Fotoporadnik MONTAŻ STEROWNIKA CENTRALNEGO ZAMKA NA PILOTA

Czyli jak to zrobić i się nie narobić.
motomaniek10
Pełnoprawny User
Posty: 92
Rejestracja: ndz 29 sty 2012, 22:23:49
Lokalizacja: Kraków

#21

Post autor: motomaniek10 »

Mając wolny dzień po świętach podłączyłem te kierunki, żebyście się już nie mieli do czego przyczepiać;)

Nadal uważałem, że nie potrzebuje do tego przeprowadzać przewodów przez drzwi.

Znalazłem 2 kabelki, które sterują prawym zamkiem.
Raz jest na nich + i - a raz - i +.
Zastosowałem 2 przekaźniki bez diody na cewce-obojętna biegunowość sterowania.
Jak siłownik prawy dostaje impuls to załączają się przekaźniki.
Chyba się domyślacie jak zrobiłem resztę:
plus stały -> bezpiecznik ->przekaźniki -> przewody sterowania kierunkami.

Obrazek
damianek12
Podwójny As
Posty: 263
Rejestracja: śr 04 lip 2012, 18:45:48
Lokalizacja: Opole

#22

Post autor: damianek12 »

A ma ktoś jakieś wskazówki jak montuje się to w sedanie? bo siłownik u nas musi być inaczej.
sx200293
Forumowy As
Posty: 157
Rejestracja: pn 10 lut 2014, 14:31:33
Lokalizacja: Sanok

#23

Post autor: sx200293 »

Panowie muszę się dopiąć do tematu. Chce założyć u siebie sterownik z pilotem.niestety po przeczytaniu wielu poradników
/Tutoriali nie wiem czy muszę zakupić sterownik z słownikiem czy wystarczy mi sam sterownik z kluczykami. Dodam że mam hanie w hb z 95r. I mam centralny zamek jedynie z kluczyka. P.s. Google czasami miesza w głowie :-)
Black_Devil
Berbeć
Posty: 46
Rejestracja: pn 17 mar 2014, 07:49:16
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 30

#24

Post autor: Black_Devil »

To i ja się przy okazji podłącze. Jest możliwość, żeby założyć centralke i wpiąć się w światła, ale np. pozycyjne? Chodzi mi o to, że gdy wysiadam z samochodu w nocy, a jest tak często to oświetlały by mi drogę i powiedzmy po tych 30 sek. by się wyłączały. Dużo zabawy było by z czymś takim?
froscio
Pełnoprawny User
Posty: 92
Rejestracja: ndz 23 maja 2010, 18:26:55
Lokalizacja: Nakło Śląskie

#25

Post autor: froscio »

Black_Devil pisze:To i ja się przy okazji podłącze. Jest możliwość, żeby założyć centralke i wpiąć się w światła, ale np. pozycyjne? Chodzi mi o to, że gdy wysiadam z samochodu w nocy, a jest tak często to oświetlały by mi drogę i powiedzmy po tych 30 sek. by się wyłączały. Dużo zabawy było by z czymś takim?
na elektrodzie jest schemat jak skonstruować taki moduł
Mela
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 05 sie 2013, 14:47:15
Lokalizacja: Rzeszów/Sieniawa

#26

Post autor: Mela »

sx200293 pisze:Panowie muszę się dopiąć do tematu. Chce założyć u siebie sterownik z pilotem.niestety po przeczytaniu wielu poradników
/Tutoriali nie wiem czy muszę zakupić sterownik z słownikiem czy wystarczy mi sam sterownik z kluczykami. Dodam że mam hanie w hb z 95r. I mam centralny zamek jedynie z kluczyka. P.s. Google czasami miesza w głowie :-)
U mnie przy drzwiach od kierowcy nie było ,otwórz kluczykiem drzwi od strony pasażera i zobacz czy otworzą się drzwi kierowcy i będziesz miał odpowiedź na pytanie.
ODPOWIEDZ