Montaż klimy

MichalL

Montaż klimy

#1

Post autor: MichalL »

Witam. Jestem nowy na forum. Mieszkam w Szczecinie i tu właśnie szukam pomocy. Od około 4 miesięcy jestem posiadaczem hondy civic Vg. Jako że zaczyna robić się gorąco pomyślałem o montażu klimatyzacji. Mój problem polega na tym że zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Szukam więc osoby ze Szczecina która już to robiła (w silniku d-serii). Jeśli jest ktoś kto mógłby mi pomóc to proszę o kontakt. Co do ceny to myślę że jeśli taka osoba już się znajdzie to się dogadamy :) Pozdrawiam.
Mój e-mail: mlupa35@o2.pl
Awatar użytkownika
filipix
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: śr 23 wrz 2009, 12:46:53
Lokalizacja: Łódź

#2

Post autor: filipix »

Nie jest to raczej trudne. Jeśli masz kompletną klime, to odkręcasz 4 śruby, ściągasz schowek pasażera, wyciągasz plastik, w jego miejsce wstawiasz nagrzewnicę i rurkę odprowadzającą wodę. To na tyle w środku. W grodzi silnika łączysz wszystkie rury ze sobą, wstawiasz chłodnice, kompresor, podłączasz wiązke i tyle.
Wystarczy sobie rozplanować robotę, pomyśleć, wypic piwko i temat jest do ogarnięcia samemu. Powodzenia. Ja już swoją kończę :D
MichalL

#3

Post autor: MichalL »

A mógłbyś mi powiedzieć w którym miejscu montuje się skraplacz i czy to prawda że wiązka potrzebna do montażu klimy jest fabrycznie w każdym civicu?
alikk1
Pełnoprawny User
Posty: 87
Rejestracja: wt 20 gru 2011, 10:17:53
Lokalizacja: Ruda Śląska 1

#4

Post autor: alikk1 »

ja swoją klime ogarnąłem jakos w 4-5 godzinek z przerwami na piwo opalanko. Skraplacz czyli chlodnica klimy [dobrze mysle, bo teraz nie pamietam]. Jesli o to chodzi co mysle to jest w komorze silnika zaraz obok chlodnicy wody. Kompresor na łapie klimy przykrecony do bloku silnika i ramy pojazdy [najlepszy dostep od strony lewego nadkola] Co tam jeszcze, osuszacz czy tam filtr ususzacza tez nazwy pewny nie jestem ale jest na niego specjalne miejsce całkowicei po prawej tronie komory silnika, jak masz plyn od wspomagania, wyjmujesz baniaczek i tam masz oofem taką dziure. Ogolnie filozofii nie ma ;]
ja korzystałem z tego,
http://imageshack.us/photo/my-images/546/bop0100.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/15/bop0500.jpg/
napewno dasz rade, nie ma nic lepszego jak dziubac samemu przy samochodzie,powodzenia !
Black_EJ2


AIRTEL Ruda Śląska.. husiamy 80 ponad chodnikami
maciek.info

#5

Post autor: maciek.info »

Rownież jestem nowy i na wstępie chciałbym się przywita i podpią do tematu. Rówież szukam ''magika'' który zamontuje klime w moim civicu :) jestem z Warszawy, moge dojechac do hmm 100km? :P
pawela

#6

Post autor: pawela »

chłopy, z tym nie ma żadnej filozofii, montaż zajął mi 2 popołudnia, najwięcej zabawy jest z komporesorkiem, reszta idzie szybko i sprawnie.
Wiązke trzeba kupić - pod maską kończy się w prawym nadkolu, resztę trzeba dokupić z auta z klimą
alikk1
Pełnoprawny User
Posty: 87
Rejestracja: wt 20 gru 2011, 10:17:53
Lokalizacja: Ruda Śląska 1

#7

Post autor: alikk1 »

to zalezy który model, ja w EJ2 mialem juz pociagnieta wiązke i tak jak mowisz, jest przy prawym nadkolu po wewnętnej stronia [komora silnika]szcerze mowiac z kompresorem to mialem najmniej roboty, poneiwaz najwiecej czasu zajelo mi poskaldanie wszystkich rurek,zeby do siebie pasowaly iraz do ogolnego rozmieszczenia w komorze silnika. Gdybym teraz to robil to 2-3 godzinki z palcem nie powiem gdzie, zrzucic lewe nadkole, zderzak, akumulator wraz z jego podstawą i tyle ;]

tak jak pawela pisze,to nie ma wiela roboty,przede wszystkim chęci, potem dobry rysunek [przeslalem wam wyzej szczegolowy ! ] i tyle ;] i gra muzyka
Black_EJ2


