Spalanie honda civic 1.3

Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#41

Post autor: gruszecky »

nie blessu, nie myli się.

Powolne przyspieszanie do danej prędkości spowoduje mniejsze zapotrzebowanie na paliwo tak czy inaczej -chwilowe spalanie nie wzrośnie znacznie a po osiągnięciu docelowej prędkości będzie paliło mało.

Czyli mało pali podczas rozpędzania, mało pali podczas utrzymywania prędkości. Gwałtowne przyspieszanie zawsze zwiększa spalanie i zawsze mniej się opłaca niż spokojne przyspieszanie
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#42

Post autor: Hakier »

Jakoś nie jestem do tego przekonany co piszesz, możesz czymkolwiek poprzeć swoją teorię?

Zastanawia mnie też jak wygląda twoja oszczędna jazda w mieście :D

Silnik podczas wciśnięcia pedału mocno wzbogaca mieszankę i jak zauważyłeś spala więcej, niestety gdy wciśniesz delikatniej gaz silnik pracuje na normalnej mieszance, po czym zubaża ją jeśli popuścimy gaz i w ten sposób pali mniej. Silniki spalinowe mają bardzo niską sprawność, o ile jeszcze dobrze pamiętam jeszcze ze szkoły to jest to jakieś 30-40%, tak że niewielkie ma to znaczenie. Oraz kolejna sprawa to żeby potem nadrobić paliwo które spaliłeś podczas energicznego przyspieszania musiałbyś przejechać kilka kilometrów równym tempem, co mogło by się teoretycznie sprawdzić tylko w trasie i to niekoniecznie.
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#43

Post autor: ernest90s »

Blessu niezłe rekordy ;) mi się dzisiaj udało spalić na trasie z gór aż do Wawy - 6,48 l/100 km :) początkowo 2 osoby a później 3
MaciejWU
Forumowy As
Posty: 184
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 09:47:48
Lokalizacja: SBE

#44

Post autor: MaciejWU »

A mi teraz pali 7-8 miasto a trasa niecałe 6.
Nie ważne przy czym stoisz.Ważne jak tym jeździsz.
lucasss1
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: pt 06 gru 2013, 18:32:24
Lokalizacja: Zgorzelec

#45

Post autor: lucasss1 »

a ile wam pali w mieście odblokowane 1.3? mi pali 10litrow i nie wiem czy to tak jest czy mam coś nie tak :/
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#46

Post autor: ernest90s »

Mi takie ilości to spalił jak jeździłem krótkie odcinki po parę kilometrów w górach w ciężkich mrozach -15 stopni (10,7 l/100 km). Normalnie mi pali w okolicach 7 litrów w obecnych warunkach klimatycznych (w zakresie -5 do +5 stopni). I co ciekawe czy bym jechał sam czy z pełnym obciążeniem 4 osób i bagażami to tyle samo mniej więcej pali :P

Ale ja w sumie nie wiem które blokady są u mnie zdjęte. Sitka przy filtrze powietrza nie mam...
Natomiast powodu dużego spalania nie szukał bym tylko w silniku. Powodów może być dużo chociażby zużyte łożyska kół czy zbieżność...
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#47

Post autor: Grzybohun »

albo głupi ręczny
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#48

Post autor: ernest90s »

Zima 2014

u mnie spalanie wyglądało tak :

Obrazek

Morał z tego taki. Zabierajmy pasażerów na pewno to się nam opłaci :D
ODPOWIEDZ