Bezpieczenstwo ?

Mikebambo

Bezpieczenstwo ?

#1

Post autor: Mikebambo »

Witajcie

Civic to moje pierwsze auto. Kupujac pierwszy samochod najwazniejsze jest tylko to zeby jechal do przodu i wygladal. Tak zakochalem sie z V genie.
Ostatnio jednak mam mieszane uczucia co do modernizacji civicka, poniewaz boje sie ewentualnego wypadku/kolizji. Moja wersja nie ma abs'u, poduszek itp a crash testy ukazuja, ze nasze auta solidnie sie skladaja :(

Mozna wzbogacic konstrukcje o jakies elementy wzmacniajace ja ? istnieja klatki, ale pogarszaja komfort "poruszania" sie w aucie. Ile kosztuje w ogole klatka ?

i czy mozna 'dobudowac' system abs'u ? Albo wmontowac poduszki ?

jak wygladaja ewentualne koszta takich operacji ?

Z gory dziekuje :)
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#2

Post autor: Dj Diablo »

e tam opowiadasz trzeba tylko kontrolowac jazde i patzryc jak ktos jedzie i niebedzie problemu :-) co ma byc to bedzie
Mikebambo

#3

Post autor: Mikebambo »

Dj Diablo pisze:e tam opowiadasz trzeba tylko kontrolowac jazde i patzryc jak ktos jedzie i niebedzie problemu :-)
Straciles kiedys kontrole nad pojazdem ? Ja tak i wiem, ze wtedy dziwne rzeczy sie dzieja ;p
Dj Diablo pisze:co ma byc to bedzie
ponad polowe czasu w samochodzie spedza ze mna moja Ukochana na miejscu pasazera... wiec w ten sposob nie moge myslec !
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#4

Post autor: grrruby »

Mikebambo, rozumiem Cię doskonale ;) szczególnie jeżdząc z pasażerem trzeba podwójnie uważać...

Co do klatki pewnie z 2tys za dobrą klatkę trzeba dać, ale to nie jest do jazdy codziennej.

Możesz zrobić "wspawki" usztywniające karoserię, tylko czy to wiele da podczas ewentualnego wypadku - wątpię, ale zawsze coś ;)

Poduszki myślę, że gdybyś się postarał to wsadzisz, nie powinien to być specjalnie skomplikowany układ, jednak nigdy nie masz pewności, czy takie poduchy zadziałają jak trzeba i kiedy trzeba - zresztą i tak chyba góra 1/2 dostaniesz do V gena (nie jestem pewny czy były teżdla pasażera).

ABS mógłbyś próbować też zamontować. Skoro da się zrobić SWAP całych hamulców i do przodu i do tyłu, swap silnika z 1,3 na 1,8 albo chociażby swap całego wnętrza czy zawieszenia od sportowej wersji, to czemu nie abs?

Ogólnie. Wszystko się da, jak się uprzesz, ale żadna z tych rzeczy moim zdaniem jest nie warta świeczki. Przede wszystkim zapinaj pasy i trzymaj dwie łapy na kierownicy, zachowując swojąprawidłową pozycję na fotelu. To już połowa sukcesu. Do tego dobre opony i SPRAWNY samochód, po dokładnym przeglądzie. Takie "pierdoły" naprawdę w ogromny sposób poprawiają bezpieczeństwo. I nic ich nie zastąpi.
kwiatek87

#5

Post autor: kwiatek87 »

zresztą i tak chyba góra 1/2 dostaniesz do V gena (nie jestem pewny czy były teżdla pasażera).
Owszem, dla pasażera też były jaśki, z tym że całą deskę musiałby zmieniać, bo po stronie pasażera jest w niej otwór na airbag
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#6

Post autor: grrruby »

kwiatek87 pisze:
zresztą i tak chyba góra 1/2 dostaniesz do V gena (nie jestem pewny czy były teżdla pasażera).
Owszem, dla pasażera też były jaśki, z tym że całą deskę musiałby zmieniać, bo po stronie pasażera jest w niej otwór na airbag
że całą dechę to się łatwo domyślić, ale nie byłem pewny czy w V genie montowali ;) w każdym razie zapewne nie do zdobycia i sporo rzeźby z wiązkami a gwarancji nie masz żadnej, czy zadziała czy nie ;) chyba że przeprowadzisz testy po zamontowaniu :D
kwiatek87

#7

Post autor: kwiatek87 »

grrruby pisze:ale nie byłem pewny czy w V genie montowali
Montowali,sam posiadam :D
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#8

Post autor: grrruby »

dobra, dobra, już zrozumiałem po poprzednim poście :D
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#9

Post autor: CYkada »

abs da się włożyć, tylko trzeba wlozyc inną wiązke, albo przerobić, poduszki tez, ale to stare auto z cienkiej blaszki, przy porządnym czy np bocznym strzale poduszki nic ci nie dadzą, olał bym to, tak samo abs, troche pomaga, ale jak jest naprawde ślisko tez nic nie zmieni, kiedys jechalem golfem 4 i była oblodzona jezdznia, i jak sie właczył abs to tak jakby nie bylo hamulca, na to samo wyszlo czy by był abs czy nie... prędzej kupił bym inne auto bo w civicu w razie wypadku i tak bezpiecznie nie bedzie, niezaleznie co byś zrobił, chyba ze byc wsadził pełną klate wg załacznika, z krzyżami jak w wrc,..
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#10

