Optymalne spalanie honda

Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#81

Post autor: Walnuts.inc »

Czy na pewno będzie to tego nie wiem ale nasze liczniki nie posiadają lampki check engine więc odczytywanie błyśnięć z licznika odpada.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
mixonni

#82

Post autor: mixonni »

Dzis sprawdzalem komputer . Po przelaczeniu zaplonu lamka blyska jedno krotnie na czerwono i to wszystko wiec co to ? sonda czy brak bledow?
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#83

Post autor: Walnuts.inc »

Brak błędów
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Amba
Berbeć
Posty: 20
Rejestracja: pt 28 sty 2011, 12:36:05
Lokalizacja: Sulechów

#84

Post autor: Amba »

mixonni nie lam sie moja d13 w zime spalała nawet 15-16L trasy po 8km max teraz cieplej i nie chodzi tak dlugo na ssaniu, zeszlo gdzies do 8-9L a jak troche paluje to i 12-13L spali^^ taki urok gaznika :furious:
RychuBMX
Nałogowiec
Posty: 643
Rejestracja: pt 18 lis 2011, 22:06:55
Lokalizacja: Łódź

#85

Post autor: RychuBMX »

ja jezdzac tempem innych aut dosc dynamicznie to po lodzi pali mi 10litrow potrafi zejsc do 9 ale co chwila swiatla, ssanie i tak po miescie bierze,jezdzac w cyklu mieszanym lodz rzgow zeszla mi do 6 litrow a nie sadzilem ze da rade tak nisko zejsc, osobiscie sadze ze ponizej 8litrow w miescie tym bardziej takim wiekszym jak lodz sie nie da zejsc ale wszystko zalezy od tego jak dana osoba jezdzi i od stanu technicznego auta.
mixonni

#86

Post autor: mixonni »

No trosze duzo sadzac po opiniach innych pisza ze pali im 8 i to przy ostej jezdzie albo 9-10 gazu to troche przeraza mnie spalanie mojego egzemplaza ... musze wybrac sie gdzies poza miasto zobaczyc jak to wyjdzie ja robie odcinki ok 5km ale teraz ssanie wylacza sie szybko tak do 1 km
mixonni

#87

Post autor: mixonni »

Panowie wiec co moze byc przyczyna skoro komputer nie wyrzuca bledu sondy ? Moze jednak ona jest mimo tego uszkodzona? sprawdzalem ja miernikiem wskazywal 0,75 v .
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#88

Post autor: Laskosz »

Ten temat to taka never ending story się robi. Jedź na złom, weź sonde przełóż, zobacz czy się poprawi, jak nie to oddaj. Nie pamiętam czy pisałeś coś o gaźniku. Regulowałeś go ?? Filtry wymieniłeś ? Widział jakiś mechanik ten samochod ?
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
mixonni

#89

Post autor: mixonni »

tak mowi ze obroty sa wporzadku.filty musze zobaczyc w jakim sa stanie ale to od tego by byla taka roznica?tam jaka kolwiek sonda jedno zylowa pasuje?
Provokator

#90

Post autor: Provokator »

Samodiagnostyka to pierwsze

Silniczek krokowy wyczysc

Filtry wymien

Sonda Lambda ..

a jak nadal za duzo pali na twoje mozliwosci to albo wrzuc gazoline albo sprzedaj auto

jeszcze mozesz wyczyscic przepustnice dla pewnosci no i chyba to by było na tyle

Jest duzo czynnikow ktore moga wplywac na spalanie ... nawet zbyt szerokie opony
mixonni

#91

Post autor: mixonni »

Witam ponownie .Auto bylo u miechanika sprawdzal gaznik powiedzial ze jest juz podana minimalna dawka paliwa ze auto pracuje dobrze filtry sa okey silnik ladnie pracuje .Wspomnialem mu o sadzie lambda mowil ze to bardzo malo prawdopodobne i ze raczej jest okey bo nie wyrzuca bledu ani nic .Wiec co moze byc nie tak auto nadal pali 10 l w miescie.??
mixonni

#92

Post autor: mixonni »

Ktos ma pomysl ?
EjDrian0
Obeznany
Posty: 110
Rejestracja: śr 14 wrz 2011, 22:26:11
Lokalizacja: Pigża City / Toruń

#93

Post autor: EjDrian0 »

to i ja się dorzucę po przestudiowaniu całej opowieści dziwnej treści.

Moje piękne d13b2 przez zime i piekny marzec palił 10 l / 100.
Odcinki 15 km w jedna i w drugą strone.

