Szyberdach otwiera sie do połowy i dalej niechce ??

grzeslaw9
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: ndz 18 wrz 2011, 10:49:01
Lokalizacja: Zamość

Szyberdach otwiera sie do połowy i dalej niechce ??

#1

Post autor: grzeslaw9 »

Szyber otwiera mi sie do połowy, nie idzie go ani delikatnie pchnac ani nic :D elektryka działa tylko ten stoi. miał ktos taki problem ??
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4504
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#2

Post autor: Grzesieek »

Spróbuj przesmarować prowadnice, mi się przycinał i pomogło.
Kondraczek
Podwójny As
Posty: 244
Rejestracja: wt 03 sie 2010, 20:09:21
Lokalizacja: Bezwola/Lublin

#3

Post autor: Kondraczek »

Osobiście polecam do tego ustrojstwa smar biały półstały. Jest w sprayu, a jak psikniesz to się nie rozpływa tylko trzyma się powierzchni.
grzeslaw9
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: ndz 18 wrz 2011, 10:49:01
Lokalizacja: Zamość

#4

Post autor: grzeslaw9 »

no dzieki chłopaczki zrobiłem tak jak mowicie ale po dłuzszym ogladaniu co dalej sie dzieje znalazłem ze taka mała spręzynka w gumce mi odczepiła sie od takiego plasticzku podłóżnego co idzie w prowadnicy, teraz wiem ze musze wyjac szyber i jakas ja zamontować tylko tu pytanie czy macie gdzieś jakis fotoporadnik jak pomału wyjać szyber ??
Kondraczek
Podwójny As
Posty: 244
Rejestracja: wt 03 sie 2010, 20:09:21
Lokalizacja: Bezwola/Lublin

#5

Post autor: Kondraczek »

Nie wiem czy jest jakiś fotoporadnik odnośnie wyciągania szyberdachu, ale tak w skrócie:
-ściągnąć od środka taką jakby uszczelkę do okoła dziury na szyber,
-odkręcić lampke z podsufitki,
-odkręcić zasłoneczniki i rączki nad drzwiami pasażera i z tyłu,
-wyciągnąć z tyłu taka jakby uszczelke, która jest założona trochę na podsufitkę, trochę na blache(jak zajrzysz od tyłu to zobaczysz o co chodzi),
- wypiąć listwy z przednich słupków,
- wypiąć tylne plastiki te przy szybie( jak wyciągniesz całkiem to będziesz miał łatwiej wyciągnąć posufitkę, ale da się zrobić odchylając je tylko),
- odkręcić i wyciągnąć wszystkie kołki trzymające podsufitkę(do okoła, jak się za to zabierzesz to je zobaczysz) i wytachać ja z samochodu,
- odpiąć kostki prądowe od szyberdziury i odpiąć wężyki odpływowe,
- odkręcić szyber(chyba na 4 śrubach się tzryma, albo na 6. Już nie pamiętam),
- wyciągnąć szyber
Pewnie coś zapomniałem, ale to nie takie trudne jak się wydaje.
Przyda Ci się do pomocy druga osoba, bo samemu ciężko trzymać na głowie szyber i odkręcać śruby, ale da się;)
Aha, opisałem to na własnych doświadczeniach i dotyczy to budy HB. Nie masz w profilu jaką bude masz.
grzeslaw9
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: ndz 18 wrz 2011, 10:49:01
Lokalizacja: Zamość

#6

Post autor: grzeslaw9 »

No ja mam Eg4 takze Twoj opis mi pasuje :) zabiore sie do tego na weekendzie bo teraz niemam zbytnio jak ale dzieki za małe wskazówki :) bede sie odzywał jak cos:)
ODPOWIEDZ