że się vtec zapala przy d16z6 ?
chyba mu chodzilo o CHECK'a ;)
gr33g
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: sob 11 lut 2012, 13:51:47
Lokalizacja: Lublin

#5

Post autor: gr33g »

nie nie nie. wiec bląd jest jeden 43 obwód paliwowy. (słyszałem ze wymiana lambdy załatwia problem?)

nic własnie,ani spalanie nie jest większe,ani dymić nie dymi,spadek mocy? hmm nie ładnie ciśnie.

a z tym Vtec'iem chodzi o to że,gdy pierwszy raz się tak zacięło to Vtec sie zapalił czyt. dioda od niego,


aaa ile musiałbym zainwestować w ta linke ?dużo z tym zabawy?
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#6

Post autor: Laskosz »

Z linką nie ma dużo zabawy. Skoro masz kontrolkę VTECa w d16z6 to znaczy że masz dłubane w kompie i może teraz on jest winny
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
ODPOWIEDZ