Post autor: grrruby »

no tylko taka klatka i jazda na co dzień nie idą w parze heh ;)

CYkada miałem podobne doświadczenie, zakręt, golf IV, chciałem przyhamować przed zakrętem a tu abs i ten kutas mi prosto leci ze stałą prędkością zamiast chociaż zarzucić w którąś stronę... Koła skręcone, na drodze sam lód, dobrze że prędkość była mała. A kilka minut wcześniej chciałem skręcić pod środkowy dystrybutor na stacji, skręcam koła w lewo, lekko naciskając hampel, potem trochę mocniej i nic, jedzie prosto :D w skutek tego zatankowałem przy następnym dystrybutorze dopiero :flex:
_Shadow
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: pt 03 kwie 2009, 15:22:22

#11

Post autor: _Shadow »

kupić inne auto, z g...a bata nie ukręcisz jak to mówią. Auta z tamtych lat ogolnie nie są bezpieczne w porównaniu z nowszmi generacjami i tego nie przeskoczysz niestety
Olek60

#12

Post autor: Olek60 »

co się dzieje żeby 19 latek martwił się o bezpieczeństwo jak stary dziodek
Obrazek
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4504
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#13

Post autor: Grzesieek »

Dobrze, że się chłopak nad tym zastanawia... ale bez pełnej klatki, kubełków, szelkowych pasów i kasków zapomnij o jakimkolwiek bezpieczeństwie w tym samochodzie. Jak jest z użytkowaniem tak "uzbrojonego" auta na co dzień wszyscy wiemy (albo chociaż się domyślamy) :D
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#14

Post autor: CYkada »

Olek60 pisze:co się dzieje żeby 19 latek martwił się o bezpieczeństwo jak stary dziodek
niech się martwi, ale ja nie widzę innej opcji niż zmiana auta.
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#15

Post autor: grrruby »

CYkada pisze:
Olek60 pisze:co się dzieje żeby 19 latek martwił się o bezpieczeństwo jak stary dziodek
niech się martwi, ale ja nie widzę innej opcji niż zmiana auta.
ja też się zastanawiam nad bezpieczeństwem, nad kupnem czegoś bardziej bezpiecznego też. Nie widzę w tym nic złego, wręcz przeciwnie - jeśli ktoś nie myśli o bezpieczeństwie, to niech siedzi w domu a nie wyjeżdża na ulicę. Na drodze trzeba myśleć, nie tylko o bezpieczeństwie zresztą. A jeśli ktoś nie myśli, to jest zwyczajnie głupi. Polecam dodatkowo czytać ze zrozumieniem i mówić/pisać z sensem ;)
Olek60

#16

Post autor: Olek60 »

nie chcę robić bezsensowny off top, ale to raczej płacząc nad tym jakie te auta są niebezpieczne lepiej w ogóle z domu nie wychodzić, bo jeszcze krzywda się stanie. Ja sądzę że młodzi ludzie tacy jak my powinni cenić czas, tym samym szybkość, nie bezpieczeństwo. Na bezpieczeństwie zależy starcom i kobietom, idąc tym tokiem myślenia wszystko stanie w miejscu bo każda dziedzina życia łączy się z ryzykiem i niebezpieczeństwem.
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#17

Post autor: grrruby »

chyba nikt nie miał na myśli przesadnej troski o bezpieczeństwo :)
Awatar użytkownika
Maciej
Obeznany
Posty: 132
Rejestracja: ndz 04 kwie 2010, 14:41:54
Lokalizacja: Białystok

#18

Post autor: Maciej »

Olek60 pisze:nie chcę robić bezsensowny off top, ale to raczej płacząc nad tym jakie te auta są niebezpieczne lepiej w ogóle z domu nie wychodzić, bo jeszcze krzywda się stanie. Ja sądzę że młodzi ludzie tacy jak my powinni cenić czas, tym samym szybkość, nie bezpieczeństwo. Na bezpieczeństwie zależy starcom i kobietom, idąc tym tokiem myślenia wszystko stanie w miejscu bo każda dziedzina życia łączy się z ryzykiem i niebezpieczeństwem.
Taa, ja wole 2 minuty później dojechać niż nieco za wcześnie kopnąć w kalendarz, bo ja/czy tam komuś się spieszyło. Nie mówię, że nie zdarza mi się szybko jeździć, ale bez przesady, ognia można dawać tam gdzie jest do tego miejsce, brak przejść dla pieszych, dobra nawierzchnia i jeszcze kilka innych czynników, bo później się ludzie dziwią, że (głównie) hondy/bmw rosną na drzewach.
Dołożyć można wszystko, tylko co z tego Civic nigdy nie będzie bezpiecznym autem, stara Japońska konstrukcja z puszek po Coca-Coli.
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#19

Post autor: grrruby »

Maciej pisze:tylko co z tego Civic nigdy nie będzie bezpiecznym autem, stara Japońska konstrukcja z puszek po Coca-Coli.
gdyby był faktycznie z puszek to przynajmniej by nie gnił :D
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#20

Post autor: CYkada »

grrruby pisze:gdyby był faktycznie z puszek to przynajmniej by nie gnił :D
tez się chciałem prz-jebać do tego, ale sobie odpusciłem :D
ODPOWIEDZ