Spalanie oleju

Dyskusje ogólne.
gvader

#21

Post autor: gvader »

Półsyntetyk to takie nie wiadomo co. Wszystko zależy na jakiej bazie jest robiony. Może sie okazać, że ma więcej czynników mineralnych niż syntetycznych i tak jest w większości przypadków.
Edler

#22

Post autor: Edler »

Każdy Półsyntetyk jest robiony na bazie minerała z uszlachetniaczami :)
rychulja

#23

Post autor: rychulja »

Edler pisze:Każdy Półsyntetyk jest robiony na bazie minerała z uszlachetniaczami :)
Nie każdy nie każdy
Edler

#24

Post autor: Edler »

Powiedz który to chętnię bede go kupował :)
rychulja

#25

Post autor: rychulja »

Edler pisze:Powiedz który to chętnię bede go kupował :)
ze znanych to np shell a jak chcesz dobry olej to kup Millersa ;)
Edler

#26

Post autor: Edler »

A zawsze myślałem że Shell to trochę lepszy Lotos :O a Motul? podobno najlepszy 10W?
rychulja

#27

Post autor: rychulja »

Edler pisze:A zawsze myślałem że Shell to trochę lepszy Lotos :O a Motul? podobno najlepszy 10W?
Kiedyś tez tak myślałem a jednak Shell jest jednym z lepszych olejów których można dostać w przeciętnym sklepie motoryzacyjnym :)

Motul ?? eee tam nie mowie ze zly bo nie używałem i nie zagłębiałem się w ten temat zainteresuj się Millersem :)
Nocto

#28

Post autor: Nocto »

Ja leje Valvoline bo podobno najlepszy tylko ile w tym prawdy?
Edler

#29

Post autor: Edler »

Ja teraz mam Turbodiesla do ogarnięcia więc interesują mnie pólsyntetyki do TD :D Kupiłem castrola, kiedyś to były dobre oleje, dzisiaj podobno już nie są tak wspaniałe, jednak cena była dobra :)
rychulja

#30

Post autor: rychulja »

ja do DTI leje Mobila :)
Awatar użytkownika
Mowad
Forumowy As
Posty: 162
Rejestracja: czw 08 paź 2009, 17:37:16
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#31

Post autor: Mowad »

ja do swojego d16 turbo od 3 lat leje mobila polsyntetyka, przy normalnej jezdzi nie bierze wogole, za to przy jezdzie na maxa w ciagu 111km na torze poznan wciagnal pol miarki na bagnecie, ale nie kopci wogole. kilka miesiecy temu rozebralem dol przy okazji wymiany uszczelki pod miska i panewki wygladaja dobrze pomimo ze jezdze glownie na jakies imprezy torowe na mniejszych lub wiekszych torach. Wiec sadze ze polsyntetyk mobila tymbardziej wystarczy do jazdy na codzien


A z drugiej strony - jak kupielm honde to tez nie puszczala dymka nawet, po zalozeniu turbo zalano mi pelny syntetyk, w ciagu kilku tysiecy km silnik zaczal tak dymic ze strach bylo jezdzic. Wiec zrobilem remoncik i od tego czasu wlasnie zalewam mobila, z tym ze wymieniam regularnie co rok mimo mniejszego przebiegu od wymiany do wymiany.

Natomiast do VW ktorym jezdze na codzien na lpg ;) leje lotosa mineralnego i robie dosc spore przebiegi na tym i tez nie ma problemu. Z tym, ze tego auta raczej nie paluje :)
rychulja

#32

Post autor: rychulja »

Bo Mobil jest dobrym olejem nie jak te Castrole :P
TRANSPORTER

#33

Post autor: TRANSPORTER »

rychulja pisze:Bo Mobil jest dobrym olejem nie jak te Castrole :P
dziwne stwierdzenie.może ja przetłumacze na nasz jezyk jeżeli ktoś nie dba o auto to powinien lac Castrola a ci co dbająto powinni lać mobila :clown: a czy kiedys castrol uszkodził ci silnik?? jesli tak to z tylko z jednego powodu nie wymiany na czas,a jesli o auto sie nie dba to bez wzgledu na to co bys nie wlał do swojego auta czy mobila czy castrola czy lotosa,zawsdze bedzie ze to nie dobre tamto złe,jest jeszcze jeden powód dlaczego castrol gorszy od innych olejów,żeś naczytał sie durnych opini w internecie albo raz ktos ci powiedział opinie o castro;lu i póżniej ten co sie nie zna na niczym i przeczyta taki post to juz do konca życia nie kupi castrola,tylko mobila.dziekuje do widzenia.
rychulja

