Nieprzyjemna sprawa - prośba o poradę

Dyskusje ogólne.
rutkose

#21

Post autor: rutkose »

Zadzwoniłem dziś do przedstawiciela Benefii - Profibiz w celu zapytania o wycenę. Koszty naprawy zostały wycenione na 1600 pln :)

Jednak wiedząc, że same części z lakierowaniem oszacowanym przeze mnie z cennika ASO wyszły ok 2200. Stwierdziłem, że się odwołam (a co:) zawsze będzie na kolektor wydechowy :P ). Kobitka poinformowała mnie, aby przesłał kosztorys sporządzony przez ASO, aby porównać ceny. I tak zrobiłem....

Pojechałem najpierw do Kosickiego, ale Pan poinformował mnie, że niestety nie robią kosztorysów. Z jego gadki wyszło, że po prostu chce mnie nakręcić na bezgotówkową naprawę u nich w firmie. Dziękując za pomo,c pojechałem do Polmozbytu - ASO Hondy na Przybyszewskiego ( pamiętając, że wycena u nich jest możliwa). Po zostawieniu 100pln + VAT pan sporządził mi ich kosztorys, którego suma opiewa na 2964 złote :)

Więc wysyłam maila i zobaczę co dalej, miejąc nadzieje, że chytry dwa razy nie traci hehe :D
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#22

Post autor: ceelx »

gorzej jak ci to w rublach wyplaca :D
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
rutkose

#23

Post autor: rutkose »

Ahahaha w Silemonach :O
umek

#24

Post autor: umek »

hmmm.........nieprzyjemna sprawa,juz raz to przechodzilem - dokladnie tak jak ty,tylko pacjent zwial i nie bylo nikogo,na szczescie ubezpieczenie bylo.Czy przypadkiem w zderzakach zarowno przod jak i tyl nie bylo tworzywa tzw.odksztalcalnego?Kiedys moj brat po paru bronkach cofal autem do garazu i wbil sie w auto staruszka,zobaczylem wgniecenie wielkosci piesci na co sypnalem mieszanka lacinska,wjechal ja wchodze,patrze a tu sladu nie ma........zderzak jest z odksztalcalnego tworzywa.
rutkose

#25

Post autor: rutkose »

Finalna sumka jaką zweryfikowano opiewa sumą 2940 pln. :) Dziękuje :D Jak ktoś Wam radzi nie odwoływać się to nie słuchajcie bo naprawdę warto!!
muzammil
Potrójny As
Posty: 472
Rejestracja: czw 05 cze 2008, 21:08:10
Lokalizacja: Słupsk/Gdańsk

#26

Post autor: muzammil »

nie jestem do konca pewien ale wydaje mi sie ze jest takie prawo ze ubezpieczalnia moze wycenic sie na zamiennikach jesli sa dostepne. tak czy siak, super ze udalo sie wyrwac wiecej kasy:)
rutkose

#27

Post autor: rutkose »

Dzięki :) Też się cieszę. Apropo zamienników to znalazłem ustawę, która mówi, że tak ubezpieczyciel może policzyć wszystko na zamiennikach (aby w tym przypadku nie robić monopolu dla hondy), ale.....tylko wtedy, gdy właściciel samochodu wyrazi na to zgodę ;) Oczywiście w odwołaniu zamieściłem ok 6 artykułów i jedną decyzję Sądu Najwyższego :gunsmilie:
s3b

#28

Post autor: s3b »

Gratuluje sprytu. Jak miałeś możliwość to trzeba obedrzeć sępów z każdego grosza. Jakbyś Ty był im winny pieniądze to gwarantuje, że nie przejmowali by się tym czy masz gotówkę czy nie, więc Ty też nie masz się czym przejmować...jedynie cieszyć się z tego, że fajnie odpicujesz sobie H :happy:
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#29

Post autor: ceelx »

moje gratulacje :gunsmilie:
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
rutkose

#30

Post autor: rutkose »

Pogratulujcie chłopaki jak pieniążki będą w ręce ;)
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#31

Post autor: ceelx »

no mysle za kazdemu jakas odpala bedzie powierzona :D
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
rutkose

#32

Post autor: rutkose »

hehehe :D
vidar

#33

Post autor: vidar »

rutkose pisze:Oczywiście w odwołaniu zamieściłem ok 6 artykułów i jedną decyzję Sądu Najwyższego
A mógłbyś te artykuły i sygnaturę decyzji podać wszem i wobec tutaj?
Może komuś w przyszłości by się to przydało? ;)
ODPOWIEDZ