Zamek od bagażnika

Benny
Pełnoprawny User
Posty: 89
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 09:23:20
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Zamek od bagażnika

#1

Post autor: Benny »

Po zimie mam pewien problem z bagażnikiem, w zime czasami się nie chciał zamknąć (pewnie zamek zamarzał) teraz jest problem bo jak zamkne normalnie i podbije mi na jakichś nierównościach auto to bagażnik się otwiera :/ zawsze za każdym razem, moim prowizorycznym rozwiązaniem jest włożenie śrubokręta w środku bagażnika tak aby był zablokowany ten uchwyt, w ten sposób nie otwiera mi się bagażnik ale już jest problem bo nic do niego nie włoże jadąc gdzieś, bo bez tego "zabezpieczenia" się na bank otworzy.

Co mogę zrobić? Wymiana zamka? Jakaś regulacja? Wyregulować próbowałem ale nic z tego nie wyszło :/
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#2

Post autor: JokerNH »

Benny, proponuje coś poregulować może jest coś luźno , w najgorszym przypadku wymiana zamka..Ps może WD40 coś pomoże jeśli tam coś wpadlo..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
Benny
Pełnoprawny User
Posty: 89
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 09:23:20
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

#3

Post autor: Benny »

Próbowałem i za każdym razem gdy pociągne mocno za klape bagażnik sam się otwiera, mocne szybkie szarpnięcie i bagaznik otwarty :/
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#4

Post autor: JokerNH »

to wina zamka już nie trzyma..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
witchdog
Obeznany
Posty: 100
Rejestracja: śr 09 maja 2012, 02:05:47
Lokalizacja: EL

#5

Post autor: witchdog »

A sprężyna w zatrzasku tego zamka??
Żyj zdrowo, myśl pozytywnie
http://www.serpens-bio.pl/
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#6

Post autor: JokerNH »

witchdog, lepiej kupić nowy niż tak się bawić..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
damianek12
Podwójny As
Posty: 263
Rejestracja: śr 04 lip 2012, 18:45:48
Lokalizacja: Opole

#7

Post autor: damianek12 »

Nie koniecznie to wina zamka,Tez może jak dla mnie byc ten taki bolec na dole klapy (nie na zamku) ze jak zamykasz ten zamek nie zatrzaskuje się w ten bolec i masz nie domknięty.A w czasie jazdy/ruszenia się otwiera.Też miałem podobnie w innym aucie wina tego bolca podniosłem wyżej trochu i było ok.
Benny
Pełnoprawny User
Posty: 89
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 09:23:20
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

#8

Post autor: Benny »

damianek12 pisze:Nie koniecznie to wina zamka,Tez może jak dla mnie byc ten taki bolec na dole klapy (nie na zamku) ze jak zamykasz ten zamek nie zatrzaskuje się w ten bolec i masz nie domknięty.A w czasie jazdy/ruszenia się otwiera.Też miałem podobnie w innym aucie wina tego bolca podniosłem wyżej trochu i było ok.
Sprawdzałem zamknięcie od środka (w bagażniku) zatrzaskuje się ale jak bardzo mocno podbije bagażnik to wyskakuje z tego bolca :/ no nic innego chyba jak wymiana...
Awatar użytkownika
bartholomew982
Berbeć
Posty: 34
Rejestracja: pn 02 lis 2009, 13:49:15
Lokalizacja: Wiślinka

#9

Post autor: bartholomew982 »

a wbij w zamek śrubokręt albo jakiś pręt i spróbuj wyciągnąć przez zamek
sprawdź tez czy masz dobrze linkę założoną, mi niedawno spadłą linka z tyłu, pierw założyłem linkę z za dużym naciągiem i tez tak nie trzymało
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#10

Post autor: JokerNH »

bartholomew982 pisze:a wbij w zamek śrubokręt albo jakiś pręt i spróbuj wyciągnąć przez zamek
sprawdź tez czy masz dobrze linkę założoną, mi niedawno spadłą linka z tyłu, pierw założyłem linkę z za dużym naciągiem i tez tak nie trzymało
jak nie będzie skutkowało wymień zamek na używany już mówiłem Ci na początku bo to taka zabawa..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
Benny
Pełnoprawny User
Posty: 89
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 09:23:20
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

#11

Post autor: Benny »

JokerNH pisze:
bartholomew982 pisze:a wbij w zamek śrubokręt albo jakiś pręt i spróbuj wyciągnąć przez zamek
sprawdź tez czy masz dobrze linkę założoną, mi niedawno spadłą linka z tyłu, pierw założyłem linkę z za dużym naciągiem i tez tak nie trzymało
jak nie będzie skutkowało wymień zamek na używany już mówiłem Ci na początku bo to taka zabawa..
Ok jutro to sprawdzę i dam znać co i jak.

Sprawdzałem, podważając śrubokrętem zamek i wyskakiwał, spróbowałem naciągnąć trochę linkę i teraz się póki co nie otwiera, pojeżdżę trochę i dam znać ale został mały problem bo teraz zamek nie otwiera się z pilota :< pewnie za mocno naciągnąłem linkę ale zobaczymy, na razie jest ok :)
ODPOWIEDZ