lozyska/piasty

Coś puka i stuka? Trzeba to wymienić, a nie wiesz jak ?
hukal

lozyska/piasty

#1

Post autor: hukal »

witam. mam takie pytanie czy w civicu sie wymienia same lozyska w kolach czy kompletne piasty?
dEboo033434

#2

Post autor: dEboo033434 »

łożysko w hondach civic łożysko jest razem z piastą....nie da się wybic bo jest wprasowane a tym bardziej wewnętrznego.
hukal

#3

Post autor: hukal »

aha a znasz ewentualny koszt kupienia takiej piasty?
dEboo033434

#4

Post autor: dEboo033434 »

ja do swojej kupowałem 2 tylne. Koszt to około 150-160zł. Mi kolega po zniżkach w IC załatwił po 125zł.
hukal

#5

Post autor: hukal »

aha bo mi w sklepie powiedzieli 250 zl za szt to troche duzo. a jak mozna sprawdzic ktore sa do wymiany?
dEboo033434

#6

Post autor: dEboo033434 »

jak słyszysz że ci hałasuje podczas jazdy....im szybciej tym większy hałas.... u mnie hałasowało tak że radio zagłuszało. Takie jak by jakaś pompa cały czas chodziła.
hukal

#7

Post autor: hukal »

a u mnie to jest halas ale nie tak duzy slychac jak sie wrzuci na luz przy duzej predkosci:)
dEboo033434

#8

Post autor: dEboo033434 »

no to nie masz wykończonych aż tak jak ja ale już tobie siadają. Im szybciej jedziesz tym większy hałas ?? najpierw sprawdź i rozbierz tylny bęben i przeczyść wszystko bo pewnie jest dużo rdzy może jak pooczyszczasz tak żeby o nic nie haczył bęben jak sie obraca może to ustanie a potem baw sie w wymianę łożyska. u Mnie też tak było że łożysko żęźiło ale też bębny z uwagi na dużo rdzy mi szumiały...... z 2 strony nie wiem jak ktoś zdołał tak zajeździł łożyska jak były u mnie w hani to był jakiś ewenement przy 70 już radio zagłuszały.
hukal

#9

Post autor: hukal »

u mnie to moga byc jeszcze opony bo jezdze na zimowych i wlasnie nie wiadomo i chcialem te lozyska powymieniac
dEboo033434

#10

Post autor: dEboo033434 »

aaaa
jak przy dużych prędkosciach
to normalne ze zimowe opony szumią.
hukal

#11

Post autor: hukal »

no w sumie tez racja to jak narazie nie bede sie tego czepial na wiosne sie zobaczy jak juz beda letnie:D :civic:
Yasioo

#12

Post autor: Yasioo »

Jesteś pewien ?

2 razy wymieniałem przednie łożysko ale piasty jakoś nie przypominam sobie żebym wymianiał... :|
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#13

Post autor: ceelx »

przednie mozna wymienic same lozysko ale w tylnych kolach to tylko piasty.
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Yasioo

#14

Post autor: Yasioo »

Oki to już wszystko wiem... :8
hukal

#15

Post autor: hukal »

a u mnie z produ jest wszystko ok tylko tyl halasuje bylem u mechanika i powiedzial ze tyl do wymiany na gwalt:)
dEboo033434

#16

Post autor: dEboo033434 »

Yasioo jesteś pewien że wymieniłeś oba łożyska w 1 piaście ?? bo są tam 2 z czego jedno jest wprasowane lub zatopione. Może wymieniłeś ale tylko zewnętrzne kulkowe....
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2876
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#17

Post autor: K23 »

Odgrzeję tego kotleta schaboszczaka, żeby nie zakładać nowego tematu.

Zakładając, że moim problemem jest prawe tylne łożysko, czy dam radę je wymienić samemu w garażu? Czy są potrzebne jakieś konkretne narzędzia? Jakoś się przygotować? Na coś zwrócić uwagę?
Po prostu w poniedziałek dość późno będę mógł coś manewrować, żaden mechanik mi tego już wtedy nie ogarnie, a na samochodzie zależy. Może pytanie głupie i banalne, ale kto pyta nie błądzi, szczególnie jak się coś ma zrobić pierwszy raz :closedeyes:
Pozdrawiam!
OdJutraNiePije

#18

Post autor: OdJutraNiePije »

Dasz rade nie potrzeba specjalnych umiejetnosci ani specjalnych narzedzi, po nakreceniu nakretki do piasty wbij jej brzeg w rowek ktory tam jest w celu zabezpieczenia. :P
kuchar

#19

Post autor: kuchar »

Jakich producentów łożyska tylne zakładacie ? - pytanie do tych co zmienili i nie wychlastały się po kilku tyś.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#20

Post autor: ceelx »

zmienialem jakies 40-50 tys km temu i nie slychac nic anie nie czuc.
zalozylem koyo, takie jakie zdjalem z auta (chyba jeszcze oem) tyle ze nie kupowalem w aso a u siebie w oddziale w fota s.a. z firmy SKF.
jako ciekawostke powiem ze w pudeelku firmy KAGER siedzialo to samo, ale SKF taniej wychodzil.
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
ODPOWIEDZ