Zwarcie

sparco911
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: pt 11 lis 2011, 11:01:40
Lokalizacja: Sucha.B

Zwarcie

#1

Post autor: sparco911 »

Witam mam taki problem może ktoś z was spotkał z takim czymś że gdy włączam radio lekko zaświecają się żarówki np od liczników podświetlania rejestracji czy postoje ale nie jest to podświetlenie pełną mocą tylko lekkie gdy wyłączę radio żarówki gasną zauważyłem że nie mam prądu w zapalniczce i zegar świeci się dopiero gdy przekręcę stacyjkę więc pomyślałem że to wina bezpieczników i próbowałem wymienić ale gdy go wkładam jest iskra bezpiecznik się nie pali radio gra ale dalej nie ma zapalniczki ani zegarka więc musi być gdzieś zwarcie tylko nie wiem gdzie go szukać może coś podpowiecie był bym wdzięczny pozdrawiam
motomaniek10
Pełnoprawny User
Posty: 92
Rejestracja: ndz 29 sty 2012, 22:23:49
Lokalizacja: Kraków

#2

Post autor: motomaniek10 »

Masz gdzieś kolego masę urwaną/odkręconą/niedokręconą. Radio zamiast brać masę z blachy pobiera ją przez włókna żarówek lekko je rozgrzewając i jednocześnie brakująca masa powoduje brak napięcia tam gdzie zauważyłeś. Weź miernik i zmierz czy masa zapalniczki jest połączona z blachą. Jeżeli nie to jesteś w połowie sukcesu. A jeżeli nie będziesz mógł znaleźć brakującej masy to weź przylutuj kabel (tylko nie cienki) tam gdzie jej brakuje (np masa zapalniczki czy zegarka) i zarób na drugim końcu kabel-oczko a następnie przykręć do innego punktu masowego.
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#3

Post autor: JokerNH »

Miałem podobnie tylko że mi godziny nie wyświetlał zegarek wogóle się nie podświetlał i radio działac działało tylko że np nie zapisywało stacji FM cały czas były kasowane ;/ Sprawdz jeszcze raz dokładnie bezpiecznik w skrzynce pod maską , podajże jest to bezpiecznik nr 10 ale to się upewnij albo ktoś niech ktoś z kolegów mnie upewni i ma moc 7,5 to wiem na bank tak więc sprawdz jeszcze raz na spokojnie :P
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
sparco911
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: pt 11 lis 2011, 11:01:40
Lokalizacja: Sucha.B

#4

Post autor: sparco911 »

Bezpieczniki mam dobre a ten o którym mówisz 7,5A to back up sprawdzałem go na samym początku ale jest dobry dzięki za odpowiedzi spróbuje zrobić tak jak radzi kolega motomaniek10 jak znajdę trochę czasu i dam znać czy pomogło
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#5

Post autor: JokerNH »

bez miernika to nie zabawa jednak wiem coś o tym :)
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
motomaniek10
Pełnoprawny User
Posty: 92
Rejestracja: ndz 29 sty 2012, 22:23:49
Lokalizacja: Kraków

#6

Post autor: motomaniek10 »

Możesz spróbować na krótko na razie podpiąć masę zapalniczki do wolnej masy w budzie. Jeżeli jesteś przezorny to na tym kablu próbnym załóż bezpiecznik 7,5A, nawet na skrętkę ale załóż. Pozdro.
ODPOWIEDZ