jakie kable do wzmacniacza...?

Tematy związane z odsłuchem muzyki w samochodach.
RychuBMX
Nałogowiec
Posty: 643
Rejestracja: pt 18 lis 2011, 22:06:55
Lokalizacja: Łódź

jakie kable do wzmacniacza...?

#1

Post autor: RychuBMX »

Witam. Jak w temacie chcialem sie was spytac jakie kable zakupic do wzmacniacza sony EXM 302 ktory generuje potezna moc 2x30watt lub 1x60watt rms...(mialem nabyc wiekszy z deka ale byl nie sprawny,a ten dostalem).Odrazu dodam ze chodzi o kable ktore maja byc poprowadzone pod aku i mase... i tu rodzi sie moje pytanie... czy do wzmaka o takiej malej mocy musza byc grube kable pradowe,takie specjalne jak kupuja ludeczki do wzmakow, czy wystarczy kupic w castroramie troszke grubszego kabla i wystarczy....?
pasta725
Nałogowiec
Posty: 867
Rejestracja: śr 15 lut 2012, 11:41:36
Lokalizacja: grójec

#2

Post autor: pasta725 »

Powiedziałbym 5mm :P
Ale bez przesady.
10mm2 starczy, a jak bedziesz cos rozbudowywał to połóż 20mm2.
Możesz kupić kabel spawalniczy w castoramie.
Jeden kij, aby masa i plus miały ten sam przekrój ;)
Pamiętaj o dobrej chinchy, bo od niej zalezy jakość nadawanego sygnału ;)

Topic powinien być w car audio :P
RychuBMX
Nałogowiec
Posty: 643
Rejestracja: pt 18 lis 2011, 22:06:55
Lokalizacja: Łódź

#3

Post autor: RychuBMX »

o kurcze rzeczywiscie pomylilem dzialy... ehh czlowiek juz byl zmeczony i nie zauwazyl gdzie pisze....
a szczerze to wlasnie myslalem o takim 5mm lub troche wiecej,bo moc mala jest wiec i prad nie za duzy bd przewodzony wiec nie powinno byc problemu,a jak ten wzmak wpakuje o szybko nie bd zmienial bo nie potrzebuje armaty zadnej w bagaju :D a chinche to tak wiem ze trzeba juz lepsze kupic :gunsmilie:
pasta725
Nałogowiec
Posty: 867
Rejestracja: śr 15 lut 2012, 11:41:36
Lokalizacja: grójec

#4

Post autor: pasta725 »

Jak znajdziesz 7-8mm to kup ;)
Taki złoty środek :P
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#5

Post autor: grrruby »

akurat z kablami ja mam takie podejście, że nie zaszkodzi dać lepsze - wtedy jak Ci odbije, to wsadzasz sobie wzmacniacz mocniejszy i jest to kwestia 4 śrubek i paru wtyków :D a jeśli dasz "na styk" kabelek, to w razie ewentualnej zmiany musisz od nowa wykonywać tą samą robotę, czyli kupować i kłaść nowe, grubsze kable ;) tak, wiem, z rok na tym pojeździsz, może krócej, ale pomyśl, jeśli trafi Ci się okazyjnie jakiś fajny piecyk i uznasz, że akurat go chcesz? :gunsmilie:
RychuBMX
Nałogowiec
Posty: 643
Rejestracja: pt 18 lis 2011, 22:06:55
Lokalizacja: Łódź

#6

Post autor: RychuBMX »

Grrruby tez racja... tylko kurcze chcialem po kosztach poleciec bo teraz mam wydatkow na autko sporo a chcialem sobie podlaczyc tego wzmaka bo na pewno pomimo malej mocy bd sporo lepiej ciagnal niz radyjko.. a za ile mozna nabyc takie juz wmiare kable do wzmaka...? na firmach kabli sie nie znam a nie chce kupic jakis powiedzmy za 80zeta gdzie pisza ze to ....kupa!
poleccie moze cos to rozkminie sobie co i jak....
witchdog
Obeznany
Posty: 100
Rejestracja: śr 09 maja 2012, 02:05:47
Lokalizacja: EL

#7

Post autor: witchdog »

Masę też ciągniesz z aku czy gdzieś do budy mocujesz?? Wie ktoś jak będzie lepiej??
Żyj zdrowo, myśl pozytywnie
http://www.serpens-bio.pl/
pasta725
Nałogowiec
Posty: 867
Rejestracja: śr 15 lut 2012, 11:41:36
Lokalizacja: grójec

#8

Post autor: pasta725 »

Najlepiej z aku, ale najpowszechniej z budy.
Ile byś nie włożył do tego interesu, to dobre koło podstawą sukcesu :]
witchdog
Obeznany
Posty: 100
Rejestracja: śr 09 maja 2012, 02:05:47
Lokalizacja: EL

