Filtr przeciwpyłkowy (kabinowy)

ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#21

Post autor: ernest90s »

No faktycznie proste... słuchaj jak zdejmiesz to pomierz wymiary filtra to będzie dla potomnych :) zdjęcie oczywiście też :) w ogóle nacykaj fot jak będziesz działał :p

A co do podszybia to zastanawiające jest to że nic tam nie ma... Może zbyt mały ciąg miał wentylator z filtrem i zrezygnowali? W każdym razie jakaś chociażby rajstopa się przyda. Liści u mnie tam pełno a jak coś twardszego się znajdzie typu jakaś śrubka to po łopatkach...
Ostatnio zmieniony czw 12 gru 2013, 00:58:23 przez ernest90s, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#22

Post autor: Walnuts.inc »

No ja zamontowałem tam ponad rok temu rajstopę i w sierpniu rozbierałem wszystko do blacharza i wciąż była na miejscu i była dość brudna jakimiś małymi paprochami, także spełniła swoje zadanie.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Mela
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 05 sie 2013, 14:47:15
Lokalizacja: Rzeszów/Sieniawa

#23

Post autor: Mela »

Odświeżając temat w końcu znalazłem chwilę żeby pozaglądać co jest grane ,gdy odkręciłem czarną obudowę byłem w szoku ,że po prostu filtra kabinowego u mnie nie ma co jest dziwne skoro klimatyzacja jest . W nagrzewnicy było sporo liści i innych brudów . Nie zrobiłem zdjęć bo miałem słabą baterie w telefonie a wtedy nie działa mi lampa błyskowa ;/
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#24

Post autor: Hakier »

wszyscy piszą że nie ma filtra, bo nigdy nie były montowane seryjne w tych autach, a ty teraz wyskakujesz ze odkryłeś amerykę bo zobaczyłeś ze filtra u ciebie nie było...
Mela
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 05 sie 2013, 14:47:15
Lokalizacja: Rzeszów/Sieniawa

#25

Post autor: Mela »

HakerPL1, zapraszam Cię do lektury http://civic5g.pl/printview.php?t=308&s ... 6ece4a38ab
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#26

Post autor: Hakier »

no i co? mam dwie hondy z 95r jedna z klimą, druga bez i nie spotkałem się z kabinowym, jedynie 6 gen miał kabinowe

też rozbierałem kilkanaście hond i nie spotkałem się też z tym żeby którakolwiek miała kabinowy
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#27

Post autor: ernest90s »

Siemanko, zrobiłem wczoraj u siebie sposób z pończochą na wlot powietrza w podszybiu i wydaje mi się że przyczyniło się to do zmniejszenia parowania oprócz tego że nie ma mowy o żadnych liściach w dmuchawie! Polecam gorąco ten sposób. Nie wiem czy to objaw tego że auto stało całą noc w garażu czy tylko tej pończochy ale powiem tyle... na trasie 30 km praktycznie w ogóle nie włączałem nawiewu - jak włączałem raczej po to żeby się ogrzać.

U siebie zrobiłem to w ten sposób że wziąłem kawałek druta i wygiąłem taki czworokąt 10 cm x 17 cm z naddatkiem druta wsadzając to w "nogawkę" pończochy. Pozostaje tylko zawiązać z jednej i z drugiej tą "nogawkę" odciąć niepotrzebny naddatek pończochy i wsadzić na auto. Drut wygiąć dokładniej już na tym otworze a następnie zaprzeć go naddatkiem druta żeby się nie zsunęło do góry. W ten sposób mamy dwie warstwy pończochy i rozwiązujemy dwa problemy w wentylacją.

Napiszę jeszcze po jakimś czasie jak to się sprawuje ale na bank jest różnica na lepsze...

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#28

Post autor: Walnuts.inc »

Ja mam teraz podszybie wyciągnięte i chyba w akwarystycznym sklepie popatrzę za takimi najgrubszymi gąbkami:

Obrazek
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#29

Post autor: ernest90s »

Wydaje mi się że gąbka przepuści wode - owszem ale z powietrzem będzie już gorzej. Zauważ że pończochę naciągali bandyci przy obrabowaniu banku więc można w tym swobodnie oddychać. Nie wiem czy jest coś lepszego na rynku od rajstopy :) jak się okazuje to raj nie tylko dla stopy :) ja polecam, nic mi nie paruje od momentu założenia :)
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#30

Post autor: Walnuts.inc »

Gąbka o gramaturze 10 PPI jest tak szeroka że kurz będzie przez nią dostawał się do środka, wszystko zależy od dobrania odpowiednich materiałów.

Tu zdjęcia poglądowe gradacji pianek: http://www.diytrade.com/china/pd/625178 ... normal_img
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#31

Post autor: ernest90s »

póki co rajstopa spełnia swoją rolę... nie mogę powiedzieć że nie paruje w ogóle ale różnica jest bardzo duża i leci przefiltrowane powietrze bez żadnego kurzu po oczach! liście potrafią zdenerwować. Aha, po włączeniu obiegu wewnętrznego paruje w moment. Rozbierał ktoś ten tunel gdzie jest filtr przeciwpyłkowy?
Mela
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 05 sie 2013, 14:47:15
Lokalizacja: Rzeszów/Sieniawa

#32

Post autor: Mela »

ernest90s, ja rozbierałem wyczyściłem nagrzewnice i koniec misji ,bo filtru kabinowego nie mam .
Awatar użytkownika
Electrolit
Podwójny As
Posty: 261
Rejestracja: wt 13 sie 2013, 17:37:53
Lokalizacja: łódzkie

#33

Post autor: Electrolit »

Mój starszy jechał ze mną już pare razy i ostatnio mówił, że się uduszę w tej swojej hondzie kiedyś :D
Podobno strasznie czuć spalinami po włączeniu dmuchawy.
Jaka może być tego przyczyna?
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#34

Post autor: ernest90s »

Obstawiał bym że kolektory wydechowy jest gdzieś dziurawy i przepuszcza do kabiny spaliny otworem od wielowpustu maglownicy. Tam jest taka uszczelka która jak się obróci o 180 stopni to nie spełnia swojej roli.. . a jeżeli rzeczywiście dopiero po włączeniu ogrzewania to trzeba by zrozumieć najpierw sposób w jaki ono jest podgrzewane... chyba że pojawia się przy zimnym nawiewie także smród?
ODPOWIEDZ