Powazny problem z hanią... :(

cricket
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: czw 28 kwie 2011, 20:12:58
Lokalizacja: Lbn

Powazny problem z hanią... :(

#1

Post autor: cricket »

cześć!
chłopaki i dziewczyny mam taki problem z hanna: nie moge wrzucic biegu ! wymieniłem wysprzęglik, pompe sprzęgła i dalej się nie da ;/ oprócz tego pod maską cos szumi, a po wcisnieciu sprzęgła ustaje, raz na 10x bieg wejdzie ale zazwyczaj jest opór i ni ch*ja... wszystko zaczeło się od tego, że rozbiłem szybe przednią i odkąd samochod stoi zaczeły sie dziac te dziwne trzeczy, wczesniej chodziło wszystko w miare dobrze. teraz mam pytanie opłaca się to robic? sprzęgło łapie nisko, pedał do pewnego momentu jest luźny, myslalem ze po wymianie wysprzęglika i pompy bedzie jakas poprawa, ale nic to nie pomogło... to szumienie to prawdopodobnie skrzynia tak? w takim wypadku byłoby ewentualnie do roboty sprzęgło, skrzynia i ta nieszczęsna szyba czyli koszt grubo ponad 2tysie za wszystko (za samochod dalem 3 1,5 roku temu) samochod ogolnie jest w dość średnim stanie najchętniej bym go sprzedał, ale z takimi dolegliwosciami chyba sie nawet sprzedawac tego nie opłaca, prosze o jakies konkretne rady co z tym zrobic, w civicu wymieniłem ostatnio bardzo duzo częsci miedzy innymi tuleje, sworznie, pompe sprzegła wysprzeglik, przeguby i normalnie jestem załamany tym co sie dzieje z tym autem teraz.. ...czy jedynym sensownym wyjsciem z tej sytuacji bylboy sprzedanie samochodu na częsci?
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#2

Post autor: Dj Diablo »

mysle ze synchronizatory na biegach albo półoś wyskoczyła któraś ciezki temat ja bym odrazu zmienil skrzynie :)
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#3

Post autor: szatri »

A ja bym stawiam na wytarte łapki sprzęgła/ ewentualnie samo sprzęgło do wymiany
kuzimaguzi
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 20:27:20
Lokalizacja: Kalwaria Z

#4

Post autor: kuzimaguzi »

Ja tez obstawiam sprzeglo no chyba ze lapa zeskoczyla z tej kuli co sie tam trzyma :flex:
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#5

Post autor: JokerNH »

a budę w jakim masz stanie ? zrób fotki auta i wyceniaj części a może kupisz nowego civa za dobrą kaskę ;) :gunsmilie:
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
cricket
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: czw 28 kwie 2011, 20:12:58
Lokalizacja: Lbn

#6

Post autor: cricket »

Buda w stanie śrendiem, z kazdej storny praktycznie jest jakis mały defekt, wgniotka czy cos.. no i te nadkola delikatnie podjedzone przez rudą pipe, ale za to podłoga w idealnym stanie 0 dziur, praktycznie bez rdzy :happy:
Czyli mówicie najprawdopodobniej sprzęgło do roboty? nie ma mozliwosci zeby to była jakas pierdółka niedroga?
a to chrobotanie, szumienie czy jak to nazwac, które ustępuje po wcisnieciu sprzegła to co to? bo czytalem troche i pisza, ze skrzynia :cyklop:
Czasami wejdzie bieg, ale raczej żadko to sie zdarza, na wyłączonym silniku wchodzą ładnie bez zadnych problemow. Dopuki jezdzilem samochodem to chodziło to dobrze, dopiero jak stoi w garazu od 2 miesiecy to takie dziwne akcje sie dzieja blee (sprzęgło nisko łapało, ale chodzic chodziło tak jak powinno wtedy raz na 10 imalem problem z wrzuceniem biegu, a teraz wchodzi raz na 10 :( )
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#7

Post autor: Laskosz »

to chrobotanie to łożysko na wałku sprzęgłowym. A co masz ciekawego w tym aucie co by mogło iść na handel ?
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
cricket
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: czw 28 kwie 2011, 20:12:58
Lokalizacja: Lbn

#8

Post autor: cricket »

wahacze przednie dolne z nowymi tulejami, sworznie załozone nówki 555, łozysko kola prawego, hamulce tył, pompa sprzęgła, wysprzeglik, końcówki drązków, spręzyny obnizające dosyc sporo nie wiem dokladnie ile, ale przy felgach 15 wygląda jakby nie było szpary :gunsmilie: kurde no nie wiem na cżesci to mi szkoda tego sprzedawac bo doinwestowałem ostatnio troche, te wszystkie wymienione częsci są nóweczki i praktycznie nie jezdzone bo zaraz po wymianie myłem samochod z pęknietą szybą i sie rozlazło na całą... i tak stała i stała, a teraz to sprzęgło... zalamac sie mozna :bored:

wyczytałem cos takiego:
"to nie jest łożysko oporowe, tylko na wałku głównym skrzyni (koszt około 75 PLN + robocizna). Oporowe wyje przy wciśniętym sprzągle."
ale czy to łozysko miałoby wplyw na wysprzęglanie? czy i to i to jest popsute :X
raz na jakis czas wejdzie bieg, nawet czasem jak oborty są niskie to częsciej wchodzi.
oktanxxx

#9

Post autor: oktanxxx »

Zdejmuj skrzynię to się okaże. Jak skrzynia to kupuj używkę i lataj dalej, jak sprzęgło to też kup co trzeba i tyle.
ODPOWIEDZ