Zwrot civia.

Dyskusje ogólne.
Adam93
Podwójny As
Posty: 206
Rejestracja: sob 31 gru 2011, 14:09:11
Lokalizacja: Działoszyn

#21

Post autor: Adam93 »

Bo wasze teksty widzialy galy co braly sa dziwne , moze powinienem rozkrecic auto u kolesia ? Skrzynia biegow jest padnieta (jest to wada ukryta) i chce tylko odpowiedz czy jezeli nie zostalem poinformowany o wadach samochodu i auto posiada duzo wad ukrytych moge odstapic od umowy na ktorej jest artykul i żądać zwrotu pieniędzy :

art.4. Kupujacy zapoznal sie ze stanem technicznym pojazdu bedacego przedmiotem umowy i nie zglasza do niego zastrzezen.W zwiazku z powyzszym strony wylaczaja uprawnienia kupujacego do dochodzenia rozszczen z tytulu wad pojazdu ujawnionych po dniu zakupu
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#22

Post autor: Walnuts.inc »

Według artykułu 4 nie możesz, no chyba że w ten sam dzień byś go chciał oddać (fraza "po dniu zakupu").
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Zientas
Potrójny As
Posty: 372
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 14:02:05
Lokalizacja: Żory

#23

Post autor: Zientas »

nic Ci to nieda. Mowisz ze skrzynia trup jechales i niewidziales?? on tez powie ze niewiedzial ze skrzynia pada bo sie niezna ze auto bite niewiedzial bo on niemial wypadku. człowieku pusc te auto dalej komus. albo jezdzij tym i zbieraj na lepszy. a sad itp niewarto kasa w błoto a szansa 1na100 ale twoja decyzja.
Adam93
Podwójny As
Posty: 206
Rejestracja: sob 31 gru 2011, 14:09:11
Lokalizacja: Działoszyn

#24

Post autor: Adam93 »

Sprzedalbym za cene z umowy tylko ciekawe czy ktos kupi , sa chetni ?
5.700zł oc i przeglad do 2013r. !!!!
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#25

Post autor: młody »

Adam93 masz 7 dni na zwrot auta i nie ważne jakie paragrafy były w umowie.
BZDURA

Adam zostaje Ci jedynie pchnąć to dalej - czyt. szukać kogoś kto da się nabrać ... ;)
Adam93 pisze:auto posiada duzo wad ukrytych moge odstapic od umowy na ktorej jest artykul i żądać zwrotu pieniędzy
skrzynia, kluczyk i nie wiem co tam jeszcze wypisywałeś - to nie są wady ukryte ! wszystko widziałeś, macałeś, mogłeś się przejechać .. posłuchać, mogłeś oczywiście zabrać auto do specjalisty na sprawdzenie - nie zrobiłeś tego ? niestety, ale Twój pech, zapoznałeś się ze stanem technicznym pojazdu i go kupiłeś, strata czasu na próby odkręcenia tego
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#26

Post autor: grrruby »

Każde auto należy dokładnie sprawdzić, najlepiej na stacji diagnostycznej i z kimś, kto zna się na rzeczy. Wiedziałbyś od razu co jest nie tak, co należy naprawić i jaka była przeszłość pojazdu i wtedy dopiero świadomie podpisujesz umowę, a zwłaszcza paragraf mówiący o tym, że znany jest Ci stan samochodu. Jeśli tego nie zrobiłeś, to sam jesteś sobie winien - przykro, ale taka jest prawda. Człowiek na szczęście uczy się na błędach - z następnym będzie lepiej ;)

P.S. nie załamuj się, to tylko kasa ;) w dodatku chociaż jakąś część jesteś w stanie odzyskać, a od utraty kasy się przecież nie umiera ;) trzeba być zawsze dobrej myśli i nastawiać się pozytywnie do otoczenia, więc trzymaj się chłopie ;)
niuniexPL
Natchniony
Posty: 1940
Rejestracja: wt 09 sie 2011, 19:34:51

#27

Post autor: niuniexPL »

Kasy nie odzyskasz, to samo przeżyłem i się wywinął :)
ksrekin

#28

Post autor: ksrekin »

Ja to przeżyłem 2 razy, teraz jak kupuje to trzepie samochód aż sprzedającemu się słabo robi :)
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#29

Post autor: Uszy »

Adam93, tak czytam i czytam ten Twój temat i Ty masz pretensje do użytkowników, że piszą widziały gały co brały, ale taka jest prawda. Nikt Cie nie zmuszał do kupna akurat tego auta, na pewno nikt Cie nie pospieszał przy zakupie i mogłeś do woli sobie auto oglądać. Jeśli się nie znałeś na mechanice to już Twój problem i kupiłeś auto które dla Ciebie nie było warte swojej ceny. Uważam, że chwilami ciskasz się dlatego, że prawda w oczy kole i że dałeś się naciąć.
Adam93
Podwójny As
Posty: 206
Rejestracja: sob 31 gru 2011, 14:09:11
Lokalizacja: Działoszyn

