check sie zapala.

Problemy z prądem.
zdzichu81
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: ndz 29 sie 2010, 14:14:39
Lokalizacja: Opole

check sie zapala.

#1

Post autor: zdzichu81 »

witam. mam mały problem. po wymianie sondy lambdy zapala się check na zimnym silniku (np. jak po stoi cała noc na parkingu) potem jak za dnia odpalam autko to nic się nie zapala. sonda to bosch 4 żyłowa,niby dedykowana do tego silnika(d16z6). sprawdzona przez mechanika i działa dobrze i reaguje jak ma. kabelki są połączone na skrętkę elektryczna bo kostkę zostawiłem ori. na kompie wyskakuje błąd 41 czyli grzałka sondy lub jej obwód. mechanik nie wie co to może być bo cif jedzie dobrze. może jakieś rady. pozdrawiam.
kusnier
Pełnoprawny User
Posty: 81
Rejestracja: sob 14 sty 2012, 20:52:25
Lokalizacja: Wągrowiec WLKP

#2

Post autor: kusnier »

a reset kompa był?
na gaz chodzą kuchenki i wózki widłowe
zdzichu81
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: ndz 29 sie 2010, 14:14:39
Lokalizacja: Opole

check sie zapala.

#3

Post autor: zdzichu81 »

jasne że był.
michall12341
Berbeć
Posty: 24
Rejestracja: ndz 23 paź 2011, 19:51:06
Lokalizacja: Żary

#4

Post autor: michall12341 »

też tak mialem wymienilem sonde i dalej check byl ale po tygodniu przestal sie zapalac , też posprawdzaj kabelki co ida od sondy mój jeden byl lekko okopcony i nie łączyl
zdzichu81
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: ndz 29 sie 2010, 14:14:39
Lokalizacja: Opole

check sie zapala.

#5

Post autor: zdzichu81 »

dziś zrobiłem łączenia kabli na takie tulejki zaciskowe i w koszulkę termokurczliwą zapakowałem oczywiście każdą z osobna. zobaczymy co się będzie dziać jutro z rańca. ponowny reset też zrobiłem a kostkę popsikałem kontakt sprayem.
Bushid0

#6

Post autor: Bushid0 »

jak kupiłem sonde inna do siebie 4 żyłową to wywalało mi błąd to znaczy cały czas się świecił co się okaząło we wtyczce były zamienione kable i zła była kolejnośc od sony zamiana na taką kolejnośc jak jest w manualu pomogła ;)
ODPOWIEDZ