Kontrolka Oleju Pomocy !

Lukasinho444
Obeznany
Posty: 107
Rejestracja: czw 23 cze 2011, 15:20:00
Lokalizacja: Mysłowice

Kontrolka Oleju Pomocy !

#1

Post autor: Lukasinho444 »

Witam. Mam taki problem . od pewnego czasu kontrolka oleju po odpaleniu silnika zaczeła pózniej gasnac. Po pewnym czasie zaczeła swiecic ,mrugac i tak na okrągło az zaczeła swiecic na dobre czasem migajac . Pojechałem do mechanika wymienił czujnik oleju i cisnienia oleju i problem jest ten sam . Dzisiaj na piątym biegu samochód jechał maksymalnie z gazem wcisnietym do konca 110 km/h .Dodam ze nie bierze oleju, silnik sie nie trzaska ,obroty w porzadku. Czy to moze byc brak cisnienia ?? Prosze o pomoc moze ktos z czyms podobnym miał do czynienia .
Awatar użytkownika
SCKAPE
Nałogowiec
Posty: 974
Rejestracja: sob 23 lip 2011, 16:44:28
Lokalizacja: Stockport

#2

Post autor: SCKAPE »

moze - kontrolka od oleju tak naprawde nie pokazuje jego braku tylko za niskie cisnienie oleju. wiecc albo czujnik, albo elektryka (moze w zegarach cos sie popieprzyło) albo faktcznie masz za niskie cisnienie - a jedyny powod jaki znam dla niskiego cisnienia to mało oleju, sa na pewno jeszcze inne ale nie wiem jakie...
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2688
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#3

Post autor: Laskosz »

moze smok w misce olejowej się przytkał
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
RastaMan81

#4

Post autor: RastaMan81 »

Lukasinho444 pisze:piątym biegu samochód jechał maksymalnie z gazem wcisnietym do konca 110 km/h

czyli to co napisał scape wykluczamy
SCKAPE pisze:albo czujnik, albo elektryka (moze w zegarach cos sie popieprzyło)
najprawdopodobniej
SCKAPE pisze: masz za niskie cisnienie
ale z tym do mechanika i to dobrego/zaufanego
Lukasinho444
Obeznany
Posty: 107
Rejestracja: czw 23 cze 2011, 15:20:00
Lokalizacja: Mysłowice

...

#5

Post autor: Lukasinho444 »

Już wiadomo co jest. Walnieta pompa oleju ... wiec trzeba wymieniac tylko czy szukac jakiejs uzywki czy nowej co polecacie ??
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4511
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#6

Post autor: Grzesieek »

Myślę, że dobra używka wystarczy. Rzadko się zdarza, żeby było z nią coś nie tak.
Zientas
Potrójny As
Posty: 372
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 14:02:05
Lokalizacja: Żory

#7

Post autor: Zientas »

Zdecydowanie szukaj jakiejs dobrej używki niekoniecznie najtanszej. A swoją drogą to chyba nikt z nas na to niewpadł że to pompa oleju:P
ODPOWIEDZ