#30

Post autor: Adam93 »

A walczyc jeszcze o obnizenie ceny lub naprawe uszkodzonych rzeczy przez sprzedajacego juz nie ma sensu :(

A tak na wasz rozum oplaca sie robic ta skrzynie , naprawiac silnik ktory bierze olej , amortyzatory sa do wymiany,opadniete i krzywe drzwi,niedzialajace zamki itd. Jak wspominam to honda za 6K aby doprowadzic ja do stanu normalnego uzytku przekrocze 10tys. a na alledrogo vtec w bardzo dobrym stanie po 7-8k są.
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#31

Post autor: Uszy »

Adam93 pisze:,opadniete i krzywe drzwi,niedzialajace zamki itd.
a tego też nie widziałeś jak kupowałeś? Piszesz o ukrytych wadach, a te rzeczy widać gołym okiem jak oglądasz auto.

Jak masz kasę to rób, jak nie to sprzedawaj i kup coś innego.
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#32

Post autor: Laskosz »

A ile jesteś w stanie sam przy nim zrobić ? A co z tą skrzynią się dzieje ? Trzeba całą wymienić ? Mi na takie usterki myśle że wystarczyło by ok 1000 zł i oczywiście praca przy tym. Fakt że kupiłem 5g które miało mniej mankamentów dużo taniej ale twój przypadek nie jest powodem do załamywania się. W jakim stanie blacha i lakier ?
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Adam93
Podwójny As
Posty: 206
Rejestracja: sob 31 gru 2011, 14:09:11
Lokalizacja: Działoszyn

#33

Post autor: Adam93 »

Fakt wziolem ze soba takiego mechanika , ktory twierdzil,ze przy aucie tylko lozysko sprzegla jest nie tak , blacha nie ma rdzy widac szpachle i jest w paru kolorach .

laskosz pociesz mnie ile dales za 5g vtec ?
ksrekin

#34

Post autor: ksrekin »

A tak wogule to co to za civic, bo gadamy , gadamy, a nie wiadomo tak ogólnie o czym. Jaki silnik, który rok, jaki model.
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#35

Post autor: Laskosz »

laskosz pociesz mnie ile dales za 5g vtec ?
Jak Ci napisze to Cię raczej nie pociesze. ksrekin, z tego co widziałem w innym temacie to chyba eg5
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Adam93
Podwójny As
Posty: 206
Rejestracja: sob 31 gru 2011, 14:09:11
Lokalizacja: Działoszyn

#36

Post autor: Adam93 »

Civic 3d 92r. eg4 silnik d16z6 buda przebieg 220tys. silnik 180k. sprzedam 5700zł !!! :)
Roznicy procz cenowo miedzy d15b2 a d16z6 nie ma mechnaik mi skrzynie wycenił na 500zł, a na alledrogo chodza po 200-300zł , powiem wam ,ze oleju nic nie ubywa , dzwonilem do tego zlodzieja to mowi ze ona bierze olej tylko powyzej 6tys. obr ?
niuniexPL
Natchniony
Posty: 1940
Rejestracja: wt 09 sie 2011, 19:34:51

#37

Post autor: niuniexPL »

haha :D za 5700.. Powodzenia w sprzedaży :D Ja bym dał max 3k jak bym miał tyle do roboty przy tym :)

a kopci jak odcina?
Adam93
Podwójny As
Posty: 206
Rejestracja: sob 31 gru 2011, 14:09:11
Lokalizacja: Działoszyn

#38

Post autor: Adam93 »

Nie kopci , 3 tys. za vteca ? powodzenia w szukaniu , autkiem smigam i dobrze sie jezdzi , odcinka nie wiem na obrotomierzu bylo niecale 8 i nie odcielo ? Ale juz sie check swiecil :D
niuniexPL
Natchniony
Posty: 1940
Rejestracja: wt 09 sie 2011, 19:34:51

#39

Post autor: niuniexPL »

Kompa zresetuj, może to pomoże w odszukaniu odcinki :P

Tak.. Mówisz że bierze rdza i jest szpachla, mówisz że drzwi opadnięte, mówisz że silnik bierze olej, mówisz że w kilku kolorach to fajnie bity musiał być... Każdy fakt zmniejsza cenę
Adam93
Podwójny As
Posty: 206
Rejestracja: sob 31 gru 2011, 14:09:11
Lokalizacja: Działoszyn

#40

Post autor: Adam93 »

Udaj,ze tego nie slyszales :DWiesz auto 20 letnie nie bedzie idealne :D
Jak zresetowac kompa i jak wyglada taki przebieg operacji ? Moze dam go na warsztat niehc podepna pod komputer i tam wyskoczy co i jak , jest tez zwarcie jak reguluje swiatla to sie check swieci :/
Zablokowany