Stożek

Spoonek

Stożek

#1

Post autor: Spoonek »

Witam mam civic'a z silnikiem d16b7.Stożek dostarcza wiecej powietrza wiec trzeba to zrekompensowac wieksza iloscia paliwa i moje pytanie czy on sam zobie zwiekszy to dawke paliwa czy musze cos zrobic?
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#2

Post autor: Laskosz »

Sam stożek możesz zamontować dla wrażeń dźwiękowych albo dla wyglądu pod maską, bo na pewno nie dla poprawy osiągów. Nie musisz się martwić o to że będzie mało paliwa
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4503
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#3

Post autor: Grzesieek »

To działa tak, że m.in. na podstawie ilości powietrza wyznaczana jest dawka paliwa... Nie musisz nic robić, zakładasz i masz stożek... 1,5KM i 20pkt lansu... Wiadomo, że przy grubszych modach wymagane jest strojenie tego całego bajzlu, ale po samym stożku nie ma sensu tego robić.
Zientas
Potrójny As
Posty: 372
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 14:02:05
Lokalizacja: Żory

#4

Post autor: Zientas »

Stożek wizualnie wygląda i daje dzwiek lepszy ale mocy raczej nie:P
Spoonek

#5

Post autor: Spoonek »

A ha dzięki.Jeszcze jestem w to zielony ale mam zamiar to zmienic.
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2837
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#6

Post autor: K23 »

...i przy okazji stożek wciąga syf, jeżeli kupisz jakiś szajs za 40 zł. to z filtrowaniem będzie on miał mało wspólnego. ;)
Teoretycznie jeśli chodzi o dawkę paliwa i działanie silnika po takim "modzie", to można mu zrobić reset. Prawidłowo przeprowadzona cała procedura na pewno dobrze wpłynie na spalanie, wolne obroty i może odzyska z 0.001 konia. ;)
RastaMan81

#7

Post autor: RastaMan81 »

Spoonek pisze:Witam mam civic'a z silnikiem d16b7
był taki??? chyba D15B7
lwyszomirski1
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: sob 15 paź 2011, 16:19:59
Lokalizacja: warszawa

#8

Post autor: lwyszomirski1 »

a jak ja zamontowałem i pedał do podłogi to obroty wchodziły a skazowka predkosciomieza bardzo wolno szła do góry wiecie dlaczego?
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2837
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#9

Post autor: K23 »

lwyszomirski1 pisze:a jak ja zamontowałem i pedał do podłogi to obroty wchodziły a skazowka predkosciomieza bardzo wolno szła do góry wiecie dlaczego?
To tak jakby sprzęgło się ślizgało, ale po zamontowaniu stożka? :D
lwyszomirski1
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: sob 15 paź 2011, 16:19:59
Lokalizacja: warszawa

#10

Post autor: lwyszomirski1 »

tak tylko na stozku a na normalnym jest dobrze filtrze
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#11

Post autor: Danio »

Za dużo powietrza lub za mało według mnie ;]
jestem Danio - jakieś pytania?!
luxu$

#12

Post autor: luxu$ »

Może stożek był zapchany? :D czasem przydaje się do wyczyścić :D
Nowotny90
Pełnoprawny User
Posty: 68
Rejestracja: pt 08 cze 2012, 08:33:05
Lokalizacja: ŁÓDŹ

#13

Post autor: Nowotny90 »

lwyszomirski1 pisze:tak tylko na stozku a na normalnym jest dobrze filtrze
Moim zdaniem za dużo ciągnął powietrza . I jeżeli nie odgrodziłeś stożka to ciągnie ciepłe powietrze które jak wiadomo mam mniej tlenu od chłodniejszego .
Tarcze do FLEXA Do cięcia Metalu. Ceny Hurtowe !! Duże i Małe tarcze. 660866378 gg5385082
motomaniek10
Pełnoprawny User
Posty: 92
Rejestracja: ndz 29 sty 2012, 22:23:49
Lokalizacja: Kraków

#14

Post autor: motomaniek10 »

Stożki to jednak syf. Niestety przekonałem się na przykładzie własnego silnika. Stożek Simota nasączony olejem K&N a i tak drobny piach mi zaciągało. Wymieniłem pierścienie i zrobiłem głowicę, założyłem oryginalną obudowę filtra, kupiłem nowy wkład i wybiłem sobie stożki z głowy :bangin:
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2837
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#15

Post autor: K23 »

motomaniek10 pisze:Stożki to jednak syf. Niestety przekonałem się na przykładzie własnego silnika. Stożek Simota nasączony olejem K&N a i tak drobny piach mi zaciągało. Wymieniłem pierścienie i zrobiłem głowicę, założyłem oryginalną obudowę filtra, kupiłem nowy wkład i wybiłem sobie stożki z głowy :bangin:
Brawo! :thumbsup:
Do jazdy na co dzień nie założę nigdy stożka, jak ktoś robi 4-5 tyś. rocznie to ok. ;) Sam mam wkładkę Simoty i na nią też ludzie jęczą, nie wykluczam powrotu do normalnego filtra.
motomaniek10
Pełnoprawny User
Posty: 92
Rejestracja: ndz 29 sty 2012, 22:23:49
Lokalizacja: Kraków

#16

Post autor: motomaniek10 »

Po remoncie mojego silnika mechanik kazał mi dowieźć fabryczną obudowę bo gwarancji nie dostane, a 1500zl piechotą nie chodzi...
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#17

Post autor: BartekGib »

No więc Panowie powiem szczerze, że przeczytaniu owego tematu trochę oczy mi się "otwarły". A mianowicie aktualnie mam ori dolot + filtr stożkowy Simota. Rezonator na miejscu, puszka spod filtra usunięta. Dźwięk bardzo ciekawy (sprawa nad wyraz oczywista), przybytek mocy raczej niezauważalny.

Jednak ze względu na domniemaną szkodliwość takiego stożka zastanawiam się nad zamontowaniem wkładki oryginalnej puszki + całego OEM dolotu, wywaleniu rezonatora a w jego miejsce tzw. kibel-rura spod zderzaka jako element doprowadzający zimne powietrze.

Niech ktoś obeznany wypowie się na ten temat i co do poprawności moich planów. Szczerze mówiąc ile ludzi - tyle teorii. Jedne błędne, drugie mylne, trzecie podparte a dopiero czwarte realne i mające odzwierciedlenie w rzeczywistości.
luxu$

#18

Post autor: luxu$ »

BartekGib pisze:zastanawiam się nad zamontowaniem wkładki oryginalnej puszki + całego OEM dolotu, wywaleniu rezonatora a w jego miejsce tzw. kibel-rura spod zderzaka jako element doprowadzający zimne powietrze.
Bardzo dobra koncepcja. Zastąp sobie ew wkałdkę na jakąś "lepsiejszą" np K&N.

pozdro
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#19

Post autor: BartekGib »

Tak się właśnie zastanawiam nad efektami :) Póki nie spróbuje wiedzieć nie będę. Zabiorę się za robotę, za jakiś czas zdam relacje.

P.S. Możecie podać z Allegro jakas propozycje wkładki do D15 ? Do innych d-serii widzę, do swojego jakby nie ....
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4503
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#20

Post autor: Grzesieek »

Jeśli masz na myśli inwestowanie w jakieś "tuningowo sportowe" wkładki to odpuść temat, jedź do motoryzacyjnego i weź to, co Ci zaproponują.
ODPOWIEDZ