Problem z płynem chłodzenia

maly2883
Potrójny As
Posty: 305
Rejestracja: czw 14 lip 2011, 22:24:28
Lokalizacja: Pomorze

Problem z płynem chłodzenia

#1

Post autor: maly2883 »

Witam mam honde civic 1.5 16v problem polega na tym ze ubywa płyn z chłdnicy i strasznie kopci tłumik i musze ciaggle dolewac płyn i tylko chwile grzeje w srodku i zaraz przestaje co to moze byc?
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#2

Post autor: Dj Diablo »

uszczelka pod głowicą. Na bank
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4511
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#3

Post autor: Grzesieek »

Biały dym=pali płyn... Tak jak Diablo wspomniał, uszczelka pod głowicą to najbardziej prawdopodobna opcja.
maly2883
Potrójny As
Posty: 305
Rejestracja: czw 14 lip 2011, 22:24:28
Lokalizacja: Pomorze

#4

Post autor: maly2883 »

no własnie kopci na biało ale w silniku jest tylko olej i niema widac ze dostaje tam sie woda to myslicie ze to uszczelka?
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4511
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#5

Post autor: Grzesieek »

Prawdopodobnie płyn dostaje się do komory spalania... podjedź jeszcze do jakiegoś mechanika, może postawi inną diagnozę, bo pewnie zdajesz sobie sprawę, że wymiana uszczelki pod głowicą jest dosyć kosztowna (o ile nie robisz tego sam).
maly2883
Potrójny As
Posty: 305
Rejestracja: czw 14 lip 2011, 22:24:28
Lokalizacja: Pomorze

#6

Post autor: maly2883 »

sam tego nierobie ale znam dosc dobrego mechanika,bo juz byłem u niego i powiedział ze moze to zapowietrzony układ ale gdy tak mocno kopci na biało to napewno uszczelka pod głowica sama uszczelka kosztuje 80 zl
Sheeva
Forumowy As
Posty: 173
Rejestracja: wt 23 lis 2010, 20:18:05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

#7

Post autor: Sheeva »

nie chce cie zamartwiać ale z tego piszesz że dolewałeś płyn. Nie wiem czy dolewałeś na ciepłym silniku bo jeżeli tak to mógł pęknąć cylinder :D Jeżeli to robiłeś to się przyznaj odrazu na przestrogę dla innych :)

wiem z doświadczenia i z doświadczenia mojego ojca. :smartass:
Olek60

#8

Post autor: Olek60 »

nie tam żadne odpowietrzenie tylko szykuj 7 stów, chyba że sam się pobawisz ;)
maly2883
Potrójny As
Posty: 305
Rejestracja: czw 14 lip 2011, 22:24:28
Lokalizacja: Pomorze

#9

Post autor: maly2883 »

7 stow?
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4511
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#10

Post autor: Grzesieek »

Nikt Ci nie zdejmie głowicy i nie poskłada wszystkiego za darmo...
Sheeva
Forumowy As
Posty: 173
Rejestracja: wt 23 lis 2010, 20:18:05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

#11

Post autor: Sheeva »

dobra uszczelka ze 120 zł i robocizna :) drogo biorą za taką robotę. Uff dobrze że jest klucz dynamometryczny i internet z manualem :P
-
No Roll = No Fun
maly2883
Potrójny As
Posty: 305
Rejestracja: czw 14 lip 2011, 22:24:28
Lokalizacja: Pomorze

#12

Post autor: maly2883 »

ale tylko uszczelka poszła uff jedno szczescie...uszczelka 80 zl robocizna 200zl
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#13

Post autor: Dj Diablo »

maly2883 pisze:ale tylko uszczelka poszła uff jedno szczescie...uszczelka 80 zl robocizna 200zl
haha zapomniales dodac ze jeszcze trzeba głowice splanowac i dac na szczelnosc a przy okazji jak masz zdjeta to uszczelniacze zaworowe zmien co do kopcenia wody jak ci ubywa to mogła isc kompresja do układu chłodenia mogla tez isc woda do silnika lub olej do wody a jak poszla uszczelka pod głowicą to tez bedzie bialy dymek bo motor bedzie niedogrzany ;/
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4511
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#14