Wczoraj byłem zobaczyć co tam ecu wymiga - nic nie wymigało, kompletnie lampka ani razu nie błysła i dupa. Tak sprawdzałem 3 razy. - ktos ma pomysł dlaczego nic sie nie pali i czy moze być tak ze komputer działa w 'trybie awaryjnym' i robi sobie dobrze paliwem ?

Jak pisze głupoty to prosze mnie poprawic :D
My Civic 95' HB
viewtopic.php?t=12569
BodzioDPL
Pełnoprawny User
Posty: 54
Rejestracja: ndz 07 sie 2011, 23:06:04
Lokalizacja: Polkowice

#94

Post autor: BodzioDPL »

d16z6.. srednie 8.3l
Zrobilem na 19l ok 230km. Z tego 100km trasa.
Nie jest źle. No coź była kilka km ostrej jazdy bo nie dam się VW.

EjDrian0, komputer dawki większej niż silnik potrzebuje nie weźmie bo albo się dławi albo gorzej jedzie. Takie moje zdanie. :P
EjDrian0
Obeznany
Posty: 110
Rejestracja: śr 14 wrz 2011, 22:26:11
Lokalizacja: Pigża City / Toruń

#95

Post autor: EjDrian0 »

Komputer jednak się świeci (Jeden czerwony błysk, szybkie mignięcie przy absolutnej ciemności, tzn ciemno jak w d.. :D)

Niedługo wymiana oleju kabli i świec <-- czy to może być powodem, a raczej możliwym jednym z powodów ;>

Aha czy garażowe modowanie D13b2 zwiększy spalanie czy to kwestia indywidualna ?
uaz555
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: wt 01 mar 2011, 14:17:21
Lokalizacja: krosno

#96

Post autor: uaz555 »

Witam. Ja dzisiaj doznałem szoku:) Honda civic hb 1.6 vtec sohc, na pełnym syntetyku. Spalanie mojej hondy na trasie wyszło 4 litry na 100km.... Wcześniej wymienione łożyska, i tłoczki hamulcowe wymienione i posmarowane smarem zmniejszającym tarcie tłoczyska. Opony 195/50/15:)


Spalanie mierzone w ten sposób, tankowanie do pełna do drugiego odbicia, przejechałem około 200 km zatankowałem (do pełna drugie odbicie) i spalanie wyszło dokładnie 4.05. Wcześniej inną hondą civic v gen ale z d15b2 spalanie wychodziło miedzy 4.7-4.9 bez specjalnego oszczędzani. Teraz się na trasie postarałem i 4 litry:D

Z tego co zauważyłem to moja honda jest okropnie wrażliwa na styl jazdy, bo spalanie na poziomie 10 litrów na 100 w mieście traktuje jako normalne przy nieco dynamiczniejszej jeździe.

Komuś jeszcze się tak zdarzyło:>??

Dla porównania seat Ibiza rodziców z silnikiem sdi pali na trasie 5 a w mieście 5.5 i styl jazdy niewiele zmienia.


Komuś jeszcze się tak zdarzyło:>??
donleon
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: czw 22 mar 2012, 14:09:45
Lokalizacja: Poznan*

#97

Post autor: donleon »

No cóż, dziwnie się tego słucha... b18+, trasa 350km, 12l/100, na autostradzie (połowa trasy) 220-240(licznikowe) i na zwykłej do 180, okolo 130 przez wiekszość czasu..
a w mieście - bez klimy 12 trzeba liczyć. Nie mówię tu o ciągłej oszczędnej jeździe - na ciepłym oleju dotykając shiftlighta. Z klimą trochę można doliczyć.
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#98

Post autor: młody »

ale wy wszyscy jesteście dokładni .. i te spalania po przecinku na kalkulatorku wyliczacie ? donleon, w końcu jakaś normalna wypowiedź, ludzka.

wam te benzyniaki palą mniej jak mnie wszystkie diesle, które miałem :D o moim z6 nie wspomne ;]
uaz555
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: wt 01 mar 2011, 14:17:21
Lokalizacja: krosno

#99

Post autor: uaz555 »

No mi pali mniej na trasie benzyny niż seat Ibiza sdi ropy, oczywiscie w mieście sytuacja sie zmienia bo 8 litrów to normalka. Nie mam powodów żeby coś zmyślać:) Jechałem naprawdę ekonomicznie:)
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#100

Post autor: szatri »

Czy wpływ na spalanie ma różnica taka ze zamiast 1,5 jest 1,4 na tym dwupunkcie? ECU nie da za dużo według mapy, czy sonda to skoryguje?
ODPOWIEDZ