#9

Post autor: witchdog »

Przynajmniej na kablu się zaoszczędzi, dzięki za odp:>
Żyj zdrowo, myśl pozytywnie
http://www.serpens-bio.pl/
RychuBMX
Nałogowiec
Posty: 643
Rejestracja: pt 18 lis 2011, 22:06:55
Lokalizacja: Łódź

#10

Post autor: RychuBMX »

wznowie pytanko co do kabli gdyz jeszcze owy wzmak nie zamontowany,a wizja na sztukowanie kabla z metra poszla do lamusa,gdyz..... znalazlem w sklepie elektrycznym blisko mnie zestaw kabli do wzmaka firmy nie cieszacej zbytnio dobra renoma "peying", aczkolwiek mysle ze same kable to chyba bez wiekszej ruznicy jakie (grunt zeby przekruj bylodpowiedni... pomijam chinche bo to juz musi byc lepsiejsze...)
kaplet do mniejszej mocy ktory by byl mi odpowiedni kasztuje jak dobrze pamietam 36zeta... wiec nie duzo...
wiec pytanko czy jest ses brac? czy szukac czegos lepszej firmy i zapewne drozszego? dodam ze wzmak sony ale maly i slaby dosc bo 60watt rms... mam taki i na razie wiekszego mi nie trza...
kusi
Pełnoprawny User
Posty: 71
Rejestracja: pt 06 kwie 2012, 10:03:59
Lokalizacja: Zamość

#11

Post autor: kusi »

Mam u siebie ten zestaw z Peyinga, wszystko czego potrzebowałem do montażu znalazłem w nim, śmigam na tym zestawie już z pół roku i zero problemów. Polecam.
RychuBMX
Nałogowiec
Posty: 643
Rejestracja: pt 18 lis 2011, 22:06:55
Lokalizacja: Łódź

#12

Post autor: RychuBMX »

kusi pisze:Mam u siebie ten zestaw z Peyinga, wszystko czego potrzebowałem do montażu znalazłem w nim, śmigam na tym zestawie już z pół roku i zero problemów. Polecam.
nom ok kupilem te kabelki... dzieki za odp. (sory ze tak z opoznieniem :D )
a teraz kolejne pytanie bo w kostce od radia mam dwa wolne kable nie jeden ten co niby ma isc do wzmaka (ten co daje sygnal na wzmak) tylko jest on i jeszcze jeden.. a takze w zestawie tym kabli byly dwa takie cienkie bable i teraz pytanie-w wzmaku mam jedno wolne miejsce na ten kabel remote czy tam jakos tak,wiec do czego ten drugi? a takze dwa kable w zestawie? dodam ze nawet w spisie na pudelku nie jest wymieniony ten drugi??? jeden na zapas czy co? jak to podlaczyc? ogolnie to wiem jak sie podlacza tylko jakos zawsze widzialem ze byl jeden wolny kabel w kostce a i zestaw ma nie jeden tylko dwa?
miloosb88
Berbeć
Posty: 27
Rejestracja: śr 27 mar 2013, 13:35:24
Lokalizacja: Krotoszyn

#13

Post autor: miloosb88 »

W zasadzie ten drugi kabel jest Ci nie potrzebny jak masz jednego wzmaka:) kostka orginalna? powiedz jeszcze tylko jakiego koloru jest ten drugi wolny kabel?:)
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#14

Post autor: raizzo »

Jak masz dwa wolne kabelki to zapewne jeden to remote niebieski(kabel sterujący do wzmacniacza) a drugi to mute pomarańczowo biały (odpowiedzialny za całkowite wyciszenie radia np. podczas rozmowy przez tel.)
RychuBMX
Nałogowiec
Posty: 643
Rejestracja: pt 18 lis 2011, 22:06:55
Lokalizacja: Łódź

#15

Post autor: RychuBMX »

wiecie co Koledzy ale nie mam pojecia teraz jakiego sa koloru... na 90% jest czarny badz niebieski(a moze nawet oba)bo nie kojaze zeby tam byl jasny kabel. wiem ze jeden kabel jak podlaczalem do wzmaka w miejscie remote to nie bylo sygnalu a drugi byl... tylko zastanwia mnie do czego w zestawie kabli byly dwa cienkie a nawet w opisie byl tylko ten niebieski remote a czarnego w spisie nie bylo.
Jutro badz za 2-3dni bd wszystko ogarnial to jeszcze zerkne jakie to kolory i napisze,dodam ze radio JVC a kostka nie mam pojecia ale raczej nie ori bo kupowalem w elektrycznym do radia JVC i taka mi dal.Wszystko pasilo i dzial dobrze wiec nie zastanawialo mnie czy to ori czy jakis zamiennik...
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#16

Post autor: gruszecky »

czarny masa, niebieski sygnał, czerwony +12
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
ODPOWIEDZ