Post autor: Grzesieek »

Wielu mechaników po jakiś tam pomiarach i oględzinach czasem twierdzi, że nie ma sensu planowania głowicy- tak było w moim przypadku... ale musisz wziąć opcje planowania pod uwagę- na pewno nie zaszkodzi. Co do uszczelniaczy to jeśli nie paliła oleju to nie ma sensu ich ruszać, równie dobrze możesz zrobić to kiedy indziej bez ściągania głowicy... Sprawdź kiedy ostatnio był zmieniany rozrząd i pompa wody- teraz masz dobrą okazję, żeby wymienić w razie czego.
maly2883
Potrójny As
Posty: 305
Rejestracja: czw 14 lip 2011, 22:24:28
Lokalizacja: Pomorze

#15

Post autor: maly2883 »

no no wiem otym i juz mechanik mowil mi otym jak bedzie sciagał głowice to wszystko posprawdza i szczegolnie pasek rozrzedu i pompe najwyzej 150 zl dam wiecej ale bedzie juz wtedy git
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#16

Post autor: Dj Diablo »

Grzesieek pisze:Wielu mechaników po jakiś tam pomiarach i oględzinach czasem twierdzi, że nie ma sensu planowania głowicy-
heh to jacys śmieszni ci mechanicy byli :/ albo mało doświadczalni głowice planuje sie za kazdym razem ponieważ krzywi sie ona przy odkręcaniu.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4511
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#17

Post autor: Grzesieek »

Dj Diablo pisze:
Grzesieek pisze:Wielu mechaników po jakiś tam pomiarach i oględzinach czasem twierdzi, że nie ma sensu planowania głowicy-
heh to jacys śmieszni ci mechanicy byli :/ albo mało doświadczalni głowice planuje sie za kazdym razem ponieważ krzywi sie ona przy odkręcaniu.
Sam jesteś śmieszny kwestionując wiedzę i doświadczenie ludzi których nie znasz...
Olek60

#18

Post autor: Olek60 »

nie będę się mądrzył, ale z doświadczenia wiem że oszczędny płaci dwa razy!
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#19

Post autor: Dj Diablo »

Grzesieek pisze:
Dj Diablo pisze:
Grzesieek pisze:Wielu mechaników po jakiś tam pomiarach i oględzinach czasem twierdzi, że nie ma sensu planowania głowicy-
heh to jacys śmieszni ci mechanicy byli :/ albo mało doświadczalni głowice planuje sie za kazdym razem ponieważ krzywi sie ona przy odkręcaniu.
Sam jesteś śmieszny kwestionując wiedzę i doświadczenie ludzi których nie znasz...
heh jesteś bystry jak woda w toalecie :/ 2 razy robilem u siebie głowice i wiem co to znaczy nie planowanie głowicy.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4511
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#20

Post autor: Grzesieek »

Dj Diablo pisze:
Grzesieek pisze:
Dj Diablo pisze:
heh to jacys śmieszni ci mechanicy byli :/ albo mało doświadczalni głowice planuje sie za kazdym razem ponieważ krzywi sie ona przy odkręcaniu.
Sam jesteś śmieszny kwestionując wiedzę i doświadczenie ludzi których nie znasz...
heh jesteś bystry jak woda w toalecie :/ 2 razy robilem u siebie głowice i wiem co to znaczy nie planowanie głowicy.
2 razy robiłeś głowicę... i co z tego? To ma być porównanie do mechanika, który robi pewnie 2 głowicę w tygodniu? Czy może chwalisz się tym, że miałeś krzywą głowicę? Z mojej wypowiedzi wynika jasno, że nie zawsze głowica wymaga planowania, a nie że nigdy go nie wymaga- widzisz różnicę? I nie porównuj mnie do "wody w toalecie" bo mnie nie znasz... i tak na przyszłość polecam Ci wielki "bystrzaku" unikania takich porównań, bo możesz się niemiło naciąć.
ODPOWIEDZ