nie zawsze zapala

szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

nie zawsze zapala

#1

Post autor: szatri »

Witam, problem może nie jest duży ale wkur********, mianowicie, jak wiecie honda zapala od dosłownie dotknięcia po pod pompowaniu paliwa, choć w moim przypadku to loteria (chodzi o zapalanie, pompa jest ok).
Na zapłonie pompa chwilę się załącza i można kręcić, i powinna zapalić, u mnie nie zawsze, zależy od widzi misie hondy.
Co ciekawe podczas kręcenia rozrusznikiem pompa się raz załączy innym razem nie, czasami udaje mi się odpalić na 3, może 5 lub 9 przekręceniem/wyjęciem kluczyka na zapłon/start.
Podczas tego przekręcania na off i zapłon pompa powinna za każdym przekręceniem pracować czy tylko za pierwszym podczas nabijania ciśnienia, bo z tym to różnie bywa u mnie??
Raz udało mi sie dosłownie na resztkach aku odpalić, pompa się odzywała między zapłonami, a innym razem już był cisza i kręcenie nie pomogło, i aku padł,a że byłem u kolegi podłączyłem aku pod prostownik i po godzinie odpaliła za pierwszym razem bez proszenia, dziwne.
Błędów w ecu brak, kontrolka tylko się świeci.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4504
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#2

Post autor: Grzesieek »

Hmmm... mogę się mylić, ale szukaj pod hasłem "przekaźnik pompy paliwa". To może być to.
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#3

Post autor: szatri »

To przekaźnik by miał takie widzi misie, raczej albo działa lub nie, dodam że jak zapale silnik to chodzi bezbłędnie aż do zgaszenia.
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#4

Post autor: grrruby »

może mieć takie widzimisię ;) w zasadzie chyba może to być uzależnione od głupiej temperatury, że jak mu przygrzeje to będzie świrował - głównie chodziło o zimne luty, a przelutowanie pomagało, kwestia z 20 minut i problem z głowy ;) powiem Ci tak: spróbuj, przekonasz się - jak nie pomoże to bedziesz szukał dalej ;) inaczej wymienisz pół auta a okaże się że wystarczyło przelutować styki - koszt zerowy ;)
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#5

Post autor: młody »

przekaźnik
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#6

Post autor: szatri »

Napiszcie jak to jest z pompowaniem paliwa przez pompkę za kilkukrotnym przekręceniem kluczyka na zapłon bez zapalania silnika, pompuję za każdym razem czy z początku??
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#7

Post autor: grrruby »

za każdym z tego co pamiętam
ODPOWIEDZ