Ceny paliw

Dyskusje ogólne.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#21

Post autor: ceelx »

Kuki, jeszcze raz ci mowie ze podatki i akcyza, ktora narzuca panstwo, jest zajebiscie u nas wysoka. cena samej ropy tez wzrosla, ale to rzad reguluje sobie ceny paliw. lataja dziure w budzecie, bo jezdzic wiekszosc musi i tankowac. nalezy uderzyc w rzad :P takie moje zdanie. tylko czekam az ludzie zaczna wychodzic na ulice :D podkreslam nie jestem za PO ani za PIS'em, ogolnie jestem antypolitykierem :P , ale nas mlodych ludzi i klasy sredniej ( jesli jeszcze taka jest ;) ) gowno obchodza ci na gorze :D
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#22

Post autor: Grzesieek »

grrruby pisze:a ja z BP nie wiem jak jest ;) a wie ktoś czy Shell ma paliwa od orlenu czy lotosa? Spróbuje się dowiedzieć w przyszył tygodniu, ale może ktoś wie? ceny ma podobne do statoil, to też ta sama wacha?

Ja wiem tylko tyle, że shell ma PB95, oraz V-power (czyli PB95 z dodatkami - prawdopodobnie na indywidualnie zamówienie Shella jest to uszlachetnione troszkę paliwko) no i ten V-power Racing 99+ jako jedyny nie-polski. Który w dodatku się nie nadaje do naszych Hondzin :D
Shell i BP- Lotos
Sheeva
Forumowy As
Posty: 173
Rejestracja: wt 23 lis 2010, 20:18:05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

#23

Post autor: Sheeva »

Powiem wam coś. Ja pracuje na stacji, wprowadzam paliwo przy dostawie itd. . Jeżeli chodzi o jakoś paliwa na rożnych stacjach typu BP, Orlen itd. wszystko pochodzi z jednego źródła i każda ustala cenę na tyle ile chce na niej zarobić. To że na BP wacha jest o wiele droższa np. od Orlenowskiej to jest tylko wymysł firmy. Jeżeli chodzi o jakość to tez są wyjątki na małych stacjach na jakimiś "zadupiu" bo mogą coś kombinować- dolewać wodę itd. powiem wam że to jest jeden wielki pic.. paliwo się rożni tylko dodatkami w nim jeżeli chodzi np.. o 95 a 98 i za te dodatki się płaci więcej. Paliwo jest drogie i będzie jeszcze drożeć a dystrybutorzy zrobią wszystko by zwiększyć swoje obroty zaniżając jakość paliwa.. Tyle :)
-
No Roll = No Fun
stary32
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: pn 01 lis 2010, 21:49:12
Lokalizacja: Lublin

#24

Post autor: stary32 »

Co do 'oszczędności' to czy ktoś miał do czynienia z takim czymś ? (HHO):

http://allegro.pl/instalacja-wodorowa-h ... 32165.html

a tu forum odnośnie HHO:

http://www.hho-generator.com/forum/index.php
mat

#25

Post autor: mat »

Awatar użytkownika
Sopel_XL
Pełnoprawny User
Posty: 54
Rejestracja: wt 25 sty 2011, 11:51:47
Lokalizacja: Warszawa

#26

Post autor: Sopel_XL »

ceelx pisze:Kuki, jeszcze raz ci mowie ze podatki i akcyza, ktora narzuca panstwo, jest zajedwabiście u nas wysoka. cena samej ropy tez wzrosla, ale to rzad reguluje sobie ceny paliw. lataja dziure w budzecie, bo jezdzic wiekszosc musi i tankowac. nalezy uderzyc w rzad :P takie moje zdanie.
Podatki i akcyzę narzuca Wielce Czcigodna UE. W Polsce mamy jedną z najniższych w UE. Niestety od 1 stycznia 2012 kończy nam się okres przejściowy w UE i akcyza jeszcze wzrośnie. Więc koledzy przygotujcie się na kolejne podwyżki w nowym roku.
ceelx pisze:tylko czekam az ludzie zaczna wychodzic na ulice :D podkreslam nie jestem za PO ani za PIS'em, ogolnie jestem antypolitykierem :P , ale nas mlodych ludzi i klasy sredniej ( jesli jeszcze taka jest ;) ) gowno obchodza ci na gorze :D
Tych na górze też my nie obchodzimy. :P Jeżeli ludzie są sterowani przez media to tak się dzieje. Jeżeli nadal w Polsce będzie socjalizm to bedziemy płacić wysokie podatki i wysokie ceny za paliwo. A co za tym idzie koszty transportu zdrożeją i wszystko zdrożeje. Nie trzeba uderzać w rząd tylko go zmienić i głosowac mądrze.
Kuki
Nałogowiec
Posty: 739
Rejestracja: śr 18 mar 2009, 21:36:32
Lokalizacja: Tczew

#27

Post autor: Kuki »