#34

Post autor: rychulja »

TRANSPORTER pisze:
rychulja pisze:Bo Mobil jest dobrym olejem nie jak te Castrole :P
dziwne stwierdzenie.może ja przetłumacze na nasz jezyk jeżeli ktoś nie dba o auto to powinien lac Castrola a ci co dbająto powinni lać mobila :clown: a czy kiedys castrol uszkodził ci silnik?? jesli tak to z tylko z jednego powodu nie wymiany na czas,a jesli o auto sie nie dba to bez wzgledu na to co bys nie wlał do swojego auta czy mobila czy castrola czy lotosa,zawsdze bedzie ze to nie dobre tamto złe,jest jeszcze jeden powód dlaczego castrol gorszy od innych olejów,żeś naczytał sie durnych opini w internecie albo raz ktos ci powiedział opinie o castro;lu i póżniej ten co sie nie zna na niczym i przeczyta taki post to juz do konca życia nie kupi castrola,tylko mobila.dziekuje do widzenia.
Człowieku widziałeś diesle VW TDI PD na własne oczy zalewane od początku Castrolem po 200kkm lub jaki kolwiek silnik ? A drugi po innym oleju o tym samym przebiegu?? Castrol na wstępnie nie trzyma norm a co mówić dalej , Stary sorry ale Castrol zawsze był gównianym olejem i będzie Ty dalej oglądaj reklamy to Castrol będzie dla ciebie najlepszy :)
TRANSPORTER

#35

Post autor: TRANSPORTER »

a gdzie napisałem że castrol najlepszy?? lałem kazdy olej i zadnego nie zamierzam przechwalać bo kazdy spełniał swoja funkcje,a golf to golf nie interesuje mnie jak castrol czy mobil dziala na aucie którym nie jezdze,a swoja droga ,skoro golfy ograniczone sa do 200 tysiecy tylko,to znaczy ze cos nie tak z konstrukcją silnika,a nie olejem...Człowieku
rychulja

#36

Post autor: rychulja »

A ja napisałem ze do Golfa ma byc Castrol a do DTI Mobil ? Ja leje Mobila bo z tańszych olejów jest naprawdę dobry jak na cenę/jakość
I tutaj właśnie się mylisz bo do końca nie spełnia swojej funkcji :) Na wodzie tez można jeździć ostatnio filmik pokazywali i co nie spełnia swoich funkcji ?

Na przepracowanym tez można jeździć i co tez spełnia swoja funkcje ma smarować ale w jakim stopniu to funkcje spełnia ?
TRANSPORTER

#37

Post autor: TRANSPORTER »

nawet bedzie chodził dosc długo bez oleju silnik jezeli nalejesz jeden z rosyjskich uszlachetniaczy(modyfikator plus) a nastepnie zlejesz go i nalejesz wode to bedzie ten sam efekt,a na przepracowanym oczywiscie mozesz pojezdzic pytanie jak długo.a co do filmików to proponuje je wysłać do pogromców mitów :D
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#38

Post autor: GrzechuSuli »

Nocto pisze:
Edler pisze:Na początku półsytetyk czyli olej MINERALNY z uszlachetniaczami.
Od kiedy półsyntetyk to minerał? :szczena:
Olej silnikowy składa się z bazy olejowej (80 - 90%) oraz dodatków uszlachetniających (10 - 20%). Dla oleju mineralnego bazą są produkty powstałe z przeróbki ropy naftowej. Dla syntetycznego bazą są produkty syntezy chemicznej.
Oleje półsyntetyczne, które nie są dokładnie PÓŁsyntetyczne, zawierają bazy mineralne i ok. 30% bazy syntetycznej.
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#39

Post autor: GrzechuSuli »

Co jest do remontu jeżeli bierze olej? Duży to koszt?
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#40

Post autor: GrzechuSuli »

Co jest do remontu jeżeli bierze olej? Duży to koszt?
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
ODPOWIEDZ