AIRTEL Ruda Śląska.. husiamy 80 ponad chodnikami
MichalL

#8

Post autor: MichalL »

http://i979.photobucket.com/albums/ae27 ... c952c4.jpg Wie ktos moze czy to jest wtyczka od klimy? Jak sie stoi na przeciwko, od przodu auta to wiazka idzie prawym nadkolem i wychodzi pod prawa lampe i tam wlasnie znajduje sie ta wtyczka.
MichalL

#9

Post autor: MichalL »

^ Nikt nie wie co to za wtyczka?
alikk1
Pełnoprawny User
Posty: 87
Rejestracja: wt 20 gru 2011, 10:17:53
Lokalizacja: Ruda Śląska 1

#10

Post autor: alikk1 »

mozliwe ale glowy nie dam.
najprościej sprawdzic ?
kum kompletną klime z kompletną wiązka, popodłączaj wszystko i dowiesz sie czy to z klimy czy tez nie.
Black_EJ2


AIRTEL Ruda Śląska.. husiamy 80 ponad chodnikami
pawela

#11

Post autor: pawela »

jedyne kable od klimy wychodządze z auta idą po stronie pasażera, za reflektorem pod dolotem. Dalej idzie wiązka którą musisz dokupić z klimą
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#12

Post autor: Piterex »

MichalL pisze:http://i979.photobucket.com/albums/ae27 ... c952c4.jpg Wie ktos moze czy to jest wtyczka od klimy? Jak sie stoi na przeciwko, od przodu auta to wiazka idzie prawym nadkolem i wychodzi pod prawa lampe i tam wlasnie znajduje sie ta wtyczka.

to na zdjeciu to jest wtyczka od silniczka regulującego lampe
chester1001
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: wt 13 mar 2012, 11:10:45
Lokalizacja: Bierutów

#13

Post autor: chester1001 »

ja mam pytanie odnośnie osuszacza, gdzie on ma być zamocowany, bo mam tylko z tym problem :P
Horizon
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: pt 22 kwie 2011, 21:14:30
Lokalizacja: Zagłębie

#14

Post autor: Horizon »

osuszacz jest w dziurze pod wlewem zbiornika płynu do spryskiwaczy, czyli tam gdzie najtrudniej go upchnąć :happy:
chester1001
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: wt 13 mar 2012, 11:10:45
Lokalizacja: Bierutów

#15

Post autor: chester1001 »

tak też myślałem... dzięki ;) a jeszcze mam pytanie odnoście wtyczki która wchodzi w nagrzewnice od klimy, gdzie jest końcówka? ona jest gdzieś spięta czy trzeba dokupić ją i pod co się ją podpina ewentualnie?
Awatar użytkownika
filipix
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: śr 23 wrz 2009, 12:46:53
Lokalizacja: Łódź

#16

Post autor: filipix »

Ta wtyczka powinna sobie być na wierzchu przyklejona do całej wiązki kabinowej. Jak ściągniesz schowek to powinieneś ja zobaczyć.
chester1001
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: wt 13 mar 2012, 11:10:45
Lokalizacja: Bierutów

#17

Post autor: chester1001 »

jakaś wtyczka jest ale nie pasuje :P chyba, że przeoczyłem jakąś inną. Tam jest tylko wolna wtyczka na klimę czy jeszcze jakaś do czegoś jest? aha i jak wygląda podpięcie włącznika do panelu? Bo jeszcze nie dorwałem go, tylko się go wczepia w panel czy trzeba jakieś kable pociągnąć?
Horizon
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: pt 22 kwie 2011, 21:14:30
Lokalizacja: Zagłębie

#18

Post autor: Horizon »

Wtyczka może nie pasować jeśli klima jest z rocznika do 94 a samochód od 95 lub odwrotnie :) w jednym przypadku (r12) są dwa piny a w drugim (r134a) trzy piny. Wtyczki tam inne są ale dużo bardziej na prawo.
Da się to ogarnąć przy połączeniu dwóch kabli razem ale o tym to by się musiał wypowiedzieć ktoś kto tak robił bo ja nie kojarzę które :)

A co do przycisku to wystarczy go po prostu włożyć w panel w miejsce zaślepki i ot cała filozofia :P
pawela

#19

Post autor: pawela »

przerabiałem to, mam auto '92, klima '95 i tę jedną wtyczkę przerabiałem, opisane jest na ckpl
Toki
Podwójny As
Posty: 295
Rejestracja: pt 11 lut 2011, 13:08:46
Lokalizacja: Lublin

#20

Post autor: Toki »

a przerabial to ktos w D13B2 w noblesie tez bez większych problemow ?
ODPOWIEDZ