Dokładnie, chciało się unii europejskiej, cały czas braliśmy $ a teraz przyjdzie nam oddawać więc wszyscy to odczują , cały czas musimy gnać do norm unii... szkoda że nie pomyślą o płacach takich jakie tam obowiązują. Droższe paliwo = WSZYSTKO DROŻSZE. To że rząd nakłada wysoką akcyzę na paliwo i inne podatki to wiem ale teraz już nie tylko rząd winduje ceny paliw ale też robią to właściciele stacji/koncernów widząc bezradność ludu. Po raz kolejny możemy sobie tylko pisać... trzeba coś w końcu wymyślić
niuniexPL
Natchniony
Posty: 1940
Rejestracja: wt 09 sie 2011, 19:34:51

#28

Post autor: niuniexPL »

podczas zlotu trzeba zrobić strajk na jakichś cpnach :P wjedzie się 50-cioma hondami i zaraz ceny spadną :D
Sheeva
Forumowy As
Posty: 173
Rejestracja: wt 23 lis 2010, 20:18:05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

#29

Post autor: Sheeva »

niuniexPL, jeżeli chodzi o to to można podbić na jakaś stacje zjechawszy wszyscy i pogadać z szefem stacji.. można by wynegocjowac jakiś rabat :)
-
No Roll = No Fun
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#30

Post autor: grrruby »

hehe na shellu mozesz mieć rabat 15gr na litrze przy zatankowaniu minimum 25l v-powera ;) i co z tego, zatankujesz do pełna i zaoszczędzisz z 3zł :D
ygor
Forumowy As
Posty: 188
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 13:29:15
Lokalizacja: Wwa

#31

Post autor: ygor »

kolega kolegi , z kolegami ;) zbili sie chyba w pięciu czy jakoś tak i dostali flote czy cos w tym guscie - a moze raczej karte rabatowa. dzieki temu maja jakies tam grosze na litrze taniej na orlenie, warunkiem jest tankowanie nja okreslona kwote w miesiacu. tylko co z tego skoro roznica miedzy orlenem a tanszymi stacjami jest kilkukrotnie wyzsza od tej znizki ...
niuniexPL
Natchniony
Posty: 1940
Rejestracja: wt 09 sie 2011, 19:34:51

#32

Post autor: niuniexPL »

I na Orlenie nie jest wcale już takie dobre paliwo... Najlepsze w shellu albo w BP wg mnie ;)
ygor
Forumowy As
Posty: 188
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 13:29:15
Lokalizacja: Wwa

#33

Post autor: ygor »

coz ja nigdy nie myslalem o czyms takim jak jakosc paliwa bo nawet nie wiem czym mialobny to sie objawiac ale co do orlenu , to nigdy tam nie jezdze bo jest drogo i nic wiecej (tylko sluzbowymi furami bo mamy flote) , a po tym co raz zobaczylem na stacji to w ogole :

Obrazek
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#34

Post autor: Walnuts.inc »

LOL i tyle w temacie zamarzalności oleju napędowego.

A żeby było na temat to chętnie bym zobaczył zmniejszenie podatków i akcyz do ceny paliw wszelakich...
toster
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: sob 01 sty 2011, 17:22:02
Lokalizacja: Stargard

#35

Post autor: toster »

tak naprawdę w dzisiejszych czasach nie ma pewności, że jeśli jest logo Orlen czy BP to jest pewność, że wszystko będzie ok. - oto przykład... http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... CE/6041684 ... trzeba się trzymać sprawdzonych miejsc...
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#36

Post autor: ceelx »

ygor pisze:coz ja nigdy nie myslalem o czyms takim jak jakosc paliwa bo nawet nie wiem czym mialobny to sie objawiac ale co do orlenu , to nigdy tam nie jezdze bo jest drogo i nic wiecej (tylko sluzbowymi furami bo mamy flote) , a po tym co raz zobaczylem na stacji to w ogole :

Obrazek
orlen dodje dodatek do oleju napedowego z firmy kleen flo i w ten sposob uzyskuja "ON VERVA" :clown:
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Kuki
Nałogowiec
Posty: 739
Rejestracja: śr 18 mar 2009, 21:36:32
Lokalizacja: Tczew

#37

Post autor: Kuki »

RastaMan81

#38

Post autor: RastaMan81 »

w całej Polsce powinno sie zrobic blokady dróg, stacji benzynowych i ludzie powinni wyjsć na ulice i demonstrować.... powiedźcie mi do cholery jak to jest.... jak ON było po 3,50 baryłka ropy kosztowała 110 funtów.... teraz ON kosztuje 6pln a baryłka 111 funtów.... co ten piepszony kraj robi.... po prostu te Qrwy z rządu nas, obywateli okradają.....
molekss
Podwójny As
Posty: 236
Rejestracja: wt 08 lip 2008, 11:01:39
Lokalizacja: Lubań (pomorskie)
Kontakt:

#39

Post autor: molekss »

okradają bo im na to pozwalamy niestety, ale chyba coś zaczęło się już dziać:
http://www.sfora.pl/Wielki-protest-kier ... ske-a39744

mam nadzieje, ze to nie będzie jednorazowa akcja :gunsmilie:
Zientas
Potrójny As
Posty: 372
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 14:02:05
Lokalizacja: Żory

#40

Post autor: Zientas »

dzis lałem 98 na Lotosie 5.89 za litr. Ehh. 10l i prawie 60zl;/ az smutno sie robi
ODPOWIEDZ